Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha néhány...

Mit csinálnál, ha néhány napig nem lenne áram?

Figyelt kérdés

És nem csak nálatok persze, hanem az egész országban?

Vajon milyen hatással lenne az eset a közbiztonságra úgy általában?



2012. aug. 3. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nem tudom.. nem szeretek sötétben lenni...kicsit ijesztő lenne... a közbiztonság meg megromlana..sok betörés lenne az üzletekbe meg stb..
2012. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én élvezném :D
2012. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Sokkal viccesebb lenne, ha néhány napra éjszaka lenne az egész országban, mit több, az egész bolygón, és persze emellé nem lenne áram. Na, az okozna igazi káoszt! Mert így, simán csak áram nélkül, ott vannak a fényes nappalok, éjszaka meg úgyis alszik az ember.

Egyébként így is biztos lenne nagy felbolydulás, természetesen több betörés, hiszen sok riasztó is leállna, talán a sötét utcákon több embert támadnának meg mint különben, még az is lehet, hogy a kivilágítatlan utak több balesetet is okoznának.

Ja, és hogy én személy szerint mit csinálnék? Semmi különöset. Korábban feküdnék és korábban kelnék. Nappal olvasnék, tanulnék, rajzolnék, társasoznék és beszélgetnék a családdal, és sajnálnám, hogy a laptopot és a mobilomat nem használhatom, csak végszükség esetén, mert gyorsan lemerülnek. Eleinte én is biztos élvezném.

2012. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
én bújócskáznék az asszonnyal... néhány nap még nem a világ vége
2012. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hm, délelőtt elvinném a kutyát egy nagy sétára(1-1,5 óra), a délelőtt maradék részében kigyomlálnám a kertet a gazoktól(ezeket amúgyis szoktam csinálni), délután pedig elmennék be a városba, elnyalnék pár gombóc fagyit, és épp csak lefeküdni térnék haza az ágyamba.


Nálunk a tusolás is bajos lenne mondjuk, mert úgy van megcsinálva, ha egy-két óránál hosszabb ideig nincs áram, akkor előbb-utóbb melegvíz sincs.

2012. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Csak egy kis hangosan gondolkodás, és néhány további kérdés:


Ha egyszercsak megszűnik az áramszolgáltatás, akkor először is óriási dugók lennének a nagyobb városokban. A metró és a villamos azonnal leáll, közúton meg azért nem lehetne közlekedni, mert nem működnének a lámpák és emiatt káosz lenne az utakon.


Ha pont tele van a tank, akkor néhány nap nem gond, de tankolni ugye nem lehet.


Az egyik legnagyobb szívás, hogy leolvad a hűtő. Aki gázzal főz, az nekiállhat megfőzni a hűtőben levő kaját, aki villannyal, az szegény így járt. Kérdés, hogy a gáz és vízszolgáltatás mennyi idő múlva áll le, ha nincs áram. A közműhálózat üzemeltetéséhez is kellenek ugye szivattyúk, amik nem működnek.


A legtöbb mai kazán meg se nyikkan áram nélkül, ezért sok helyen se fűtés, se melegvíz. Ez ugye főleg télen kínos.


Bizonyára a boltok is bezárnának, mert se világítás, se pénztárgép. Bevásárolni tehát nem lehet, ha szerencsénk van, van otthon egy pár konzerv. Manapság a pékek sem fával fűtik a kemencét, úgyhogy friss kenyér se lenne.


Dolgozni bemenni nem csak majdnem lehetetlen lenne az első pont miatt, de értelme se lenne sok.


Van-e értelme ilyen esetre előre felkészülni? (pl mindig tartani otthon pár napra elegendő tartós élelmiszert)

Ha bekövetkezik az áramszünet mit lehet vagy érdemes tenni? Valamit gyorsan elintézni esetleg, amíg még lehet?

Megjelennének-e fosztogató bandák az utcán? Ha igen, mennyi idő múlva? A fentiek miatt ez szerintem csak idő kérdése. Néhány napig talán fenn lehet tartani a rendet ilyen körülmények között is, de hetekig szerintem nem.

2012. aug. 3. 11:53
 7/21 anonim ***** válasza:

Én este valószínűleg halálra unnám magam. Nem vagyok egy elveszett gyerek, de egyedül vagyok az ötéves kisfiammal, szóval ha ő alszik, nem tudnék elmenni semerre, itthon meg sötétben mi a fészkes fenét lehet csinálni? Éjfél előtt el se tudok aludni. Oké, hogy nincs netezés, nincs filmnézés, de sötétben olvasni se nagyon lehet, vagy bármi mást csinálni. A gyertyafény nagyon hangulatos, de kifolyna a szemem, ha így próbálnék olvasgatni, vagy mást csinálni.

Szóval én nehezen viselném. Nappal oké a dolog, csak sötétedéstől kezdve lennének gondok.

2012. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Fagyit biztos nem nyalnál, mert fagyi nincs hűtő, illetve áram nélkül. :P Bár lehet, hogy a cukrászdák végkiárusítást csinálnának, és megpróbálnák mindet eladni, amíg el nem olvad :)
2012. aug. 3. 11:56
 9/21 anonim ***** válasza:

A kiegészítésed olvasva, nos, az már más kategória, az már nem egy néhány napos helyzet.

Én első körben tényleg azon őrjöngenék, hogy leolvad a hűtő, (plusz, hogy éjjel unatkozom, ahogy ezt fentebb már írtam), a többi dologban eleinte nem akadályozna (gáztűzhely van, fűteni meg jelenleg nem kell, a fürdőben sötét lenne, de megszoktam már pár napja, mert kiégett a fénycső, és még nem jutottam el odáig, hogy újat vegyek), melegvíz lenne áram nélkül is (legalább is eleinte persze). A másik, ami nekem nagyon problémás lenne, hogy nagyon megnehezülne a kommunikáció, mert minden rokonom, barátom a város másik végében lakik, úgyhogy általában telefonon vagy neten beszélünk.


A vásárlással nem hiszem, hogy akkora gondok lennének, leszámítva a hűtést igénylő árukat. Pénztárgép nélkül is el lehet adni a dolgokat, csak nyugtát kell írni. Dolgoztam már így, amikor még ilyen területen volt munkám, három órára elment az áram, írtuk szépen a nyugtákat.


A közlekedésben biztos iszonyú fejetlenség lenne, bár nálunk nincs metró, villamos, troli, meg hasonlók, csak buszok, de a lámpák... Már akkor káosz van, ha egyetlen forgalmasabb helyen rossz a lámpa, el sem merem képzelni, mi lenne, ha egyik sem működne. Persze a legforgalmasabb helyekre ki lehet állítani rendőröket, hogy irányítsák a forgalmat, de erre alapjában nincs egyetlen város rendőrsége sem felkészülve, rég elmúltak azok az idők, amikor mindennapos volt a forgalomirányító rendőr jelenléte, szóval nem lenne rá elég ember.


Arról nem is beszélve (és ez a rendőrség kapacitását szintén érinti), hogy a bűncselekmények száma megnövekedne. Közvilágítás nincs, riasztóberendezéseknek annyi, biztos, hogy sokkal több betörés és rablás lenne. Volt már erre példa, akkor is így történt.

2012. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerencsére már vannak szeparált áramforrások, tehát ilyen helyzet nem igen állhat elő.

Ugyanis egy aggregátorral el lehet sok mindent üzemeltetni, sok helyen termelnek már nappal, széllel áramot, szóval a felvetés lehetetlen, az alapvető funkciókhoz biztosítható az elektromosság.

2012. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!