Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az alábbi esemény...

Mit gondolsz az alábbi eseményről?

Figyelt kérdés

Borsodban,Ózdtól nem messze történt az eset ahol átutazóban jártam és vártam a buszt.A buszmegállóban ült egy öreg néni a padon ,aztán letelepedett mellé khm...szóval letelepedett mellé néhány roma fiatal fiú a legkisebb 8 év körüli két 15-6 év körüli és egy idősebb 20 évesnek látszó.

Aztán a legkisebb ült és elkezdte ököllel ütni az öreg néni vállát, nem erősen hanem olyan "unatkozok" ütésekkel.Az öreg néni nem szólt, s gondoltam,hogy tenni kéne valamit, de 3 az 1 ellen ,őszintén megmondom nem mertem szólni.

Szerencsére azonban jött két "turbó magyar" legalább is a ruházatuk alapján azok voltak.

Mind a kettő 30 év körüli 6 ajtós szekrény volt és elsétáltak a roma brigád előtt, oda is néztek de nem szóltak semmit pedig a kisgyerek még mindig ütögette a nénit.Na mondom ...és ekkor megálltak vissza néztek majd odaszóltak,hogy "ne ütögesd a nénit mert ha én ütlek meg a fejed is leszáll" ...na persze egyből felpattant a másik 3 izomember,hogy "Mit ugatsz az öcsémnek [cenzúra cenzúra és cenzúra]" aztán az egyik (nevezzük a 2 "turbó magyart" simán magyarnak) tehát az egyik magyar lekapta a Nagy-Magyarországos pólóját és mondta nekik,hogy "na gyertek", ettől megtorpantak a fiatalok , de a 20 éves előkapta a bicskáját és fogta a kezében.A másik roma telefonálni kezdett a harmadik meg csak állt az öreg néni odébb húzódott a kis srác szintén.

Közben ment a szópárbaj a 2 magyar és a húszéves roma egyed között.Aztán a telefonáló fiú elfutott egyenesen be a kocsmába ahonnét 3-4 idősebb etnikummal együtt jött ki akik rendkívül indulatosan tartottak a megálló felé és már messziről ordibáltak,hogy meghaltok nácik.Az egyik még egy gyalogosvédő oszlopot is próbált kihúzni a földből miközben oda tartott.

Aztán mikor a kocsmából odaértek az egyik rögtön két kézzel meglökte az egyik magyart majd a másik magyar beállt elé,hogy hé mit csinálsz a k anyád stb...a kocsmából érkező brigád tagjai már idősebb, szintén 30-40 évesek voltak.

Itt már annyira forrtak az indulatok,hogy szinte az összes roma kezében egy bicska volt ekkora.

Aztán megjelent egy rendőrautó hála istennek.Már nagy nézőközönség volt, valaki valószínűleg kihívta őket.Nem sokkal a rendőrautó után két autó érkezett 5-5 állig felfegyverzett romával.(Állig felfegyverzett: karók,vasrudak)

Az egyik egy 40 év körüli barom kipattant és ordított,hogy melyik verte meg a fiamat mert az most meghal és ordított mint a sakál.Ez idő alatt megérkezett a buszom ami az összegyűlt főként romákból álló tömeg miatt be sem tudott állni a megállóba így jóval távolabb állt meg.S ha nem 2 óra múlva jött volna a következő buszom akkor érdeklődve tovább figyeltem volna az események kibontakozását, de inkább elmentem.


Bocs,hogy ilyen hosszú lett mindent részletesen le kellett írnom ha már ott lehettem.

Végül is örülök,hogy nem nekem kellett rászólnom a kisgyerekre mert szerintem már rég megkéseltek volna ott a megállóban.De érdekes milyen szervezetten működnek, az autóval érkező dzsipó már azt hitte,hogy halott a fia közben egy újjal sem értek hozzá...szánalmas amit ezek művelnek.Kíváncsi lettem volna a rendőri intézkedésre ,hogy mit tesznek a hangosan ordítozó "felfegyverzett" romákkal ,de ezt sajnos nem láthattam, bár gondolom semmi következménye nem volt.



2012. aug. 24. 15:20
 1/3 A kérdező kommentje:
(Ha valami részlet nem világos írhattok, még ennél jobban is tudom részletezni)
2012. aug. 24. 15:20
 2/3 pelgrim ***** válasza:

Nehéz ehhez hozzászólni anélkül hogy az ember azonnal valamilyen kategóriába vagy valamelyik táborba legyen sorolva.


Ismert a „félelem szaga” kifejezés, kevésbé ismert az a tény, hogy létezik olyasmi is, amit a „szeretet illatának” nevezhetnénk.


Kedves kérdező, most talán felmerül benned az a kérdés, vajon mi köze ennek ehhez az eseményhez? Felületesen szemlélve semmi, de ha elbeszélgetnénk az öreg nénivel a cigányokról, gondolom nagyon hamar kiderülne hogy nem sok jót tudna mondani róluk.


El sem tudjuk képzelni mekkora hatása van véleményeinknek embertársainkról rájuk. Gyakran mintha véleményeinkkel olyan viselkedésre kényszerítjük őket amilyen a véleményünk róluk.


Kevésbé ismert az a tény is, hogy negatív gondolataink, véleményeink, érzelmeink, félelmeink folyton árulkodnak rólunk. Úgy vesznek azok körül bennünket mint sötét felhők, hosszú nyúlványokkal átszőve, melyek horgokkal vannak ellátva, szinte elkerülhetetlen, hogy bele ne akadjon senki. Ez lenne nagyon röviden a „félelem szaga”.


De mint már említettem, létezik olyasmi is, mint a szeretet illata. Ahhoz, hogy ilyen dolgok elkerüljenek bennünket, szerintem a szeretet illatát kell erősíteni szilárdítani bennünk. A szeretet illata egy tiszta, „felhőtlen” környezetet hoz létre körülöttünk, nincsen miről árulkodni, nincs mibe beleakadjon valaki.


A szeretet illatát pedig lelki erővel, az ön-tudat felemelésével fejlesztésével erősíthetjük, szilárdíthatjuk; a gondolkodás átszervezésével, a vélemények módosításával, a képzelet tisztításával, az érzelmek „gyomlálásával” - röviden egy kíméletlen önvizsgálattal.


Most kérlek, ne gondold azt, hogy védelmezni akarom azokat akik így viselkednek, inkább azokat szeretném segíteni, akik az ilyen dolgoknak véget akarnak vetni, azzal hogy a tudatban oly magasra emelkedhessenek, hogy a szeretet illata vegye körül őket. Mert a szeretet, a megbízás embertársainkban az, ami nem csak minket véd meg, hanem felemeli azokat is akik rosszabb esetben támadóink bántalmazóink lennének.

2012. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség hogy a turbómagyarok beavatkoztak, Azt írod, hogy a kisgyerek olyan unatkozósan ütögette a nénit. Neki mármint a néninek kellett volna valamit reagálni.azért olyat mondani a 8éves gyereknek, hogy ha én ütlek a fejed is elszáll elég gáz, hülye barmok, gyerekekkel kötekednek, csak nem számítanak rá, hogy a cigányoknál nagy az összetartás. Ha a kisgyerek rosszalkodik elsősorban szeretettel kell elterelni a figyelmét. Ezt megtehette volna a néni is de lehet hogyha látok egy ilyen helyzetet elkezdek beszélgetni a gyerekkel és megpróbálom a kicsi figyelmét másra fordítani. Remélem nem érted félre, nem arcoskodni meg okoskodni akarok, de ilyen fiatalokkal, gyerekekkel foglalkozom.
2013. márc. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!