Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló, dolgozó fiatalok!...

Egyedülálló, dolgozó fiatalok! Voltatok munkamániások vagy -függők? Hogyan léptetek ki belőle?

Figyelt kérdés

Sajnos azt tapasztalom magamon, hogy a munkán kívül semmi nincs az életemben. Barátaim nincsenek nagyon ebben a városban vagy ők is elfoglaltak, a családommal nem jövök ki jól, párom nincs, így folyton egyedül vagyok. Örülök, ha dolgozom, mert legalább nem unatkozom, nem érzem olyan magányosnak magam, de a hétvégék és az esték így elég rosszul telnek. Szinte várom a munkanapokat, amikor legalább munka kapcsán beszélek emberekkel.

Ha volt ilyen tapasztalatotok, akkor hogyan oldottátok meg ezt a helyzetet?


2011. máj. 19. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Én sehogy... Bejárok túlórázni hétvégén is. :D Pedig igazándiból a munkámat sem szeretem. Az motivál, hogy a sulit valamiből fizetni kell, ha nem akarok itt megöregedni.

Érzéstelenítésnek használom a munkát magány ellen. :D

Pedig vannak barátaim, nem sok, de azok igaziak, igyekszem is találkozgatni velük, de mivel már mindenki dolgozik, összeegyeztetni is baromi nehéz.

Párom nincs, egyelőre úgy érzem nem is vágyom rá, meg időm, energiám sem lenne ahhoz, hogy teljes emberként részt vegyek egy kapcsolatban, úgyhogy nem is erőlködöm. Ami nyilván szintén az én hibám, mert túlhajtom magam.

Néha egy-két napra kidőlök, és végigalszom, ez úgy havonta fordul elő, egyszer már vittek haza munkából is... Próbálok visszavenni belőle, de nagyon nehéz.

22L

2011. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Voltam. Szörnyű volt, amikor a munkahelyen hétfő reggel már mindenki a hétvégéért áhítozott én meg örültem, hogy végre hétfő van. Este amikor mentem hazafele, azon elmélkedtem, hogy de gyorsan elszaladt a mai nap is. Már megint hazafele jövök. Borzasztó volt.
2011. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Igen, voltam. Én otthagytam a sulit, hogy dolgozhassak. És bizony annyira belejöttem, hogy semmi másról nem szólt akkoriban az életem. Napi 10-12 órákat dolgoztam, heti 5-6x. De legalább mindig volt pénzem. Most, hogy kapcsolatom van, már inkább utálok bemenni dolgozni.
2011. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Volt egy olyan időszakom, amikor egyedülálló voltam, kvázi egyedül éltem, és dolgoztam, de munkamániás nem voltam. Szerettem a munkám (pedig nem volt egy nagy eresztés, meg azért sokszor panaszkodtam is rá), mert jó volt a társaság, volt pörgés, stb., de azért nem ez töltötte ki az életemet. Ugyan úgy eljártam szórakozni, volt otthon is mivel tölteni az időmet, olvastam, néha sportolni is elmentem, barátokkal találkoztam, stb. Mondjuk én sose éreztem úgy, hogy az ember csak akkor nem unatkozik, ha van éppen párja, én anélkül is mindig el tudtam magam foglalni. Szóval én a pasikat sosem valami unaloműzőnek tekintettem.
2011. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Fú, hát szerintem neked aztán szükséged lenne egy kis kikapcsolódásra. Beszéljetek meg azokkal a barátaiddal, akik vannak, egy olyan időpontot, ami mindenkinek jó és menjetek el valahová bulizni, de nem is muszáj, az is elég, ha szerveztek valami otthon ülős, filmnézős estet, vagy ilyesmi. Aztán megbeszélitek, hogy minden hónapban legalább 1-szer sort kerítetek ilyenre. Szerintem kezdetnek ez jó lenne, mert a sok munkától az ember hamar kiég.
2011. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából de én most főleg azokat kérdezném, akikkel kb. ugyanaz fordul elő, mint velem. Tehát azokat, akik a munka mellett magányosak, vagy azok voltak, tudják, hogy milyen.
2011. máj. 19. 11:01
 7/16 A kérdező kommentje:
Az is egy problémám, hogy van ugyan pár barátom, de ők egymást jobbára nem ismerik, mert én mindenkit máshonnan ismerek. Vagyis néhány barátom még csak akadna, de baráti köröm nincs, nyilván nem vagyok a társasági élet központja, így nagyon összehozni se tudom őket.
2011. máj. 19. 11:04
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben vagyok mint te.

Nem abban a városban élek ahol tanultam, tehát időm jelentős részét töltöttem , ezért itt nincs is sok ismerősöm. Barátnőm sincs, így tulajdon képen nem igazán tudok mit csinálni itthon.


A héten ráadásul végig szabin vagyok, igaz hogy még csak csütörtök, de már most kezdek megőrülni.

Nem azt mondom hogy álom munkám van, de ott legalább emberek között vagyok és úgy jobban érzem magam, és úgy gyorsabban telnek a napok.


Az igazi gond viszont az hogy most eben a pillanatban nem látom hogy merre tart az életem és konkrét jövőképem sincs jelenleg.


21/F

2011. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Én 5 éve kerültem fel Pestre és egy raktárban dolgozom jelenleg is. A negyedik év után kezdtem el érezni, hogy valami nincs rendben mert túl sokat dolgozom és azon kívül egyszerűen nem élek. Melóba el, onnan haza, evés, alvás és kezdődött minden előröl. Bármikor hívtak mentem, mert kellett a pénz és azon kívül nem is érdekelt semmi más. De ez mára megváltozott, belefáradtam az egészbe és sokszor legszívesebben a falba verném a fejem, hogy az elmúlt éveket végigdolgoztam látástól vakulásig, ahelyett, hogy időnként eljártam volna valamerre egy kicsit kikapcsolódni. Most örülök, ha nem kell melóznom. :)

Kérdező,ha van kedved írj privit és találjunk ki valami programot a hétvégékre.

2011. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 évig éltem egyedül, és soha nem voltam munkamániás. Pontban fél 5-kor (a munkaidő végén) kiesett a toll a kezemből, rohantam, hogy a hobbimnak hódoljak. Hétvégén meg barátnőztem, mozi, parkban heverészés stb.

Ezek csak kifogások. Ha a barátok sosem érnek rá, keresni kell új barátokat (a régiek mellé), akik ráérnek. Egyedül is lehet értelmes programot szervezni, a barátnőm képes egyedül moziba menni (hetente többször!), mert a film kedvéért megy, nem a társaságért. De lehet menni hetente többször aerobic órára, ahol lehet csevegni, ismerkedni. Lehet keresni egy kórust/rajz szakkört/természetjáró egyesületet, ahol vannak emberek.

2011. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!