Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyien a...

Miért utálják ennyien a zsidókat? Valahol jogos az amit csinálnak nem? Zsidók millióit ölték meg csak azért, mert zsidók, akkor mire ez a nagy felháborodás, ők miért ne csinálhatnának ugyan ezt?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek a szíve joga hogy kit utál és kit szeret.

De a vendetta sose ér el semmit.

2012. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Mondj egy nemzetet, ahol nem öltek meg milliókat, vagy irtották ki az egész népességet úgy, hogy nyomuk is alig maradt. Egyetlen különbség van, nekik nincs pénzük és lehetőségük állandóan felhányni ezt.

Ennyi. Ezért bár elismerem és tudomásul veszem a holokausztot, semmiféle felelősség sem engem, sem azokat nem terhel, akik 1945 előtt nem voltak felnőttek.

Innentől nem érdekel, bennem bűntudatot nem tudnak kelteni. Ha ezt tenné mindenki, akkor nem mutogathatnának a szélsőjobbosokra (a fentiek hatására), mert nem is léteznének, hogy lám-lám még mindig bántani akarnak minket.

2012. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Mielőtt szólok valamit, leírnám, hogy utálom az összeesküvés elméleteket. nem szeretek ilyeneket hallgatni, kreálni, ilyesminek hitelt adni.

De érdekesnek tartom azt az álláspontot, miszerint maguk a zsidók kezdeményezték az egész deportálást.

Hogy miért? Ismerjük el, nem titok, hogy a zsidóknak már nagyon régóta mindenhová elér a kezük, és a legpénzesebb családok is mindig közülük kerültek ki. akkor mégis hogy a bánatba lehet, hogy hagyták az egészet úgy elfajulni? Miért nem szóltak közbe? Megtehették volna, hatalmuk is volt hozzá. Mégis végignézték. Biztos sokan fognak most lehülyézni, lepontozni, lehet, hogy meg is érdemlem:)

Amúgy meg ez a legidiótább gondolkodásmód. Különben neked jólesne, ha téged most elvitetnének egy haláltáborba azért, mert mondjuk a dédnagyapád katona volt a második világháború éveiben? Gondolom nem. Pedig jogos lenne, hogy valaki bűnhődjön helyette, nem? Akkor mi ezzel a probléma? ;)

2012. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kérdést puszta kíváncsiságból tettem fel a kérdést.

Semmi különösebb nyomós oka nem volt.


Az az álláspont amit leírtál vagy elmélet, érdekesnek érdekes, de nem látom benne az indtatást, mi lett volna ezzel a céljuk.

2012. júl. 21. 20:50
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Hát talán kezdjük ott, hogy undorodnak a keresztény vértől.. De nyilván ez természetes és elfogadott dolog.
2012. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, apám szerint (aki viszont nagy rajongója az összeesküvés-elméleteknek:) azért tették, mert úgy találták, hogy az asszimilálódott, hitükből kitért zsidóktól meg kellett tisztítani Európát. Bosszúból?

Én nem tudok választ adni a kérdésedre:) de most, hogy beírtam a kulcsszavakat google-ba, találtam egy ilyet. [link] hátha érdekel valakit. engem mondjuk nemigen:)

20:38 voltam.

2012. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Valahol jogos az amit csinálnak nem?" - Ez a kérdés úgy hülyeség ahogy van.

Mi az amit akár csak a zsidók fel is csinál, vagy jó csak a harmada, negyede? SEMMI. Hát akkor?


Amúgy sok zsidót ismerhetsz, hogy ilyen szépen tudtál általánosítani. Én több száz zsidó felmenőkkel rendelkező ember ismerve, sem ismerem fel olyan tulajdonságot ami a többségüket elkülönítette volna társadalomtól.


Sokan iskolázottak és sok van aki nem, sokan városi polgári származású és sok aki vidéki akár falusi, sokaknak sok gyereke van, sokaknak egy sem. És sokan zsidónak tartják magukat, sokan nem szégyenlik felmenőiket, de nem tartják magukat jobban zsidónak mint a legtöbb magyar a saját kisebbségi felmenői nációinka tagjának. igaz sok köztük a művész, és sokkal többen nyitottak bizonyos más szakmákra is. De ebben sincs semmi ördöngösség, még az ötvenes-hatvanas években sem adta volna sok nem zsidó soha ezekre a szakmákra a gyerekét.


Igen sok zsidó halt meg a német láger és máshol a második világ háború alatt is, de sok más nép fia is halt meg hasonló számban. - ez nem ad jogalapot semmire, azokkal szemben akik a haláluk okában közvetve vagy közvetlenül nem vettek részt. Örmények támadhatnák a briteket és franciákat, hogy az örmény holokauszt alatt miért nem avatkoztak közbe, és a hadihajókkal is miért csak mentették őket. Ez a gondolat menet nem vezet sehova.


"Miért utálják ennyien a zsidókat?" - jó céltáblák, és tény hogy Közép-Európa új arisztokratái német és zsidó származásúak. (Indokolatlan, hogy a német polgárságot és leszármazottait miért nem utálják annyira mint a zsidókat.) Persze a zsidóknk más volt a vallása. De ma, hány keresztény az, még azok közül is, aki templomi esküvőt tart? És hány zsidó vallásos? Egyikből sem sok.

2012. júl. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi az amit akár csak a zsidók fel is csinál,*


Mi az amit akár csak a zsidók fele is csinál,

2012. júl. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

német láger*


német lágerekben és az oda vezető úton

2012. júl. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kérdés arra sz összeesküvés elméletre épült amit sok modern kori "náci" vall. Nekem semmi bajom a zsidókkal és a különféle szélsőséges elméleteknek sem vagyok a híve, sőt bármiféle rasszista meg különböztetés ellen vagyok.

A kérdés főleg azok felé irányult akik nagy gyűlölettel vannak a zsidók iránt és különféle összeesküvés elmélettel akarják alátámasztani az igazukat.

Amúgy mára általánossá vált a zsidózás és mindenkire rámondják, hogy zsidó, akár az akár nem. Ha egy gyerek ilyen környezetben nő fel akaratlanul is kialakul benne valami ellenszenves érzés, nyomós ok nélkül.

2012. júl. 22. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!