Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 20 éves frissen érettségizett...

20 éves frissen érettségizett birka miként tud a kormány és a rasszizmus stb. ellen "dolgozni"? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, sajnos az egyetemről lecsúsztam, de ez talán nem is lényeg. Inkább az, hogy mostanában kezdett kinyílni a szemem, hogy mekkora pusztítást végeznek ebben az országban, mennyire elterjedt a rasszizmus, hogy milyen rossz lett a közhangulat, stb. és szeretnék én is ezek ellen fellépni, nemtetszésemet kinyilvánítani. Viszont vidéken lakok, és nyilván így egymagamban nem "menthetem meg a világot" viszont az már nem érdekel, hgoy a saját kis önös érdekeimmel foglalkozzak, hogy csak engem felvegyenek, csak nekem legyen munkám, csak én csak én. Eddig arra gondoltam, ki kell innen húzni külföldre, lett is volna rá lehetőségem, de akkor mi lesz azokkal, akiknek nincsen, és itt maradnak?? Én végső soron mégiscsak azt szeretném, ha Magyarország is egy élhető hely lenne, és nem kellene azért elmenekülnöm innen, hogy valamiféle megélhetést biztosítsak saját magam számára.

Nem akarok hallgatni, és vétkesek közt cinkos lenni, viszont nem vagyok egy akaratos, erős személyiség, milyen lehetőségeim vannak, hová fordulhatok?


2012. aug. 24. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha valóban ezt szeretnéd, mindenek előtt tanulj. Aki tud, felismeri a körülötte zajló események összefüggéseit, azt nem lehet átverni - ha ő maga nem akarja. Ekkor tudja eldönteni, mit kell tennie, ekkor tud megfelelő jövedelemre szert tenni, szóval ekkor válik független személyiséggé.

Aki nem független, azt vagy átverik, vagy megzsarolják, ha mást akar, mint a fősodor. Mégpedig azért, mert nincs más választása. Független ember anyagilag sem függ másoktól (maga ura), és nem zsarolható (nincs mivel).

2012. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Lumpoló libcsi...
2012. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi első, a választ. Természetesen mindenképp szeretnék továbbtanulni, nem erről van szó (bár lassan ott tartunk, hogy mivel nincs pénzem ezért max eláshatom magam...) De addig is szeretnék tenni valamit. Olyasmire gondoltam, hogy vannak-e valami ilyen szervezetek, ahová lehet menni segíteni. Az a baj hogy eléggé nincs körülírva bennem sem ez a dolog, nem tudom, hogy pontosan mire is gondolok... :S
2012. aug. 24. 10:16
 4/15 anonim ***** válasza:
vannak önkéntes szervezetek. lépj be az elsősegélyesekhez. már azzal is segítesz az országnak.
2012. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Hívj be külföldi felvásárlókat, úgyis a magyar vízkészletet akarják megszerezni, bár már sikerült is.

Támogasd a színesfémgyűjtőket, hogy szüljenek több gyereket, akik majd megerőszakolják nagymamádat, és lopnak tőle 20 ezer forintot.

Ja, meg sürgesd egy újabb trianoni szerződés kiírását.

2012. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na pont a negyedik válaszoló egy jó példa arra, hogy kik azok, akinek a gondolkodásmódja segített oda juttatni az országot, ahol van. (Bár nem éltem korábban, lehet hogy ugyanilyen gyűlölködőek 'voltunk' mindig?)
2012. aug. 24. 11:11
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Hasonló mentalitással rendelkezem, csak kicsit mégis reálisabban látom a dolgokat. Ami képzésileg neked való lenne, az a jogász képzés (jogsértésekkel szemben felléphetnél- akár emberi jogi jogsértésekkel szemben), és szervezetként pár példát tudok mondani ahol önkénteseket mindig várnak pl: Amnesty International, TASZ, Magyar Helsinki Bizottság, esetleg Transparency International... ezek többnyire rasszizmussal is foglalkoznak, de leginkább az alapjogok érvényesülésével, és az aktuális politikai helyzet problémáival.


Üdv,

egy joghallgató

2012. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Pedig igaza van a 4-esnek. Nem a rasszizmus ellen kellene harcolnod, mert azt a semmirekellők szoktak. Tanítsd meg dolgozni a romákat. Pl: vegyed fel őket dolgozni, mint vállalkozó. (Kapnál rá mindenféle támogatást is), aztán vállald a felelősséget a munkájukért.

Dolgozni kellene és nem hőzöngő ingyenélőnek lenni. Szerinted egy rasszizmus ellenes aktivistának, publicistának érdeke, hogy ne legyen rasszizmus? Szerintem nem.

2012. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 perfectlie ***** válasza:
53%
Azért is kell még sokat tanulnod és látnod,mert a 4. válaszoló igencsak pontosan rávilágított a helyzetre.Amit tenni akarsz az szép,lelkiismeretes ember lehetsz,de még nagyon naív és keveset látott vagy.Műveld ki magad,tegyél szert ismeretekre több területen és akkor kirajzódik mit is akarsz pontosan és az is,hogy hol tudsz a legjobban érvényesülni.
2012. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2012. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!