Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen okai...

Szerintetek milyen okai lehetnek az iskolai mobbingnak?

Figyelt kérdés

Mostanában többen felvállalják ezt a dolgot.Mikor én voltam áldozat még beszélni is ciki volt róla.Úgy voltam vele,hogy amiről nem beszélek az nincs.

Szerintetek milyen tényezők befolyásolják a kialakulását azon kívül,hogy ,,hagyja magát" meg hasonló válaszok?

Azt megfigyeltem,hogy az a suli ahova jártam elég érdekes volt.Már ránézésre is negatív érzéseket váltott ki belőlem(anyám erősködött,hogy menjek oda).

-az osztályfőnök mogorva,rideg,barátságtalan,problémákra,lelki dolgokra közönyös

-igazgató szintén

-gyakszi tanár szintén és még alkoholista is volt

-matek tanár zsarnok,megszégyenítő,bosszúálló(kollegák sem szerették)

-osztályközösség kissé homogén(mintha direkt össze lenne válogatva egy csomó,,köcsög"(számomra köcsög)


2012. aug. 11. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az meg mit jelent?
2012. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
baxtatás
2012. aug. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért vállalják fel most többen, mert minden téren hangsúlyosabbak lettek a jogok. Amikor én jártam iskolába, a tanár nyugodtan lekeverhetett egy maflást, ha a gyerek otthon panaszkodott, akkor lehet, hogy megkapta a párját.

Most meg hangsúlyozzák a jogokat, elég korán egyértelmű, hogy a tanár nem üthet meg, ehhez vagy ahhoz jogod van.

Nálunk azért is elcsattant a pofon egy tanárnál, ha valaki véletlenül leejtette a ceruzáját, mert ez idegesítette. Akkor ezt elfogadták a szülők, a diákok meg némán tűrték. Ma egy szülő kétszázzal robbanna be a suliba, hogy elővegye a tanárt.


Ez egyrészt jó (jogok tiszteletben tartása), viszont sokszor már átesünk a ló túlsó oldalára.


De valamilyen szivatás szinte mindenhol előfordul,a mértéke változó.

2012. aug. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a csendesebb, visszahuzodobb termeszetü gyerekekre jobban raszallnak, föleg, ha testileg gyenge vagy nem mer visszaszolni. A felenkseg olyan az agresszornak, mint a vörös poszto. Ez nemcsak az iskolaban van igy es meg a termeszetben, ösztönszinten is van ra pelda: pl. a tamadni keszulö vadallat az aldozat felelemerzete altal generalt hormonokat megerzi a levegöben es ösztönei szerint ez jel neki arra, hogy szabadon tamadhat, a kiszemelt aldozat nem fog ellenallni, mert nem mer.
2015. máj. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!