Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Alanyi jogon adna lakást a...

"Alanyi jogon adna lakást a munkába álló romáknak a kormány" -olvasható az origón. Ez nem "kirekesztés, rasszizmus" a magyarokkal szemben? Ez csak fordított esetben működik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Most erre mit mondjak?

Kettős mérce.

2011. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

pozitív diszkriminációnak hívják.

Mondjuk engem is bosszant, hogy ilyen programok miért nincsenek a magyaroknak is.

2011. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

De, ez rasszizmus.

Mivel feltételezik, hogy jutalomlakás nélkül a romák önszántukból nem fognak a büdös életben munkát keresni, külön kell őket motiválni az állásvállalásra.

Nekem ezt jelenti.


Csak vajon miért is kéne őket motiválni, ha pont ugyanolyan emberek, mint bárki más, és nem igaz, hogy segélyből, kisebb bűncselekményekből meg csalási pótlékból élnek???


Az ilyenekkel csak adnak a kakinak egy nagy pofont, mert a végén azt fogják mondani, hogy ő ugyan nem megy addig dolgozni, amíg nem kap lakást.

Aztán már lesz 10 lakása, állása meg egy se??


Nem akarok ünneprontó lenni, de eddig is ingyen kaptak lakást: putrifelszámolás, önkormányzati lakások (ahol a havi 3000 lakbér mellett is felhalmoznak 1,5 milla tartozást, hát ki lehet számolni, meddig laktak ott ingyen) és a többi.


Ez is kevés lesz a motiválásra, legfeljebb az a nem roma érzi magát hátrányban, aki a keresetéből nem tudja a hitelt fizetni, és viszik a lakását, jó esetben tovább bérelheti ugyanazért az összegért. Mivel azt se tudja fizetni, hamar az utcára kerül.


Gondolom, Orbán már filózott azon, mihez kezdhetne az állam ennyi üres, a tulajdonában álló lakással, és erre a frappáns megoldásra jutottak.

2011. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ki fog munkát adni annak a 10%-nak,aki valóban el is akar majd menni dolgozni? Vagy erre is hoznak 3 nap alatt egy törvényt, hogy kötelező lesz romát foglalkoztatni, még ha szétlopja a vállalatot,akkor is?
2011. máj. 25. 11:56
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

"aki valóban el is akar majd menni dolgozni?"


Ez egy lényeges mondatrész: azt kell elérni, hogy ne attól függjön, hogy akar-e dolgozni, hanem, hogy muszáj legyen neki is. Viszont ehhez munkahelyek kellenek. Mint ahogy a magyaroknak is.

2011. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezért van ez a sok kilakoltatás mostanában, hogy majd azt ingyen megkapják a romák? A magyar ember meg dolgozzon még 70 évesen is, lógjon a bele, hogy egyáltalán fenn tudja tartani a lakását. De nekik minden ingyen jár!
2011. máj. 25. 12:21
 7/9 anonim ***** válasza:

11.50-es vagyok.

Szoktál olvasni híreket amúgy?

Mivel ezt MÁR kitalálták, hogy a munkahelyeknek eztán hány százalékban (20%) KÖTELEZŐ romát foglalkoztatni.


Mi alapján dönti el a munkaadó, hogy ki a roma, azt nem tudom, mivel jelenleg ha valakiről megállapítják az interjú alatt, hogy roma, az feljelenti őket rasszizmusért.


[link]

2011. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ez baromira kiborító...érdekes..én magyar vagyok...ez itt Magyarország...az én tanulmányaimat senki sem segítette, minden forintot nekünk kellett kifizetni. Még a ballagási öltönyömet is még anno az osztályfőnököm fizette ki, és neki "törlesztettem" részletekben vissza az összeget...segélyt vagy támogatást, vagy segítséget, lakást stb SOHA nem kaptam...épp ezért érzem igazságtalannak, hogy ők meg annyi mindent kapnak, a magyarok meg nagy ívben le vannak tojva...

Egy átlagos magyar család gürizik a melóhelyen, hogy a csekkekre meg a gyerekük iskoláztatására jusson pénz, nekik meg a s.ggük alá tolnak mindent azért, hogy végre hajlandóak legyenek dolgozni...?

A buszon egy cigány szájából hallottam azt, hogy esze ágában sincs elmenni dolgozni, mert a segélyekből meg támogatásokból kétszer annyi pénze van mint egy magyarnak aki megszakad a munkahelyén....

Ennyit erről...de még ez sem elég...kapjanak csak még több lakást...meg még több pénzt meg támogatást...ezaz...hajrá magyarország......

2011. máj. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Orbán is csak így tud sokat lopni, ha a támogatóinak is munka és tanulási kényszer nélkül biztosít sok mindent nekik a keresőképes, becsületből dolgozó magyar emberek adójából.Így könnyű államfőnek lenni , ha a lakosság 30%-a cigány.Csak nem tudom, hogy fogjuk tudni a feneketlen cigány igényeket bírni.

Az a cigány réteg, aki nem is akar, mert nem is muszáj dolgozni, hiába adnak a putri helyett 2 mFt-, ha elveri és a dobot fogja verni, hogy nincs hol laknia.

2014. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!