Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történik ha tárgyalásra...

Mi történik ha tárgyalásra hívnak mert nem fizettem büntetést?

Figyelt kérdés

Fél éve kaptam 20 ezer forintnyi büntetést mert nem igazoltam magam a közterületisnek. A közterületis eleve ahelyett, hogy hivatalba helyezte volna magát, oldalról lerontott mint egy tank, amitől enyhe sokkot kaptam. Majd követelte, hogy igazoljam magam az ellenőrnek. Mivel olyan csöves ruhákban vannak általában, hogy azt hittem, hogy bkv biztonságiőrök, nem voltam erre hajlandó. Nem közölte velem, hogy hivatalos személy. Majd rendőrt hívtak. Mire már jött a rendőr, lefogtak, és közölték, hogy ráb.sztam mert hivatalos személyek és be fog vinni a rendőr.


A rendőr egy jegyzőkönyvvel elintézte majd elengedtek. De a pár hét után megérkező büntetés elkeveredett az asztalomon, most érkezett meg a levél, hogy szept 3.-án tárgyalásom lesz.


Mivel nem fizettem be azonnal átváltozhat elzárásra? Nekem szeptember 3.-án kollégiumi beköltözésem lesz, egyetemi óráim. Nem szeretnék ilyen hülyeségek miatt (és ez tényleg egy hülyeség, ráadásul igazságtalan is) sehol sem megjelenni, hihetetlen, hogy erre kötelezhetik az embert.


Mit tehetek? Mire számíthatok ha nem megyek el, vagy ha elmegyek? Kinézem a magyar jogrendből, hogy azonnal átváltoztatják fogdára, és csak akkor engednek ki, ha a szüleim fizetnek (22 vagyok) Őrület



2012. aug. 21. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul néztél meg. Ki kell majd fizetned a büntetést, és ennyi. Fogdára nem egyszerű bejutni, fokozatok vannak, amik oda vezetnek.
2012. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van még mód utólagos befizetésre?
2012. aug. 21. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogda vagy ledolgozhatod. Elvileg kellett kapj egy levelet amiben dönthetsz melyiket választod. Napi 5 ezerért heti egy alkalommal közmunka vagy ennyiért leülöd.
2012. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Nincs ilyen verzió, hogy "vagy". Első körben felszólítanak a fizetésre. Aztán, ha akkor sem fizetsz, akkor jön a fizetésből való letiltás, ha önálló keresettel rendelkezel. Ezután jön csak az elzárás, amelynek a napi összege nem egységes.
2012. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a levélben kis betűs részben az áll, hogy van még módom utólagos befizetésre, a befizetés igazolását el kell küldenem a tárgyalás napjáig a bíróságnak az ügyszámra hivatkozva. Így is pofátlanságnak tartom, hogy jogtalan dologért fizetek. Bár valóban nem volt bérletem.
2012. aug. 21. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nincs ilyen lehetőség hogy vagy.."


Hogyne lenne, nyilatkoznod kell róla melyiket választod.

2012. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!