Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon, ha valaki...

Magyarországon, ha valaki diszlexiás az már nem is ember? ;)

Figyelt kérdés
Mert itt is azonnal letámadják az embert.
2010. dec. 21. 04:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egy internetes oldalon igenis sokat számít az írás, hiszen ez az egyetlen módja a kommunikációnak. Így aki nem tud írni, az bizony hátrányban van, mert előfordul, hogy mások nem értik, mit akar mondani.


Hozzáteszem, hogy én elég gyakran szólok az embereknek - ha adnak rá okot - hogy figyeljenek oda az írásukra, mert nagyon zavar, ha egy magyar ember nem tud magyarul; de még sose kaptam olyan választ, hogy diszlexiás az illető ("tudok írni, csak siettem" és "nem figyeltem, mert ez nem helyesírás kategória" szokott lenni a válasz általában), eszerint az emberek 99%-a egyszerűen lustaságból, igénytelenségből nem figyel a helyesírására, ami, valljuk be, elég nagy tiszteletlenség másokkal szemben.

2010. dec. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az emberek jó néhány százaléka diszlexiás csak szégyelli.


Sorry te viszont az írásjeleket nem ismered.


jav.

... lustaságból, igénytelenségből nem figyel a helyesírására. Ami valljuk be, elég nagy tiszteletlenség másokkal szemben!

2010. dec. 21. 08:05
 3/18 anonim ***** válasza:
Férjem gyereke diszlexiás! A gimiben most utolsó éves diák. Bizony az olvasással vannak gondjai, neki duplán meg kell küzdeni az eredményért. Amíg csak általánosba járt mondtam neki menjen speciális iskolába. A bolond anyja meg nem engedte, nehogy már a mostohának legyen már igaza.
2010. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Diszlexia ide, diszlexia oda, manapság már ott vannak a helyesírás ellenőrző programok, (office, de ott van teljesen ingyen az Openoffice...) ami az orbitális hibákat kijavítja. Legtöbb esetben pedig tényleg olvashatatlan a szöveg.


És megint legtöbb esetben egyszerűen nem tanult meg az illető írni, mert "jaj, én diszlexiás vagyok". Tíz éve, amikor kezdtem általánosba egyetlen diszlexiás gyerek volt az egész iskolába. Most meg minden osztályban van három... Hát persze. Talán olvasni kéne, nem mindig csak a való világot bámulni, és akkor tudnánk írni és olvasni :)



Na, de visszatérve: amikor van lehetőség a szöveg javítására (de a Firefoxban van helyesírás ellenőrzés, én is használom, hogy minőségi szöveg kerüljön ki...), az nem diszlexia meg egyéb gond, hanem lustaság és igénytelenség. Majd ha mész állásinterjúra, és az önéletrajzodban akkora hibák vannak, hogy el nem lehet dönteni, hova jártál iskolába, akkor is védekezel, hogy diszlexiás vagyok? Én elhiszem, hogy vannak, akiknek ez a betegségük (de abban is biztos vagyok, hogy ezerszer kevesebben, mint ahányan hirdetik) de ezen lehet segíteni, pláne a számítógépen...

2010. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ma már elég jól tudják ezt kezelni, ha kiskorban észreveszik, egyébként enyhe esetben én sem támogatnám a speiális iskolát.

Náluk pl volt ilyen osztály 4-ig, ahonnan azokat akik jobbak voltak át vettek a rendes osztályba, akiket meg nem azokat elküldték más iskolába.

2010. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

szia!

Igen az itt nem ember. :P:) Én se vagyok az. Igazából, ez úgy nézzki az interenten, hogy ha mondasz valami értelmeset, de az remekül helyesíró am. se*h*lye, akkor ki áll hisztizni, hogy amit én mondok az baromság, mert ő tud helyesen írni. Tudod én még mindig azt mondom, hogy inkább legyek ilyen értéktelen ostoba f*sz, és ne tudja írni ellenben a szakmámhoz jól értek, és a sokszoroását keresem a sok remekül helyesírónak. :P


A másik amitől rosszúl vagy az az, hogy rinyálnak itt a writerrel meg a wordel, meg hogy az a ff stb. tud ellenőrízni. Nekem ne akkarjon ellenörizni, mert idegesít. És az meg a másik baromság, hogy nem tudja elolvasni, mit nem tud elolvasni magyarúl írt nyomtatott betükőn, nyilván, ez csak akkor áll, hogy ha szemantikailag helyes a szöveg, és csak szintaktikai hiba van.

2010. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Honnan vetted a jogot, hogy az első válaszoló hibátlan helyesírású szövegét átjavítsd?! Ő dönti el, mit tesz új mondatba és mit nem! Te viszont, ha már az írásjelekbe kötöttél bele, nem tettél ki két vesszőt se oda, ahova kellett volna.

Még azt sem tudod, mi az a diszlexia! Amiről te beszélsz, az mindenesetre nem az, tessék utánaolvasni!

Ráadásul a rossz, igénytelen helyesírás egyáltalán nem részképesség-zavar, az csak jellegzetes hibafajták esetén (nem a "mindent ömlesztve, vesszők, központozás nélkül írunk, meg a tanult szabályokat nem alkalmazzuk" esete), és csak kb 5%-ban fordul elő. A többi egyszerűen műveletlenség, igénytelenség, a másik lebecsülése, semmibe vétele: nem szánunk egy másik emberre annyi időt, hogy amit neki leírtunk, segítséget vagy a véleményünk megfontolását várva, azt tudatosan, az esetleges hibákra odafigyelve két perc alatt átolvassuk.

2010. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon látom a logikát abban, amit írtál. Egy anonim oldalon miért kéne ezt szégyellni? Ráadásul az, hogy valaki diszlexiás, kevésbé szegyellnivaló, mint az, hogy igénytelen és hanyag, nem?
2010. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó az ilyenekért, mint a ma 10:31-es. Akik négy diplomás embernél, két mondat alapján jobban tudják mi bajom.


A "valljuk be" rész mondat egy felszólítás, a felszólítás csak felszólító mondatban lehet nem? A felszólító mondat jele a felkiáltó jel. Lehetne kijelentés, az hogy Nem valljuk be. Vagy kérdés Miért nem valljuk be?


Három szakvéleményem van. 4 évig jártam vele Logopédushoz.


Az olvasási nehézség a főtünet például 20-30 perc per lap átlag egy 100 feletti IQ-s négyes tanuló srácnál. Ez én voltam 14-évesen. 17 éves koromra kinőttem a diszlexia olvasási nehézségét. 30 szépirodalmi és tudományos mű (300+ oldal csak egyetemi anyag) után semmi javulás a helyesírásomban. Jártam írás korrepetálásra egy évig. Azt monda a logopédus semmi esélyjavulásra ez van. Néha jobb néha rosszabb lesz a helyesírásom ez csak hangulatfüggő lesz. Mindig használok World-öt. De a Google és még igen a Firefox is alá húzza, ha egy szó értelmetlen. De ez még kevés, ahhoz hogy ne látszódjon azonnal.

Ha valahova beadok egy papírt, azt az öcsémmel, akinek mindig ötös volt a helyes írása átnéztem. Még az ELTE-s és íróiskolás bátyám is így tesz.

2010. dec. 21. 11:40
 10/18 A kérdező kommentje:
rész mondat* tagmondat
2010. dec. 21. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!