Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Új élet 25 évesen, megvalósíth...

Új élet 25 évesen, megvalósítható, vagy inkább: érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés
24 vagyok, de egyetemre szeretnék járni, jövőre tervezném a felvételizést, addigis felkészülni. A munkahelyemen felmondanék, már van, aki tudna dolgozni helyettem, így nyugodtabb szívvel hagynám ott a helyet ahol 4 évet töltöttem el. De érzem, hogy ideje lépni, csak még nem voltam biztos az irányban, de már tudom mit szeretnék, bár talán kicsit későn. Ha kiszámolom, 30 leszek mire befejezem a tanulmányokat. Nem vagyok teljesen biztos még a dologban, de efelé húz a szívem. Számtógépes grafikával szeretnék foglalkozni, és a művészeti egyetemet beírni. Milyen ötlet? Nem késő ilyenkor elkezdeni, hisz mások már az én koromban túl vannak az egyetemen, főiskolán.
2012. aug. 26. 01:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sosem késő :) Én most vagyok 25 éves, most kezdem a harmadévet, de még van utána egy féléves gyakorlat, szóval majdnem 27 leszek, mire a diplomámat megkapom. És még szeretnék utána mesterképzésre is menni (mondjuk azt már munka mellett). Én nem érzem úgy, hogy el lennék késve. A legtöbb csoporttársam totál kétségbe van esve, hogy diploma után mit fognak csinálni, teljesen be vannak pánikolva, hogy innentől kezdve majd valamit kezdeni kell magukkal, a többség már most azon kattog, hogy milyen másik szakot végezzen el, mert halálosan rettegnek attól, hogy komolyan dolgozni kezdjenek. Pedig elvileg ők is felnőtt emberek. Én viszont készen állok rá, nem félek attól, hogy felnőttként meg kell találnom a helyem. Az is igaz, hogy én 18 évesen elmentem dolgozni, és csak később mentem egyetemre, szóval nekem nem idegen dolog az, hogy eltartom magam, önálló életem van, bejárok egy munkahelyre, stb.
2012. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!