Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hivatalos levelekben a hölgyek...

Hivatalos levelekben a hölgyeket hogyan illik megszólítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom a tisztségét, beosztását, csakhogy neve: Xné Y. Z.

Gondolom, úgy semmiképpen sem, hogy "Tisztelt Xné Y. Z.!". Talán úgy, hogy "Tisztelt Hölgyem!" vagy "Tisztelt Asszonyom!", vagy hogy?


2010. ápr. 17. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire hivatalos a levél. Etikett előírás szerint az asszonyomot csak akkor használhatod, hogyha valóban férjnél van. A protokoll szerint viszont az asszonyom megszólítás a kortól függetlenül is tilos. Az lenne a legegyszerűbb, hogyha megtudnád a beosztását és úgy szólítanád meg, hogy pl. Tisztelt Igazgatónő!.. de mivel írtad, hogy ezt nem tudod így szerintem a legjobb, hogyha a nevén szólítod meg.
2010. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem tudom a beosztását, de még ha meg is tudnám, nem tudom eldönteni, milyen minőségében szólítsam meg. Egy mozgalomféle vezetője. Szólítsam tehát úgy, hogy "Tisztelt Xné Y. Z.!" Nem sérteném meg ezzel? Talán nem lenne jobb a "Tisztelt Hölgyem!” megszólítás? Vagy ennek is van valami mellékértelme?


Más: A férjezett ügyvezető nők megszólítása lehet „Tisztelt Ügyvezető Asszony!” ?

Ha egy cég ügyvezető nője nem férjezett, akkor hogyan illik levélben szólítani?

2010. ápr. 18. 14:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Mintha bármelyik megszólítási módnak lenne valami mellékértelme. :)
2010. ápr. 18. 14:58
 4/7 A kérdező kommentje:
nő, asszony, hölgy, ha meg csak nevén szólítom annak is.
2010. ápr. 18. 14:59
 5/7 anonim válasza:
62%

Az etikett szerint 25 év felett minden nő asszony, akkor is ha nem az.. :D

Szerintem vagy tisztség, vagy teljes név.

2010. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Asszonyom, ha nem tudod a beosztását.


Ha tudod: Tisztelt Igazgató Asszony! Tisztelt Főorvos Asszony! Tisztelt Tanszékvezető Asszony! Stb.


A Tisztelt Tóthné Kiss Piroska! nekem gepies, flegma. Személy szerint utalom, ha a teljes nevemen szólítanak meg. 32 eves vagyok, még par hónapig hajadon, de ezerszer inkább Tisztelt Asszonyom akkor már.

2016. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyilván ügyintéző, "Tisztelt Ügyintéző Asszony!" Mindegy, hogy férjnél van-e, kisasszonynak, vagy hölgynek nem szólíthatod, csak ha ki akarod magad nevettetni. Ha csoport,- osztály-, hivatalvezető lenne, nyilván tudnád. Amúgy kötelesek a beosztást megmondani, ha felhívod a szervet. Néven szólítani amerikai bunkóság.
2017. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!