Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hazudnak egymásnak az...

Miért hazudnak egymásnak az emberek?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy miért hazudnak egymásnak emberek,pláne azt nem értem,amikor családon belül,barátok,haverok,ismerősök hazudoznak...miért?Miért nincs meg a másik iránti tisztelet ezekben az emberekben?Na és akkor ők meg cserébe elvárják,hogy ugorjunk első szavukra,ha meg nem...ennyire rosszak az emberek?
2008. máj. 9. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mert félnek ...az igazságtól és másoktól (hogy mit mondanak)
2008. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tade ***** válasza:
100%
SZerintem a hazugsag realtiv...vannak hazugsagok, kegyes hazugsagok es aljas hazugsagok....namost, ha a baratnod anyja nagyon gaz ruhat vesz fel, nem fogod a szemebe mondani, hogy nagyon rosszul nez ki Rozsika neni...hanem mondjuk, hogy ne bantsd meg a baratnodet es az anyukajat, azt fogod mondani, hogy ma milyen jol nez ki Rozsika neni ( meg, ha nem is igy van) na ez kegyes hazugsag...aztan van amikor hazudsz....hogy, igen megetettem a cicat, kozben szegeny meg mar elalel...na ez hazugsag...( a jobbik)....az aljas meg az, mikor azt mondod a baratnodnek, hogy szeretlek szivem csak atugrok a haverhoz egy dvd-ert, kozben meg felrekursz, mar tobb ideje...na z aljassag.....Sajnos, hazugsagok mindig is voltak es lesznek...ez az eletunk resze....hidd el neha a legtobb hazugsag csaladon belul tortenik....de ne hidd, hogy minden esetben jo oszintenek lenni...tapasztalatbol mondom
2008. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd el az "Emberi játszmák" c. könyvet!
2008. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szerintem a hazugsággal tulajdonképpen mindenki magát fényezi,vagy egy adott szitunál afelé terelgeted a dolgokat,h neked jó legyen.ezt nehéz belátni, és nem is hangzik jól:)

második válaszoló példáival élve:Rózsika néninek azért mondod ,h csinos ,mert szeretnéd magad udvariasnak feltüntetni,és nem szeretnéd,hogy neked rossz legyen azzal,h ők haragszanak rád az esetleges őszinteségeddel.

A macskát azért mondod ,h megetetted,mert nem szeretnéd ,h neked rossz legyen azzal,h utána lecsesszen a kérdező.

ha a barátnődnek/feleségednek hazudsz,azzal is csak azt szeretnéd elérni,h neked jó legyen azzal,h egyszerre több vasad van a tűzben.megjegyzem ez általában szerencsétlenebb...

ez szerintem nem az emberek rosszaságán múlik,mert minden ember ilyen,minden ember hazudik,tehát ez a normális.persze megvan az egészséges határ.

2008. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
82%
A hazugság történhet azért, hogy valamilyen hasznod legyen belőle, ilyenkor nincs bűntudat. Hazudhatsz azért, hogy elkerüld a felelősségrevonást, hogy kiegészítsd nem meglévő ismereteidet (konfabulálás), és létezik a lojális hazugság, amikor nem akarsz megbántani valakit.
2008. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerinted egy diák miért nem mondja meg a szüleinek h ha rossz jegyet kap? Mert akkor büntibe kerül. És vannal kegyes hazukságok amikor muszály annak érdekében hazudni hogy ne sérsd meg a másikat. És egyet értek az elöttem írókkal félnek a következményektől.
2009. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az állatok miért hazudnak?

Az emberek is ugyanazért.

2009. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!