Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi a szélsőjobb,...

Miért hiszi a szélsőjobb, hogy a magyarok jobban járnak a magyar termékkel és a magyar vállalkozókkal? Lentebb bővebben.

Figyelt kérdés

Régebben mikor felvették a kölcsönt anyámék a házra és kellett visszafizetni az OTP-be akkor állandóan jött a + csekk h elmaradás van holott ki lett fizetve és igazoló csekk is volt róla, de őket ez nem érdekelte ennek ellenére be akarták hajtani. Végül a bíróság rendezte az ügyet a javunkra... aztán ott volt a Tigáz nála is nemegyszer előfordult hasonló hogy az áramról ne is beszéljünk... de mondhatnám a PR-telecomot is amely szintén magyar kézben van és szintén megpróbáltak átverni nem egy embert... és érdekes az annyira szidott multinacionális cégekkel még nem fordult elő pl a matávot megvette a T-home mióta az ő kezükben van az ügyfélszolgálat sokkalta kedvesebb és segítőkészebb...


de egyébként a kis parasztok az annyira nagyra becsült gazdák is szerették becsapni a vevőiket emléxem mikor a piacon jártam kiskoromba nagyanyámmal szóval ez nagyon is érdekes engem multi eddig nem nagyon csapott de a saját fajtám annál inkább



2012. júl. 20. 09:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad, mert a magyar termékekkel és vállalkozókkal tényleg jobban járnánk. És ezt úgy mondom, hogy nem vagyok szélsőjobbos, még csak jobboldali sem. Azonban ezt nem a Jobbik tervei szerint kellene előlendíteni, és nem a külföldi vállalkozók és termékek kipaterolásával előmozdítani - szabad kereskedelem van, mi is kereskedünk külföldön és van egy pár multink is külföldön; képzeld el milyen lenne minket is "kipaterolnának"? Egyébként is, nézd csak meg a nyugati jóléti, jómódú államokat; olyat nem találsz köztük, amelyiknek ne lenne egy-két világméretű, tőkeerős hazai vállalata: mint például a finneknél a Nokia, vagy a svájciaknál a Nestlé és a Credit Suisse és még sorolhatnám. Ezt a vállalkozások (hazai) adózásának és adminisztrációjának csökkentésével, azaz a vállalkozások terheinek mérséklésével és a vállalkozás indításának elősegítésével érném el. Azonban a hazai vállalkozói környezet erre alkalmatlan, a mai jogszabályok olybá tűnnek, mintha direkt a vállalkozók ellen volnának, gátolva az önálló boldogulást.


És ez nem tévesztendő össze azzal, hogy téged úton-útfélen átvertek, ez inkább a kultúra, illetve hiánya, amelyet más eszközökkel kellene orvosolni.


Üdv.

2012. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a követőik megmaradnak a lózungoknál és nem is hajlandóak tovább gondolkodni a témában.

Ha bezárnánk a piacainkat a külföldi cégek előtt, bizony-bizony rosszabbul járnának a magyar vásárlók. A verseny hiánya csak konzerválja az elmaradottságot.

De ne is értsetek félre, nem azt mondom, hogy egészséges az, hogy alig van életerős magyar cég. Valahogy a magyar vállalkozások versenyképességét kellene javítani, nem pedig a versenyt megszüntetni.

A példában említett OTP eset akkor történhetett, amikor nem voltak külföldi bankok még az országban, ugye?

2012. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
igen akkor történt mikor még nem voltak itt külföldi bankok amúgy nem írtam volna :)
2012. júl. 20. 09:46
 4/20 A kérdező kommentje:

"És ez nem tévesztendő össze azzal, hogy téged úton-útfélen átvertek, ez inkább a kultúra, illetve hiánya, amelyet más eszközökkel kellene orvosolni."


miféle más eszköz? egyáltalán milyen eszköz? egy tolvajt aki világ életében lopott hogyan tudsz leszoktatni a lopásról vagy a csalásról?


engem nem nagyon érdekelnek a magyar vállalkozók ha tehetem külföldihez megyek inkább mert már nemegyszer megjártam a magyarok barátságával

2012. júl. 20. 09:51
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

Első!


Örülök annak, amit írsz, mert ellentétben azzal, amit gondolsz a Jobbikról, pontosan elmondtad az elképzeléseinket.

2012. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

elég botor dolog szélsőjobbozni. Az már náci lesz, aki a magyar termékeket szeretné venni és támogatni? Tudod, a magyar termelőket támogatni azt jelenti, hogy házon belül van a pénz, nem viszik ki, max adóznak valamit. Nem kell kizárni senkit sem, de felháborító, hogy azokat az élelmiszereket, amik itthon első osztályú minőségben teremnek, külföldről kell szar minőségben megvetetni.


Iagzán szerencsés vagy, hogy nem akart még multi becsapni, ezt kevesen mondhatjuk el. vagy csak nem vetted észre...

2012. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Az már náci lesz, aki a magyar termékeket szeretné venni és támogatni?"


ki mondott ilyet?


"de felháborító, hogy azokat az élelmiszereket, amik itthon első osztályú minőségben teremnek, külföldről kell szar minőségben megvetetni."


én nem tapasztaltam a külföldi és a magyar termék közt túlzott különbséget ez is olyan lózung amit szerettek ismételni...


"Iagzán szerencsés vagy, hogy nem akart még multi becsapni, ezt kevesen mondhatjuk el. vagy csak nem vetted észre..."


tudsz konkrét példát példákat mondani erre?

2012. júl. 20. 10:03
 8/20 anonim ***** válasza:

"Örülök annak, amit írsz, mert ellentétben azzal, amit gondolsz a Jobbikról, pontosan elmondtad az elképzeléseinket."

Szerintem a véleményem és a Jobbik elképzelése között ég és föld a különbség. Például én nem támogatom a nemzetközi kereskedelmi- és politikai szerződések felrúgását, valamint a Jobbikkal ellentétben nem üldözném ki a multikat. Vagy talán tévednék, hogy a Jobbik nem űzné el a multikat? Mert, akkor mea culpa.

2012. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
63%
Hosszútávon megéri.A pénz az országban marad és hát ha ugyan be is csapnak néhány embert akkor se megy ki a pénz az országból.Több pénz marad az államnak->alacsonyabb adók,béremelés. nem vagyok szélsőjobbos de ez az igazság.
2012. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Antimod ***** válasza:
82%

Nem csak a "szélsőjobb" hiszi, hanem minden ésszerűen gondolkodó. A magyar termékkel a magyar vállalatokat erősítjük: ennek eredménye a több adó, a több munkahely, és ha ezek a magyar vállalatok esetleg multinacionálissá tudnak idővel válni, akkor az igazi aranybánya az állam számára.

A jó magyar termék exportnövekedést eredményezhet, és így tovább. Ne az eddigi tapasztalataidból indulj ki, mert nagyon sok magyar cégnél megmaradt a komcsi holdudvar, akik a korrupció mocsarában nevelkedtek, és természetüknél fogva nem is ismernek mást.


A multi egyébként más árut szállít ide, és mást a nyugati országokba - utóbbiakba sokkal jobb minőségűt. Ennyit arról, hogy nem csapnak be minket.

2012. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!