Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek ez a mondat így tetszik...

Nektek ez a mondat így tetszik, vagy rossz? "ellátogatna megint egy rövid időre"?

Figyelt kérdés
(könyvbe)

2012. aug. 3. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Érzésem szerint hiányzik belőle még az a bővítmény, ha mondattanilag fogalmazzuk meg, hogy hová látogatna el az, akiről szó van ?Ellátogatna hozzánk megint egy rövid időre, így gondoltam.
2012. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem így kissé bizarr. Persze nem ismerem a szövegkörnyezetet, de egyfelől túl tömör, ami miatt inkább csak egy párbeszéd rövid válaszaként tudnám elképzelni, annak viszont nem elég spontán.


- Olyan jól érezte magát, neked mondott valamit?

- Azt, hogy ellátogatna megint egy rövid időre.


- Olyan jól érezte magát, neked mondott valamit?

- Igen, szeretne még jönni.


Igaz itt már óhatatlanul igazítja a másik mondat.

Lehet, hogy egy fél-reproduktív beszélgetésbe jobban beleillene, ha mondjuk a szereplőid egy riporter és az alanya:


* Beszélgetnek egy városról, ahová leutazott a riportalany. *

...

- És jól érezte magát nálunk? Ellátogatna megint egy rövid időre?

- Ó, nagyon szívesen. Nagyon szeretem ezt a várost.


De még itt is picit kényszeresnek érzem. Elfáradt a riporter. :)


Ha könyvet írsz, akkor ezt a részt tedd félre, majd később újraolvasod és akkor jobban átütnek a fogalmazási zavarok.

2012. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!:) Már megoldottam!:D Nem teljes mondat volt, csak azt elfelejtettem odaírni :S :P Amúgy így hagytam:)

És ment a zöld! :)

2012. aug. 3. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!