Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik ki a gothokat?

Miért nézik ki a gothokat?

Figyelt kérdés
Akik nem a szubkultúra tagjai, miért ítélik el a gothokat, mikor nem is ismerik milyenek?

2012. aug. 26. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Mert röhejes a külsejük. Igen, sajnálom, de az ember többsége a külső alapján ítél. És ha valami eltérőt látnak, akkor azt alapba lenézik, kinézik, megítélik. Ritka az az ember, aki nem rögtön a külső alapján ítél.
2012. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok a szubkultúra tagja mégsem nézem ki őket.Szeretem a zenéjüket és az öltözködési stílusukat is.Szerintem inkább más metál stílus irányzatokat kedvelő emberek nézik ki őket illetve egymást is.Pl:a black metalosok utálják a gothosokat a populáris és mainstream rockereket és fordítva is.Műfajon belül sokkal nagyobb a széthúzás szerintem.Egy teljesen kívül álló ember aki abszolút nem hallgat metalt nem utálja a metalosokat csak furcsának találja őket és idegennek a zenéjüket.De a különböző metal irányzatok kedvelői egyenesen gyűlölik egymást.Úgy hogy a gyűlölet,megvetés és lenézés belülről bomlasztja a metal társadalmat.
2012. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert buták az emberek.Nekem is volt egy ilyen osztálytársam gimiben és kikészítették,idegroncsot csináltak belőle.Elég durva volt.
2012. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
undoritó mikor sirokon pózólnak..
2012. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
81%
Mert már a mai világban az emberek többsége a külsőről ítél... Nem is tudják hogy milyenek belül és így ítélik el őket... Sajnos ilyen a világ..:/
2012. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem ki, inkább meg. Hiszen bárki, aki kicist is feltűnő, azt megbámulják.
2012. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy nagyon jó kérdés, és a válasz rá roppant egyszerű, mégis összetett.


Az emberek azért nézik ki a goth-okat, mert...

...a lelke legmélyén mindenkiben megbújik a felszínesség, és a legtöbb egyénben sajnos akkora teret kap, hogy sikerül elnyomnia a toleranciát is.

...az emberek elutasítóak, és félnek, ha valami újjal, számukra ismeretlennel, és tőlük különbözővel találják szembe magukat. Azonnal bekapcsol a védekező mechanizmus - éppen olyan ez, mint a sablonsztori, amikor az iskolában a nagyobb és erősebb gyerek megveri, kicsúfolja és elnyomja a kisebbet. Ő is részben félelemből teszi, hogy rettenthetetlennek tűnjön, és vele senki ne merje ugyanazt megtenni, amit ő művel. Félelemből, na és persze képmutatásból.

...(nem akarok álszenteskedni, tehát ezt semmiképpen sem hagyhatom ki) sokan valóban rászolgálnak. Bár megdöbbentő, hogy a mai világban képesek egy egész szubkultúrát egyhangúan elítélni csak azért, mert néhány aberrált idióta abban leli örömét, hogy sírokon pózol. Elkeserítő.

...fiatalabb egyéneknél (kb. 12-20 év) ez lehet státuszszimbólum is. Bizony, egyes körökben attól lesz valaki menő, hogy a társadalmi normákat megvető és tőlük elforduló, kissé különcnek látszó egyéneket megalázza. Ez is egy kedves és meghitt szokása a mi gyönyörű korunknak, khm.

...idősebb korban, esetleg konzervatívabb körökben elítélnek mindenfajta extremitást, ami valljuk be, a gothikánál sok esetben megjelenik.


Azt hiszem, mindent összefoglaltam, de ha kihagytam volna valamit, később pótolom.


egy goth lány

2012. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Juj, de le lettem pontozva...


Hát jó: akkor nem külső alapján ítélnek az emberek, hanem aura alapján. És minden bizonnyal a gothoknak hupilila az aurájuk, és az embereknek attól fáj a szemük...


Idióták...

2012. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Hetedik vagyok. Én is le lettem pontozva, és csak gratulálni tudok annak, akinek nem tetszett a válaszom. :)
2012. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!