Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokkal jobb volt az élet a...

Sokkal jobb volt az élet a 2000-es évek elején (világszerte), mint most, nem? (16/f)

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem ezzel mindenki egyetért.De hát már jó ideje lejtőn vagyunk..
2012. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk nem! :) '99ben háború tört ki nálunk, Szerbiában.
2012. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
2008 óta minden egyre rosszabb.Hiányzik az az előtti időszak,akkor minden jobb volt,volt pénzünk,volt munka,volt minden,most meg egy rakás sz@r az élet,minden megy tönkre évről évre.Kíváncsi vagyok,milyen mélyre fogunk süllyedni.Szóval a válasz:igen.
2012. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
98%
Na ja Szerbiai háború ne is említsed :/ Attól rettegni, nehogy a bomba a házadba csapódjon. A radar kocsi ne az utcánk közelébe parkoljon.... Aztán a károkat újra helyre hozni ami sok pénzünkbe került és persze a háborús bűnösök el is lopták az államkincstár nagy részét és azóta se tudni hol van.
2012. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Átmeneti időszak volt, amikor a kádári szocializmus létbiztonsága együtt élt a frissen kivivott szabadsággal (utazás, vállalkozás,stb).Sajnos, az átmenet rossz felé sikeredett (ld. elmult 20 év "eredményei", pártállástól függetlenül).Ez alatt sikeresen elkótyavetyélték mindazt, amink volt, atomizálták a társadalmat, tönkretették az akkor még sikeres magyar ipart és mezőgazdaságot, létbizonytalanságot, ár-érték aránytalanságot zűditva a nép nyakába. Ráadásul közölték, hogy ez a demokrácia, a szabadság, meg a kapitalizmus - holott ezekhez a világon semmi köze sincs.

Magyarul: akkor még a kezünkben volt az a bot, aminek ma már csak a sz@ros vége jut nekünk.

Gondolom, ezek után Magad is meg tudod válszolni a kérdésedet!

2012. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
44%
nem
2012. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de már akkor sem volt ok, amióta a globalizmus kialakult és a pénzen keresztül mérnek mindent , a nagy multi cégek, nemzetközi valutaalap, USA, ... irányítanak

azóta csak lefelé halad a világ egy új világméretű kataklizmus felé !!!

2012. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Basszus, pont ezen gondolkodtam ma (meg általában is szoktam), hogy sokkal jobb volt az élet (szerintem) 8-10 évvel ezelőtt...! Véleményem szerint az életszínvonal teteje 2006-ban volt, 2006-tól, de igazán 2007,2008-tól FOLYAMATOSAN lejtőn vagyunk....! Én amúgy is nagy retrós vagyok...Imádom a 80's, 90's évek filingjét....Az emberek a 90's években még bizakodtak, hogy jobb lesz, és jól is indult...Magyarország a 90's években a többi közép európai országokhoz képest elég gyorsan fejlődött, értem itt pl: ez alatt, hogy korán jöttek a modern dolgok...jöttek a multik(van sok haszna, és tán sok esetben káros, ez egy vita téma...)lett tesco, lett auchan, lettek modern plázáink, modern helyeink (persze voltak eddig is.., de ezek még korszerűbbek voltak..)! Egészen kb 2006-ig volt tán egész jó....Akkor jobb volt a közhangulat stb...! Bár a problémák 2006 előtt 3-4 évvel ezelőtt keletkeztek, de mégis azt tudom mondani, hogy 2006-ban még szerintem jó volt...! Persze, vannak emberek, akik nem élnek jól, vannak emberek, akik épphogy megélnek, és vannak olyan emberek, akik nagyon jól élnek...Én tán az alsó-közép, ha mondhatom így kategóriába tartozom....!
2012. aug. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
öhmmm... én vagyok az egyetlen, aki tisztában van a 2008-as világválsággal. Sztem az is hozzájárult egy csöppet a romláshoz...
2012. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó válaszoló!

Kire reagáltál?...

Miből gondolod, hogy te vagy az egyetlen????

És ki állította azt, hogy a világválság nem tett rá egy lapáttal.???....Nagyon remélem nem (csak) politikát akarsz belevinni a dologba...De igazad van, a világválság sokat rontott, nagyon sokat....! 2008 óta egyre lejjebb megyünk..!

EZ IGAZ!! XD

2012. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!