Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában (Salzburg és...

Ausztriában (Salzburg és környéke) szakmai nyelvtudással (vendéglátós azon belül felszolgáló) mennyire boldogul az ember? Szakmailag jó vagyok nyelv döcögve megy, de a szakmai az elég jól. Megéri belevágni, vagy ilyen nyelvtudással halott az ügy?

Figyelt kérdés
Valamint létezik odakint főleg Salzburg területén ahol nem robotként dolgoztatnak? itt arra gondolok hogy 7ből 6napot és mind a 6 nap 12-16 órába helyett mondjuk,3*12 2*10-8 óra.Nekem nem kell 1400-2000 eurós fizetés 1000el is bőven megelégednék,mivel ismerős van odakint de vele ritkán beszélek ő tudna szállásban,stb-ben segíteni.Esetleg a vendéglátáson kívül van más munka terület ahol ilyen nyelvtudással eltudok helyezkedni?Nem vagyok Németből analfabéta.... betudok fizetni 1 csekket,feltudok adni egy levelet,tudok vásárolni,stb...tehát az alapdolgok mennek.Egy hivatalos ügy pl személyi csináltatás már lehet kifogna rajtam:) DE EZ CSAK PÉLDA! valaki írjon légyszi aki odakint él,dolgozik,dolgozott,stb.. előre is köszi!
2011. szept. 27. 17:41
 1/2 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI VÁLASZOKAT,SEGÍTETTEK ÚTBA IGAZÍTANI?KÖSZÖNÖM!!!!Aki mégis hajlandó válaszolni,azt tényleg megköszönném....
2011. szept. 29. 09:48
 2/2 anonim ***** válasza:
Én most találtam meg a kérdésed és szivesen leírom a tapasztalataimat. Én már harmadik szezonos vagyok Salzburg körnékén mint konyhai kisegítő, de tapasztalataim szerint nagyon kevés helyen van ilyen alacsony óraszámú munka mint amit szeretnél. Max a heti 5napos munkahét napi 9 órával ami még alacsonynak számít. Ezzel a melóval kb 1000-1100-at tudsz keresni max. A nyelvet alapfokon kell beszélni, mert az utasításokat németül fogod kapni és azt illik visszakérdezés nélkül megcsinálni.Én úgy csináltam hogy begyűjtöttem rengeteg konyhai kifejezést és alaposan megtanultam őket. Nekem is alapfokú a nyelvtudásom , de így sokkal jobban haladok a középszint felé. Nem kell neked mindíg beszélgetni majd munka közben , elég ha csak akkor válaszolsz ha kérdeznek. Bár ez az én véleményem, de kb 2-3 hét után ragadnak az embere a szavak, kifejezések.
2012. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!