Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a radikális állatvédőkről, akik veréssel fenyegetik vagy brutálisan bántalmazzák az állatkínzással vádolt személyeket?

Figyelt kérdés
Ez önbíráskodás, garázdaság és testi sértés, ha nem tévedek? Miért nem kap nagyobb hangot a médiumokban mindez?
2012. aug. 3. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Pontosan ez, amit te is írsz.

Mélységesen elítélem az állatkínzást, viszont a brutalitást nem lehet brutalitással orvosolni.

2012. aug. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy nem a legjobb módszert alkalmazzák, de nem tudom sajnálni az állatkínzókat. Ők ugyanezt, sok esetben rosszabbat tettek az állatokkal. Én inkább az állatokat sajnálom.

Az állatkínzás is kaphatna nagyobb hangot, de a sok valóságshow, mellett nem fér bele a műsorba.

2012. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Bevallom, egy egészen picit sem vagyok emberbarát, így nem sajnálom azokat a férgeket, akiket a radikális állatvédők megtalálnak. Mert aki képes egy védekezésképtelen, ártatlan állatot bántani, az egyszerűen csak egy féreg (elnézést a férgektől), és jár neki vissza, amit adott. Önbíráskodás, igen, de mi mást lehetne tenni egy olyan országban, ahol még mindig csak ejnye-ejnyét meg esetleg egy kis pénzbüntetést kap, aki pl. felakasztja a kutyáját?!
2012. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Nnna... a Radikális Állatvédők valóban sok esetben bántalmazzák az állatkínzókat. Miért is? Mert a törvény az esetek 99 % -ában nem tesz semmit. HA el is jut egy állatkínzási ügy a bírósági szakaszig, a legtöbb esetben ejnye-bejnye, esetleg pénzbüntetés, vagy felfüggesztett börtönbüntetés a vége. Ez gyakorlatilag minden állatbarát szerint kevés. Ha a törvényes büntetésük szigorúbb lesz és el is jutnak az ügyek a büntetésig, a Radikális Állatvédők is inkább az állatok mentésével fognak foglalkozni. MINT AHOGY EGYÉBKÉNT TESZIK EZT MOST IS!!! Nem csak attól "radikálisok", hogy odavágnak egy-egy állatkínzónak, hanem attól is, hogy magukat és saját pénztárcájukat nem kímélve képesek az ország ellenkező végébe utazni megmenteni egy bajban lévő kutyát, macskát, bármit. Ezen kívül állandó harcosai az állatvédelem komolyabb kiépítésének, minden törvényes fórumon küzdenek az állatvédelmi törvény szigorításáért, ha kell, utcára vonulnak, ha kell, tüntetést szerveznek, de ha kell, kirohannak az autópályára egy elütött kutyáért, aki mellett addig mindenki elment... Kapjon nagyobb hangot a médiában a tevékenységük, rendben. De akkor MINDEN tevékenységük. Örülnék és örülnének neki.
2012. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Az erőszak mindenképpen elítélendő, bár én vegán vagyok, de egy állatvédő gárda eléggé túlzás. Az meg mindig eléggé furcsa, hogy a kopasz háromlábú kutyát megmentik, miközben naponta ebben az országban is milliószámra ölik az állatokat, és sok állatvédő is eszi a húst. (Tisztelet a kivételeknek.)
2012. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjuk már ezt a vega dumát! Most nem az étkezési szokásokról van szó, nem attól leszel állatvédő, hogy nem eszel mézet (se), hanem, hogy nem kötöd meg a kutyád félméteres madzagra, vagy nem húzod a madzagra kötött kutyát a motor után.
2012. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a szükség törvényt bont, garázdaság, testi sértés lárifári... naés? Inkább ez, mint hogy ne legyen semmi következménye, bár én ilyenről még nem hallottam, hogy bántalmaznának valakit, de bizonyos különösen kegyetlen, kirívó esetekben támogatnám, DÖGÖLJÖN MEG AZ ÖSSZES ÁLLATKÍNZÓ BAROM !!!
2012. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En az állatkínzókat tárgyalás nélkúl falhoz állítanám. Vagy jó. Legyünk igazságosak. Haljon ugyan olyan kínhalált halált, amivel megölte azt az állatot.
2015. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!