Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te szoktál ilyeneken gondolkoz...

Te szoktál ilyeneken gondolkozni? Találkozol emberekkel egyszer, és hogy mi lehet velük. (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Van, hogy piacon, buszon, vonaton, utcán találkozok emberekkel, váltunk pár szót, néha többet. Legutóbb egy vasutassal beszélgettem, aki mesélt sokmindent a vonaton. Én csak el szoktam gondolkozni, hogy mi lehet velük, SOHA nem fogunk úgyse találkozni többet. Legalábbis ennek az esélye szinte 0. Nem tudom őket kitörölni a fejemből, és olyan rossz érzés, hogy nem tudom mi lehet velük. Néha még a nevüket sem tudom. :/

Veled nem fordult elő ilyen? 18/F



2012. aug. 7. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az élet maga is egy vonatút: egy ember felszáll, elkezdtek beszélgetni, megismeritek egymást, aztán előbb-utóbb az ő útja véget ér, és leszáll. A végállomásig csak kevesen tartanak veled.
2012. aug. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igen. szoktam.

19/F

2012. aug. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez milyen igaz. De amúgy az sem lenne jó, ha utána tudnám kik voltak ők. Mert mit beszélgetnék velük? Akkor ott pont volt egy aktuális téma vagy kérdésfelvetés, de ennyi. Néha azt kívánom, bárcsak ne találkoztunk volna, persze nem rosszindulatból. De hát ez ilyen. :(
2012. aug. 7. 01:24
 4/10 anonim ***** válasza:
én is találkoztam már így emberekkel, hogy eldumálgattunk de olyan helyen, hogy tudtuk úgyse találkozunk többet de valahogy nem rágódok ezen.
2012. aug. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Még a barátaim és a családom sem szokott eszembe jutni, amíg ők nem keresnek. Magamon és a saját dolgaimon szoktam gondolkodni. 21n
2012. aug. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Amit megfogalmaztál, az a világ egyik legnagyobb problémája a sötét modernkorban. Ez még a jobb dolog, hogy pár szót váltasz velük - de gondolj csak bele, hogy vannak emberek, akik a szomszédaikkal, a családdal, a barátaival nem beszélnek. Annyira én központú a világ.. és ez szomorú. Ha mégis másra gondolnak, akkor az rosszindulatú.



/Kinek nem inge.. /

2012. aug. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennyire nem szokott bántani a dolog, vagy nem gondolok rá így ahogy te. Beszélgess emberekkel, de ne agyalj rajtuk ennyit, mert a végén bekattansz, sőt az egészségednek sem tesz jót (lelkileg) :)
2012. aug. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam, főleg fesztiválokon. Még ma is emlékeszem az első fesztiválon megismert lányra..Igaz, még csak 5 éve volt, de tudom, hogy őt sose fogom elfelejteni. Ma már kb. 28-30 éves lehet, elég furcsa belegondolni.

A szomszédunkban lakott egy idős házaspár, tavaly költöztek el. A férfival nem igazán szívleltük egymást, valamivel mindig bosszantottuk egymást. Ma is sokszor gondolok rájuk, hogy mi lehet velük.

Ha idegen emberekkel állok le beszélgetni, akkor csak ritkán jutnak eszembe utána, akkor is inkább csak a beszélgetésünk (ennek az az oka, hogy borzasztóan rossz az arcmemóriám, így nem tudok pontosan visszagondolni rájuk - sokszor még a barátaim arca is nehezen ugrik be).

20/l

2012. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

18-22 évesen ez teljesen normális. Akkoriban engem is sokkal jobban érdekeltek mások. Még beszélgetnem sem kellett velük feltétlenül, csak néztem őket és fejben megpróbáltam kitalálni, milyen lehet az életük. De sokszor és sokat beszélgettem (vagyis inkább hallgattam) utastársakkal. Sokszor visszaemlékeztem rájuk és felidéztem őket...


Aztán teltek az évek. Ma már a saját dolgaimra is alig jut idő végiggondolni. Nem agyalok a másén. Nem biztos, hogy ez így jó.

De hát nem véletlenül sírja vissza az ember a fiatalkorát!

2012. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szoktam. Szerintem ez egyáltalán nem korfüggő. Én még azon is szoktam gondolkodni, hogy mennyi emberrel elhaladunk egymás mellett, és honnan jöttünk, milyen országból, milyen körülmények közül, és egyszercsak itt egy ponton "találkozunk".

Rajtuk nem szoktam utána gondolkodni, a beszélgetősökön sem. Viszont az fura, hogy addig léteznek nekünk emberek, helyek, amíg ott vagyunk. Fura belegondolni, hogy akiket ismerünk most is éppen élik az életüket, csak éppen nem látjuk őket.

De hogy ennek mi köze ahhoz, hogy hány évesek vagyunk, fogalmam sincs.

37/N

2012. dec. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!