Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja sok szülő azt,...

Miért gondolja sok szülő azt, hogy ha a gyereke kitűnő tanuló, akkor kiváló ember is egyben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy bárhova mehet a gyerek, ha jó tanuló, biztosan nem fekszik le 14 évesen senkivel, mivel jó tanuló, maradhat hajnalig bárhol, hiszen jó tanuló...


És ezt már a fiataloknál is észrevettem, pl. "a barátom biztosan nem drogozik, hiszen kitűnő tanuló".


Arra még nem gondolt senki, hogy attól, hogy valaki csak négyeseket, ötösöket hord haza még lehet egy rongyember is? Hogy nem az átlagon múlik az ember értelmiségi szintje, intelligenciája, erkölcsössége, tisztelete?


Én mondjuk rengeteg olyan tizenévest ismerek, akik ugyan jó tanulók, de egy tányér levest nem érdemelnének a jellemük miatt.


2012. aug. 31. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez az elgondolás erősen sántít, már én is sokszor szembesültem vele. Ahogy írtad, a jó jegyeknek köze sincs ahhoz, hogy valaki jó ember. Alapesetben azért vannak jó jegyei, mert szorgalmas, és ha szorgalmas, akkor bizonyára szófogadó és fegyelmezett is, amelyek jó tulajdonságok. Innen eredhet ez az elképzelés. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy jó jegyeket gyakorlatilag bárki össze tud puskázni, és hogy attól, hogy valaki intelligens és szorgalmas, még lehet egy utolsó alattomos gazember. Sajnos elég sok ember van, aki intelligens és mellette olyan aljas, hogy az elképesztő. Ez a legrosszabb embertípus.
2012. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt egy osztálytársam, akit nagyon hajtottak a szülei, hogy általánosban is színötös legyen, meg középiskolában is.

Elsőre mégsem került be az egyetemre, és mára kész idegroncs lett (főleg az anyja tartotta búra alatt). Sajnos gyerekkorában nagyon átvette a "nyalás a befolyásosaknak" viselkedést, ezért ment mindig ő a versenyekre, más gyakorlatilag nem is.

Most érzi ennek a hátrányát, mert barátkozni is ilyen stílussal próbál, de elég sokszor lepattintják a csórit.

2012. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
53%

Ezt már én is észrevettem...van egy osztálytársam, a srác messze a legjobb tanuló az egész osztályban, nincs olyan tantárgy, amiből ne 5-ös lenne, ehhez képest az iskolán kívül nagyon elengedi magát...

Aztán van egy csaj is az osztályban, ő is ilyesmi, hogy szín ötös tanuló ,meg minden, minden tanár csak dicsérgeti, hogy jajj milyen jó kislány, hogy milyen tisztelettudó meg okos meg kedves meg stb. Igazából csak az van, hogy azért tisztelettudó, mert amikor valamelyik tanár beszól neki, nem mer visszaszólni és szünetekben is csak ül a padban és meg se mozdul. Bár az iskolában jó tanuló, fingja nincs az élethez, simán leáll beszélgetni az utcán mindenféle pedofil gyíkkal, mert azok fel akarták hívni magukhoz, meg ilyesmi...Aztán még külön el kellett neki magyaráznom, hogy nem azért akarták felhívni a lakásukra, hogy majd együtt sakkozzanak vagy ilyesmi, nem tudom mit hitt.

14l

2012. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!