Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy személyre a bőrszíne...

Ha egy személyre a bőrszíne alapján teszek vmilyen negatív megjegyzést, az rasszizmus, de ez fordított esetben is igaz?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha pl azt mondom hogy a négerek tolvajok, akkor az egy rasszista kijelentés mert a bőrszín alapján állítok vmi negatívat róluk. De ha azt mondanám hogy a négerek okosak, akkor az nyilván egy pozitív dolog de szintén a bőrszín alapján megállapítva szóval ez is rasszizmus nem ?
2012. júl. 30. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez is rasszimusnak számít, olyan ez, mint az Asians-are-good-at-math dolog.
2012. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

A négerek okosak kijelentés egy általánosítás.

Ha te automatikusan többet nyújtasz nekik valamiben, mert négerek, az pozitív diszkrimináció.

Az általánosítás buta dolog. Viszont jogod van eldönteni, hogy kivel akarsz együtt dolgozni és ki alkalmas a munkára.

Ha neked csak a bőrszín számít, az a primitívséged mutatja vagy sok előítélet alakult ki benned. Utolsó eset mentség lehet, de nem jogsít fel népírtásra. Ennyi.

2012. júl. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. - mindkét megemlítés csak egy példa volt, akármit mondhattam volna helyettük nem ez a lényeg, csak eltöprengtem valamin és megkérdeztem itt...

Másrészt, tudtommal ez nem egy fórum, nem az érdekel hogy mit következtetsz le (biztos népirtást akarok lol)


Elsőnek kösz a választ!

2012. júl. 30. 02:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem vádolni akartalak, hanem ilyen a stílusom. Ne vedd magadra.
2012. júl. 30. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
egyik se rasszizmus, hanem sztereotípia. A rasszizmus azt jelenti, hogy utálsz egy nemzetet vagy etnikumot, pusztán a létezése miatt. Esetleg megindokolod miért, de akkor se terjeszted ki a csoportra...A sztereotípia, amikor van egy akár pozitív vagy negatív véleményed a csoport pár megismert tagjáról, ezt pedig kiterjeszted mindenkire.
2012. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!