Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az elképzelhető, hogy egy jó...

Az elképzelhető, hogy egy jó embert a kudarcok és sikerélmények teljes hiánya "gonosszá" teszi?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! Itt vagyok élő példának. Időnként önmagamtól is képes vagyok megrémülni, hogy mennyi gonoszság lakozik bennem. Aztán az ijedség és a sors közös játékának eredményeként persze megváltoznak a dolgok, de a sok kudarc és a depi ismételőtérbe hozza. De bennem van a gonoszság is, tehát ebből kiindulva tuti nem vagyok annyira jó lelkű.
2012. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gonosz helyett talán jobb szó a frusztrált.

A történelemkönyvekben is érdemes körbenézni - a nagy népírtásokat általában valamilyen gazdasági/társadalmi krach előzte meg. Ez jó táptalajt adott a gyűlölködéshez, bűnbakkereséshez - majd legitimálta az egyes népek kiírtását.

2012. aug. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs is olyan hogy jó ember meg gonosz ember. Egy embernek rengeteg tulajdonsága, személyiségjegye van. Az hogy veled valaki gonosz dolgokat tesz vagy úgy látod hogy valaki másokkal gonosz, az nem jelent mást mint hogy te milyennek látod az illetőt. Nem vagy vele 24/7 együtt. Nem tudod hogy mit csinál akkor mikor nem látod.


Ha valaki keserűvé válik a kudarcoktól és a sikertelenségtől és ezt másokon vezeti le, az még nem gonoszság. Nem azt élvezi az illető ha másoknak árthat hanem hogy magát jobbnak hiheti attól hogy mások felett befolyása van, hogy mások életét irányíthatja, hogy van aki nála rosszabb és ezt mások is látják.

2012. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó embert nem, de még kialakulatlan személyiségűt igen. A sikertelenség depresszióhiz vezethet, önzőség, irigység, gyűlölet jellemzi őket. Hozzátenném, hogy ez nem mentség a másokkal szembeni rossz bánásmósra. Ezért nem szeretem, ha egy embert felkapnak a médiában, aki mondjuk megölt X embert és azt mondják rá, hogy de nehéz gyerekkora volt... Nem mentség.
2012. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igazán jó ember bármilyen körülmények közepette jó marad.
2012. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jónak lenni vagy jónak maradni csak akaraterő és kitartás kérdése.
2012. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!