Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiatalok! Voltatok már így?

Fiatalok! Voltatok már így?

Figyelt kérdés

Manapság a társadalmunk milliónyi apró klikkekből áll, ez főként a fiatal korosztályra igaz.Mikrotársadalmokat alkotunk egy óriási nagy társadalmon belül és ebből következik gyakran az összefogás, az alkalmazkodás, az empátia és az együttérzés hiánya.

A kérdésem: Voltatok már úgy, hogy csak azért tartoztatok egy "klikkbe" mert mondjuk a barátotok/barátnőtök is odatartozott, olyan zenét hallgatott, úgy öltözködött és ti annak érdekében, hogy ne veszítsétek el az illetőt, néha megtettetek olyan dolgokat ami mondjuk nem tetszett, nem akartátok?

Vagy csak azért kerültetek be egy bizonyos szubkultúrába mert érdekelt, tetszett nektek de mikor bekerültetek nem volt olyan jó, csak "nagyzolásból" voltatok olyanok amilyenek, de legbelül nem éreztétek valójában annak magatokat?

Köszönöm a válaszokat, igazán fontos lenne!



2012. júl. 27. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én általánosban a menők közé tartoztam, holott sokkal inkább lúzerek közé illettem, de mivel 4 nagyon jó haverom volt a menők között a 6-ból, ezért oda kerültem, ja tettem olyanokat is amiket amúgy nem tettem volna meg, de most már saját erőmből vagyok menő és amiket teszek azokat teljesen önszántamból teszem, de a lúzerekkel nem szívózom mert ugyan szerencsére nem voltam az de átérzem a helyzetüket.
2012. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem középiskolában kiközösítettem, mert jó tanuló voltam. Nem akartam alkalmazkodni, nem rontottam a jegyeimen, nem kezdtem el dohányozni, nem ittam, nem csapódtam egyik klikkhez sem, a magam útját jártam. De az eredménye 4 év magány volt, nem szerettem az iskolát.

Viszont mellette találtam egy sportegyesületet, ahol jó volt a közösség és nagy barátságok alakultak ki. Ott önmagam tudtam lenni.

Aki nem olvad be, azt kiközösítik. Ez van.

2012. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!