Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi ma Magyarországon a...

Mennyi ma Magyarországon a munkanélküliek száma? Mennyi a magyarországi felnőttkorú munkaképes lakosság száma? Mennyi ebből az aktívan és rendszeresen dolgozó? Mennyi munkalehetőség van?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Cigányokkal vagy anélkül?
2009. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem annyira fekete és fehér a kérdésed, hiába van elvileg mondjuk statisztikailag annyi "üres lyuk" mnint amennyi munkanélküli, itt felmerülnek az iskolai végzettségi szinttel kapcsolatos problémák, azaz egy kétdiplomást nyilván nem lehet kötelezni egy 4 osztályt igénylő munkára. Imádom amikro okosok mondják, hogy "pedig itt van munka mindenkinek" .. van persze, hogyne, csak van akinek magsabbak az igényei a három műszakos gyártósori betanított munkánál.

Úgyhogy bonyolultabb ez a téma ....

Munkaképes embernek is kit nevezel? Ez sem egyértelmű ..

2009. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Munkavállalási korú népesség: 6,5 M

Ebből:

Foglalkoztatottak: 3,7 M

Inaktívak: 2,4 M

Munkanélküliek: 0,4 M

2009. júl. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi de én nem feketén és fehéren látom ezt az egészet. A munkaképes korú lakosságról azt feltételezem, hogy beleszámítandóak a részmunkaidőben dolgozó édesanyák, vagy a rokkantnyugdíjasok, stb. Tehát azok akik az államnak adót fizetnek a megtermelt javaikból. Különben igaz, hogy egy két diplomás ember nem fog odaállni a három műszakos szalagmunka mellé - hiszen azt mondja nem ezért tanult évekig - de akkor mit vár? Tartsa el a társadalom és azok, akik 3 műszakban dolgoznak szalag mellett? Mert természetesen a munkanélküli segélyt is az aktív dolgozók adóforintjaiból osszák vissza a két diplomás - kezetösszenempiszkoló - embereknek. Bocsánat, én ugyan nem szereztem diplomát, de 25 évnyi irodai munka után nem szégyelltem - márhogy fel ne kopjon az állam - elmenni Győrbe - reggel 4-kor kelni, éjjel 11-kor hazaérni - szalagmunka mellé. Senki nem kényszerített, csak az, ha nem dolgoztam, nem volt mivel fizetni a tejért és kenyérért a boltban. Nekem a hitvallásom: nincs büdös meló, csak lusta ember, és engem még úgy neveltek, hogy a munka, lettlégyen az bármilyen is soha nem szégyen.
2009. júl. 21. 18:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A munkaképes korú lakosságról azt feltételezem, hogy beleszámítandóak a részmunkaidőben dolgozó édesanyák, vagy a rokkantnyugdíjasok, stb."


Beleszámítanak, mivel a munkaképes KORÚakról van szó.


"Különben igaz, hogy egy két diplomás ember nem fog odaállni a három műszakos szalagmunka mellé - hiszen azt mondja nem ezért tanult évekig - de akkor mit vár? Tartsa el a társadalom és azok, akik 3 műszakban dolgoznak szalag mellett?"


Nem itt van a probléma. Hanem ott, hogy a drágalátos "munkaadók" ahelyett, hogy normális béreket kínálnának a szakmunkásoknak, azon nyivákolnak, hogy munkaerőhiány van és állambácsi segíííccsen. Azt nem veszik észre, hogy senki sem fog a diplomás irodai segéderő fizetésének 40%-áért fizikai munkát végezni. Akkor már inkább kivándorol olyan országokba, ahol dolgozni nem szégyen és büntetés. Keressen a szakmunkás majdnem annyit, mint a kezdő diplomás (ld. sok nyugati országban, pl. Hollandia, Dánia), és akkor mindjárt nem lenne "munkaerőhiány", mert dolgozni (mármint valóban, tehát kézzel dolgozni, nem fénymásolni meg irodában kávét főzni) nem lenne szégyen.

2009. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!