Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen város Pécs, aki ott...

Milyen város Pécs, aki ott lakik szeret ott élni?

Figyelt kérdés
Bármit leírhattok, amit csak úgy gondoltok!! :D Tényleg jó az éghajlata??

2012. júl. 25. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Jó az éghajlata :) Nyáron ott is meg kell pusztulni a melegtől, télen ott is tud hideg lenni. :P



Attól függ melyik környéken élsz. A Belvárosban a legkényelmesebb, főleg ha az aktív életet kedveled. Arrafelé sok az üzlet, az ember, a kirakat. Meg találsz mindent amire szükséged van. Az uránvárosi rész inkább olyan mint egy nagyobb falu az egyetemváros pedig egy kicsit amolyan külváros. A Meszes felé van pécs "zordabb" gettósabb része. Arra felé nem egy élet és vagyonbiztosítás este mászkálni. A Mecseken laknak a gazdagok.


Az egész városban rengeteg a csöves és a koldus. Vannak közöttük szerethető darabok. Ilyen a vak utcazenész srác aki a Király utca környékén szokott énekelni. De vannak kifejezetten agresszívak is.


A buszok tisztességesen járnak. Úgymond nem kell attól tartanod hogy ha valahová el akarsz jutni nem lesz mire felszállnod. Az állapotuk néha hagy némi kívánni valót maga után de összességében nem vészes.


Az egyetemi részek szépen fel lettek újítva. A koliknak ez hátrányára változott mivel majd olyan drágák mint egy albérlet, de szabadság az nem jár hozzá.


Az albérletek között pedig csak mint a világ többi részén. Normális, tisztességes főbérlőt kell csak találni.


A város útjai zeg-zúgosak. Bringázni lehet csak nem a legkényelmesebb. A biciklidet szeretik ellopni/megrongálni ha olyan helyen hagyod (sajnos jobb helyeken is előfordult már hogy kiszúrták a kerekem vagy összekarcolták a vázam).

A robogóval ugyanez a helyzet.


Vannak jó fürdői, látnivalói. Jó a Mecseken sétálni/túrázni. Szép hely.

Maga a város is gyönyörű tud lenni. Sok helyről nagyon pazar látványt nyújt (nem csak egy pontból) meg tud lepni.

A TV torony mindenhol jó tájékozódási pont.

2012. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, pont ilyenekre voltam kíváncsi! :) (Y)
2012. júl. 25. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
A központon kívül minden lepukkant.
2012. júl. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éve élek Pécsett és egyszerűen imádom. Mivel egyetemváros, ezért rengeteg a fiatal s még több a külföldi :) a belváros egyenesen gyönyörű, a Mecseken pedig nagyon nagyokat lehet túrázni. Én magam a TV-toronyban dolgozom, így pontosan tudom, hogy mennyire gyönyörű ott a kilátás, kiváltképp este, mikor már sötét van. A csövesek (ahogy az első is írta) általában elég ismertek, némelyiküket név szerint is számon tartjuk, persze azért közöttük is van bunkó, kellemetlen alak. Meszest valóban érdemes elkerülni amennyire csak lehet, azon a környéken is dolgoztam korábban és tényleg nem egy életbiztosítás ott járkálni. A többi része viszonylag elfogadható mint pl Kertváros vagy Uránváros. Bár én a tömegközlekedéssel annyira nem vagyok megelégedve. Egy jó dolog viszont van benne: nem kell aggódnod, hogy csövesek szállnak fel a buszra és koszolnak össze mindent (mint ahogy gyakran teszik a BKV-n), mivel első ajtós felszállás van, bérletet kötelező felmutatni. Bliccelni nagyon ritkán van lehetőség, de azt is csak csúcsidőben, ha épp azt mondja a buszsofőr, hogy sokan vagyunk és fel lehet szállni hátul is.
2012. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!