Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy illik levélben/e-mailben...

Hogy illik levélben/e-mailben megszólítani egy rabbit?

Figyelt kérdés
Ja, és tegyük hozzá, hogy egy női rabbiról van szó, ami nekem külön fejtörést okoz így.

2012. júl. 23. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szólítanám meg, hogy Tisztelt Rabbi! Vagy tisztelt xy (azaz a neve).
2012. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Csak tényleg azon töprengtem, hogy mondjuk ha egy orvosnak írok, és férfi, akkor ő tisztelt doktor úr, ha nő, akkor meg tisztelt doktornő. Vagy tanárnál ugyanígy. Ebben az esetben ezt nem így kell?

Teljes nevet írni megszólításba nekem nagyon fura lenne, olyan személytelen, azt azért nem szeretném.

2012. júl. 23. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat, de milyen hülyén hangzik az, hogy tisztelt rabbi kisasszony, vagy tisztelt rabbi asszony? De lehet, hogy valaki nálam okosabb tud mást választ is. Esetleg valami zsidó oldalon érdeklődd meg.
2012. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tisztelt rabbi nekem nagyon vicces, bocsi :) Szerintem a nevét írd, h Pl Kedves XY (ez legalább barátságosabb), vagy tisztelt xy.
2012. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát jó :) De most kétfélét írtatok, nem tudok dönteni :) Már ott tartok, hogy felírom mindkettőt egy-egy cetlire és kihúzom egy kalapból... Na jó, lehet, hogy ezt a problémát holnapra hagyom, addig talán megálmodom, hogy kéne :) Vagy szót fogadok, és megkérdezem a zsido.com-on.
2012. júl. 23. 23:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Tisztelt hölgyem nem jó? vagy Rabbi asszony, esetleg? gondolom, Rabbi úr lenne, ha férfi, ezért gondolom, hogy talánRabbi asszony.
2012. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nevet soha ne írj hivatalos megszólításba, mert illetlenség. Ebben az esetben a hivatala a fontos, a személye csak mellékes. Sokan kifejezetten megsértődnek, ha Tisztelt XY-nal kezdenek.
2012. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utánaolvasgattam egy kicsit, kétféle megszólítással találkoztam: az egyik a "rabbinő" (ez kicsit furán hangzik), a másik pedig a "rabbi xy" (vagyis a neve a rabbi után, így nem lényeges a neme).

[link]

2012. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!