Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre szeretnék költözni...

Külföldre szeretnék költözni a családommal. Hol érdemes új életet kezdeni szerintetek? És mennyi pénz kell a kezdéshez kb?

Figyelt kérdés
Én már utána nézegettem az országoknak és Franciaország szimpatikusnak tűnik.Öt éven belül szeretnénk kimenni!Bármilyen tanácsot szívesen várok!Előrre is köszi mindenkinek!!!

2012. aug. 11. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Franciaország valóban nem rossz, csak épp francia nyelvtudás nélkül nagy bajban lesztek, mert nem hajlandóak angolul sem beszélni általában. Persze 5 év alatt meg lehet tanulni a nyelvet ha komolyan gondoljátok.

Én személy szerint Finnország, Norvégia felé venném az irányt, mert ott már jártam, imádtam az ottani helyeket, kedves embereket. És elég az angoltudás, amim már megvan.

De nézelődj, érdeklődj országokról, menjetek ki nyaralni/szétnézni először, mert azért egy ország másabb "élőben" mintha csak olvasol róla.

2012. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Franciaországban a francia nyelv magas fokú ismeretsége nélkül semmire nem mész. Az hogy hogy fogsz boldogulni attól is függ mi a végzettséged. Egyetemi végzettség nélkül (persze nem büfé szak) gyakorlatilag esélytelen vagy esetleg talán mint "rabszolga". De annál már itthon is jobb. Az embereknek már végre azt kellene megérteni hogy sehol nincs már kolbászból a kerítés és sehol de sehol nem várják tárt karokkal az átlag magyarokat. Aki itthon nem vitte semmire az nagy valószínűleg sehol nem fogja.
2012. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Társalgás szinten megy a francia.De még tanulom.A lányom 8 hónapos és szoktam beszélni hozzá franciául,hogy tudja!Nyílván érdeklődtem és jövőre oda készülünk menni nyaralni,hogy fel mérjük a terepet.Én nem gondoltam,hogy ott tökéletes az élet.Ilyen hely nincs is.Csak azt szeretném,hogy a lányomnak ne ebbe a nyomorult országba kelljen felnőnie.A nagyobb fizetés ,a jobb megélhetés és az ország szépsége ami oda vonz!!
2012. aug. 11. 14:31
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Bocs minden francia imadotol, de az egy kobunko nep. Mondom ezt ugy, hogy voltam mar Franciaorszagban, illetve van napi kapcsolatom franciakkal. Bekepzeltek, egoistak, a varosok koszosak. Ha nem beszelsz franciaul akkor leneznek, egyeb nyelven nem szolalnak meg. Lehetsz barmilyen tanult, leneznek es/vagy eszre sem vesznek.

Svajcban lakom nemet reszen. Voltam mar itt is francia reszen, ott mar kedvesebbek voltak, hajnaldoak nemetul/angolul beszelni.

Nem allitom, hogy itt kolbaszbol van a kerites, de teny, hogy magas az eletszinvonal. Szeretek itt elni :)

2012. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem igazából mindegy lenne,hova költözünk csak el innen.Én azért tanultam franciát,hogy esetleg oda,de nem ismerem őket,csak amiket a neten olvasok!Gondoltam már Németországra is az a nyelv még jobban is megy.Minden országról ezt írják,hogy ott sincs kolbászból a kerítés.De nekem már az is elég,ha kicsit jobb mint itt.Hogy az ember tudjon spórolni,meg ne a pénzkörül forogjon minden gondolatom.Valamint,hogy mindent meg tudjak adni a gyerekemnek!
2012. aug. 11. 14:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben Ausztriába mennék, közel van (bár ez nem szempont), nagyon szép, megfelelő az életszínvonal. Franciaország rossz választás, sokakat ismerek akik visszajöttek pedig fokozattal rendelkező kutatók.
2012. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
sajna, a magyarokat több helyen utálják. én kamionozok, tudom. a franciák bunkók, egyet értek az előttem szolokkal. tényleg bocsi, de ez így van. a környező ország lakói, szinte mind utálják sajna a magyarokat... a scájci, a német, a francia és az osztrák egy faj! de ausztriát nagyon ajánlom, mert szép és nincs messze. viszont szlovéniában az egyik legmagasabb a minimálbér európában és a munkanélküli segély is, amit korlátlan ideig kapsz ha jól emlékszem.
2012. aug. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Svajcban az a jo, hogy alacsony a munkanelkuliseg (ebben az orszagban a legalacsonyabb europai szinten) illetve (nezopont kerdese) sok a munka. Persze, nem felsovezetonek, mert arra ott vannak a svajciak, hanem az "aljamunkanak". Babysitter, apolo, vendeglatos. A durva, hogy en nanny vagyok es a fizetesem magyar viszonylatban 1 M ft. A parom helyi es fonok az ove 1,5. Tehat ha jol megnezed, az "alja" munka fizetese sem marad el nagyon a normalistol.

Teny, hogy ezeknek van egy stilusuk, de ha beszeled a nyelvuket, akkor sokkal hamarabb elfogadnak. irtad, hogy megy a francia, szoval a francia reszen erdemes lenne probalkoznod. Ne egybol Genf (bar nem lehetetlen) hanem valahol annak a kozeleben vagy Freibourg, ami a nemet-francia kanton hatar.

2012. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Franciaország igen is nagyon jó választás! A Franciák egyáltalán nem bunkók, legalábbis nem lehet így rájuk mondani. Természetesen ott is vannak bunkó,egoista emberek, csak úgy mint itt Magyarországon és az összes többi országban. Nem lehet azt mondani, hogy az összes Francia ilyen, sőt. Nem egy olyan hely van, ahol nagyon kedvesek és aranyosak. És tényleg nem szeretnek más nyelven beszélni, de azért ha nagyon muszáj, akkor beszélnek az emberrel angolul vagy talán németül is.(persze nem mindenki)

Persze, ha ott dolgozol, akkor a francia tudásodat csiszolni, tökéletesíteni kell. Az ottani munkához kötelező, hogy már akkor szinte kitűnően beszélj, amikor kimész. De szerintem evvel sincs gond, ha valaki nagyon tudja és szeretné, annak szerintem nagyon jó élete lehet ott. Én is kimennék! És persze, nem tökéletes ott sem az élet, de 100 000x jobb, mint itt, sőt! Úgyhogy, kedves Kérdező, szerintem is jó ötlet Franciaország! Sok sikert az új élethez!..:)

2012. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
80%

egyet értek mindenkivel aki eddig irt . francia nagyon macerás nép, ha nem beszéled nyelvuket nem fog veled beszélni más képpen:)

nyelvet nem tudod melod nem lesz éhen haltok, ráadásul lakások nem olcsók.

de gyerekkel már sok esélyed van szebb életre mert állam sokat segit...ha ugyesen elintézed:)

én 10 évig éltem kint és tudom mi merre van de ha szivatni akarnak mert bevándorlo vagy készulj fel sok idegzettel papirmunkát adnak majd bőven.

lakásra számolj ....450 től-- 700 euroig havonta .ez környéktől is fugg:) 1 osztály 2 -od 3 -as 3 ad osztály ha ne mondjam gettó. ahol 2 nap után költöztök.

beszélni nem elég csak iskola szinten , vagy meg értenek vagy átvernek eladnak munka téren ....

ha még is mész oda menj nagy városba párizs ahol sok a magyar lyon ha szarban vagy esetleg segitenek persze ha nem magyar elenesek mert aki kint van tudod már nem olyan mint ide haza:) erre majd rá jössz.

2012. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!