Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van sok...

Magyarországon miért van sok merev ember?

Figyelt kérdés

Pontosabban arra gondolok, hogy még a fiatalok is valamilyen szinten merevek.


pl. Vannak külföldi ismerőseim akik Magyarországon laknak. Ők teljesen mások, nyitottabbak, ha furcsa öltözködésű (más stílusú) embert látnak nem bámulják meg. Más rasszba tartó embereket sem bámulják meg, ellenben sok fiatal, ha lát egy fekete embert nonstop bámulják. Látnak egy kicsit másként öltöző embert úgy szint megnézik és, ha úgy van ki is nevetik. Biztos vannak külföldiek között is ilyen emberek, de én most a magyarokra vagyok kíváncsi.


2012. júl. 23. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Valószínűleg ha Burkina Fasoban végigkorzóznál magyar népviseletben, téged is megbámulnának az ottaniak.

Nincs ebben semmi különleges.

2012. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy megnéznek valakit az emberek nem feltétlen rossz dolog. Hisz akinek egyedi a külseje nem épp az a célja, hogy ne legyen tucat és így kitűnjön a tömegből? Ha valaki érdekes öltözködik én is megnézem, de nem gondolok róla semmi rosszat.
2012. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem miért kell ilyen hülyeséget kérdezni? Te soha nem néztél meg senkit? Soha nem nem bámultál meg semmit? Te gondolom maga vagy a tolerancia. Borzasztóak az ilyen általánosító kérdések!
2012. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kiki01 ***** válasza:
60%
Talán mert itt eleve nincs sokszínűség, és az emberek nincsenek hozzászokva. Ha meg kicsit barnább az ember, annak egyből negatív konnotációja van. Ahhoz hogy az emberek nyitottabbak legyenek agyilag, kellene egy kis pozitív gondolkodás, ami azt mondatja velünk hogy nem minden ismeretlen és más rossz, hanem esetleg meg kellene ismerni, hátha jobb mint amihez mi szoktunk, hátha tanulunk belőle valamit. A tolerancia meg ebből jön, mert ha már ismerünk más kultúrákat is akkor rájövünk hogy az sem alsőbbrendű a miénknél. Itt Mo.-on sajna még csak nem is arrafele haladunk, EU tagság ide vagy oda. Amikor a melegfelvonuláson 3000-en vannak és 2000 rendőr vigyáz rájuk????
2012. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
95%
Mert mindenki besavanyodott,panaszkodik,és negatív. Nekem Hollandia jut eszembe a nyitottságról,amikor ott jártam,rettentően sok pozitív élményem volt,sőt,amikor Londonban voltam,akkor is pont ezt tapasztaltam,pedig az angolokról rengeteg előítélet kering. Magyarországnak mostanság (legalábbis én így látom,és szerintem nagyon sokan vannak így vele),van egyfajta negatív,beszürkült hangulata. Engem is meg szoktak bámulni,főleg,amikor beszélgetni kezdek egy hajléktalannal vagy aprót adok neki. Itthon sajna ez megy! Tök mindegy ki vagy,tök mindegy,mit csinálsz,ne vállald,ne legyél színes,szürkülj be,legyél egy a sok közül. Ezt látják a kicsik az óvodában,ezt éled meg a suliban,a munkahelyeden. Sajnos ez van! Én próbálok tenni ellene, szerencsére a családom is nyitott,és biztos vagyok benne,hogy a gyerekeimet is pont erre fogom nevelni!
2012. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Nem értem miért kell ilyen hülyeséget kérdezni? Te soha nem néztél meg senkit? Soha nem nem bámultál meg semmit? Te gondolom maga vagy a tolerancia. Borzasztóak az ilyen általánosító kérdések!"


Elnézést az általánosításért, természetesen tisztelet a kivételnek. Miért lenne hülye kérdés, azért, mert érdekel mások véleménye is? A te válaszod is nagyon hasznos, neked is megvan a saját véleményed ezt tiszteletben tartom. Nem, nem vagyok maga a tolerancia, sőt magam is azt veszem észre, hogy megbámulom az embereket különösebb ok nélkül és negatívumokat keresem rajtuk. Próbálom magam ezen a téren korrigálni és pozitív gondolkodás módot kialakítani. Beismerem a kérdést rosszul is fogalmaztam meg és egy irányból közelítettem meg.

Azokra az emberekre gondoltam akik külsőre rögtön rámondják az emberre, hogy ilyen meg olyan (nem csak külföldiekre). Általánosítanak és mogorvák. Sok ilyen ember van az országban. Ez érdekelt, hogy miért van ennyi negatív szemléletű ember, mi alakította ki ezt a tömeges látásmódot, zártságot.


Ahogy írtam tiszteletben tartom a válaszod. Viszont azt nem értem, hogy miért gond ez, ha ilyen témát is feldob az ember. Egyszerűen érdekelnek mások véleményei és észrevételei.

2012. júl. 23. 18:38
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. júl. 23. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert a jólét toleránssá tesz.


Ha Magyarországon holnaputántól 45.000 dollár/fő lenne a GDP.Akkor a magyarok is 90 fokos fordulatot vennének.


Más rasszba tartozó embert nem mindenütt tolerálják még a gazdag országokban sem.

2012. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kiki01 ***** válasza:
Gondoltam h le leszek pontozva, pont a tolerancia hiánya miatt:)
2012. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kiki01 ***** válasza:
Végülis én is látok összefüggést a jólét és a tolerancia között, csak az ok-okozatot én fordítva látom. Begyepesedett, újításokra és kockázatvállalásra képtelen, pesszimista gondolkodásmóddal nem lehet meggazdagodni sem.
2012. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!