Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pályakezdő munkanélküliek. A...

Pályakezdő munkanélküliek. A szüleitek támogatnak titeket, vagy hogyan/miből éltek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 17:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És ha eddig tanultam, akkor ugye az iskola fizette utánam a tb-t, de most nem mehetek orvoshoz ha valami gond van?
2010. dec. 7. 17:57
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak mert anyagilag nem igazán tudom, hogy amíg nem találok munkát hogyan oldjam meg az életem...A nagyimmal élek (a szüleim meghaltak sajnos) és nem akarom a nagyim nyugdíját felélni, de pénzt sehonnan sem kapok, és így meg nehéz...
2010. dec. 7. 17:58
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Illegális munkákból

Bejelentett munkám van hogy ne bukjak le, de az igazat megvallva sz*rt se érek vele.

Viszont meg keresek mindenféle bevallás nélkül bő 470e ft-okat

25/F

2010. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ismerős kérdés. :) 1 évvel ezelőtti dilemmám és 1 évig tartó gyötrelmem. :D


Engem sajnos nem tudtak támogatni, de mivel már akkor a páromhoz költöztem megoldottuk együtt.


Pályakezdő munkanélküliként a munkanélküli valszeg nem ad majd neked egy vasat sem, de érdemes regisztrálnod álláskeresőnek és kivárnod a 6 hónapot, mert utána olyan kedvezményt kapnak a munkáltatók utánad, hogy megéri majd foglalkoztatniuk.

Konkrétan 1 évig ingyen munkaerő leszel és utána még egy évig kedvezményes.


A tb az a suli jogviszony megszűnése után még azt hiszem 3 hónapig jár.. talán. De ennek nézz utána.


Viszont köthetsz külön tb-szerződést... havi 4-5ezer ft. Bár én nem tettem meg. Amikor az ember otthon ücsörög munkára várva, nem igazán van lehetősége megbetegedni.


Szóval fel a fejjel és kitartás!

2010. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagyiddal élsz és a szüleid meghaltak, akkor biztos jár valami árvasági segély vagy szoc segély, nem?

18:02-es voltam.

2010. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már voltam bent a munkaügyi kp-ban, regisztráltattam magam (kb 1 hónapja) .Akkor az ügyintéző kérdezte, hogy a tb-t ki fizeti utánam. Mondtam, hogy 2 hete fejeztem be a sulit (akkor iratkoztam ki) erre nem mondott semmit, hogy akkor most mi van a tb-vel...

2010. dec. 7. 18:06
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát addig kaptam árvaságit, amíg nappalis tanuló voltam a suliban. De mivel kiiratkoztam, ezért megszüntették...
2010. dec. 7. 18:07
 8/20 anonim válasza:
100%

Szia!

Én egy évig kényszerültem a szüleimre támaszkodni egyetem után. A szüleim természetesnek vették, hogy nem fognak kidobni az utcára, amiért nincs munkám. Persze ez nem azt jelentette, hogy otthon ültem karba tett kézzel és nem csináltam semmit. Jelentkeztem a munkaügyi központba, ott tanfolyamot végeztem, azért is kaptam egy kis pénzt. Mivel pénzt nem fogadtak el a szülők, ezért csináltam egy-két nagy bevásárlást itthonra.:D Egyébként meg minden mást is megcsináltam, szó nélkül(takarítás, főzés, mosás). Régen persze napokig nyaggatott anyu, hogy csináljak már valamit, most ez számomra egyértelmű volt, mivel nem lettek volna kötelesek eltartani. Szerencsére most már van munkám és az elköltözés napok kérdése. :D

A tb-t meg most már neked kell fizetni, méghozzá egészségügyi szolgáltatási járulékként, ami kb. havi 5ezer ft. (a tan.viszony megszűnését követően még 45 napig leszel biztosított, csak azután kell fizetned)

Üdv

2010. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
És milyen tanfolyamot lehet elvégezni így? Ők fizetik (számomra ingyenes) ? Nekem semmi ilyesmit nem mondtak, hogy van rá lehetőség :O
2010. dec. 7. 18:12
 10/20 anonim válasza:
100%

18:10-es vagyok.

Hogy milyen tanfolyam, azt a m.központok szerint változik. A nyelvtanfolyamoktól kezdve a szobafestőig szokott lenni minden. Legalább is nálunk van. Bár ez is időszakos. Van olyan is, hogy tényleg nincs, mert már mind beindult. Általában szeptemberben és januárban/februárban indulnak az újak. Egyébként teljesen ingyenes, fizetik utánad a tb-t és a min.bér 70%-át megkapod havonta. Menj be még 1x és kérdezz rá.

Sok sikert az életben és kitartás!

2010. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!