Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg szokott változni az első...

Meg szokott változni az első benyomás hatására kialakult véleményetek vagy aki először szimpatikus vagy unszimpatikus, az később is az lesz?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem van ilyen ember is, meg olyan is. Nálam is előfordult már, hogy valakiről megváltozott később a véleményem, Vagy pozitív vagy negatív irányban.
2009. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam már előfordult mindkét irányba. Volt, hogy megkedveltem valakit, akit egy nagyképű bunkónak tartottam, de amikor jobban elbeszélgettünk, kiderült róla, hogy nem az. De az is előfordult már, hogy egy nagyon aranyosnak tűnő emberről derült ki, hogy egy barom.


(Olvastam egy kutatást, hogy az első benyomás 11 másodperc alatt alakul ki, ez még, ha nehezen is, de változhat. Viszont egy óra alatt kialakul egy teljes kép, ami állítólag nem változik. Na szerintem ez egy nagy hülyeség.)

2009. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy mégis van abban valami, hogy egy kialakult kép már nagyon nehezen változik, akármit is tesz az illető. Nekem pl. volt egy osztálytársam, aki a barátom lett és akármilyen dolgokat követett el, még mindig vágyom rá, hogy a barátom legyen, habár nem egy nagyon jó ember. Jó kép alakult ki bennem róla és ez nem változott meg lényeges, mert az elején olyan rendes volt.
2009. júl. 19. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!