Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincsenek igaz barátaim,...

Miért nincsenek igaz barátaim, az emberek miért nem kedvelik a magamfajta embereket?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Jelenleg egyetemre járok. Elég jól is tanulok, bár sosem voltam stréber, sosem voltam az a csak otthonülős, könyvmoly fajta. Szeretek szórakozni, beülni valakivel iszogatni, beszélgetni, bulizni is. Mégis sok időt töltök nyelvtanulással, olvasgatással, hasznos dolgokkal, így nem sok energiám marad a szórakozásra, őszintén szólva, be is látom, hogy nem ez fog előbbrevinni az életben. A szüleim elég jó anyagi körülmények között neveltek fel, amiből nem szeretnék lejjebb adni és ezért teszek is, egyetemre járok, dolgozom, folyamatosan fejlesztem magam.

Felsőfokon beszélek németül, alapfokon angolul és nemrég kezdtem spanyolul is tanulni. A jó németem által kikerültem Ausztriába dolgozni, az ottani fizetés elég nagyot dobott az életszínvonalamon (mivel eddig is csak annyit költöttem, amim volt, ha 20ezret kaptam havonta, akkor annyit - ergo nem voltak drága cuccaim -, a szüleimtől sosem kéregetek, nem, mint a szaktársaim). Az egyetlen támogatást, amit kényszerből elfogadtam (különben nem tudtam volna dolgozni), az egy autó volt a szüleimtől. Na persze erre is, mint mindenre, csak az irigykedők jöttek, hogy "bezzeg neked jól megy".

Már a gimiben is, bár senkihez soha egy rossz szót nem szóltam, csak az irigykedést meg a kibeszélést kaptam. Kevés osztálytársam bírt csak, ők sem voltak azok az igazi barátok, holott én próbálkoztam, kedves, segítőkész voltam (házit odaadtam mindig, stb.). Sőt egyesek szerint kimondottan szerény és visszahúzódó vagyok az emberekkel szemben, mégis mindig csak bántottak. Jöttek olyanok, akiket pl az zavart, hogy sok pasinak tetszettem a városban. Nem vagyok nagy szám külsőre, mégis sokan szépnek mondanak, de hát erről sem tehetek, én csak odafigyelek magamra. Igazából minden téren megpróbálom a lehető legjobbat nyújtani, tanulás, munka, párkapcsolat (van egy 2 éves kapcsolatom - a barátom miatt is sokan csak irigykedni tudnak), család, még a kevés szabadidőmben próbálok a barátnőimnek nevezett lányokra is figyelni. Mégis sorra azt veszem észre, hogy egyszerűen mindenkit elvesztek, mindenki kiutál, kiközösít, eltávolodik tőlem. És ez leginkább az egyetem első évében kezdődött, 2 éve... azóta az akkori barátnőim mind új, jobb társaságot, jobb barátnőket találtak, olyannyira, hogy 1-2 már nem is hajlandó facebookon visszaírni, ha érdeklődök, mi van velük.

A munkatársaim is hasonlóak... az elején, 2 hónapja még tök kedveltek, mindenkivel tök jól elvoltam, azt hittem, ott végre találhatok rendes barátok (sok a korombeli magyar is, ez főként rájuk vonatkozik) mára már viszont többen csak kritizálnak, bunkóznak velem, régen akik odajöttek hozzám beszélgetni, hülyéskedni munka közben, azok ma már rám sem hederítenek, holott 1-2 munkatársam a szaktársam is lesz - októberben kezdek egy osztrák egyetemen Erasmus-szal -, de ez sem érdekli őket (hogy pl én már 2 éve tanulom azt, amit ők csak most kezdenek és tudnék segíteni). Néha már annak is örülnék, ha legalább kihasználni jó lennék, de már arra sem kellek senkinek. A magyar szaktársaim is eltávolodtak tőlem, az egyetem első évében mindenkivel barátkoztam, kedves voltam velük, segítettem mindenkinek, ahogy tudtam, mára viszont köszönni is alig képesek, pedig semmit sem tettem, próbáltam közvetlen, kedves és kezdeményező lenni. Már el sem merem mondani nekik az ösztöndíjat és az osztrák egyetemet, mert már a felsőfokú nyelvvizsgámra is csak a rosszmájú szájhúzást kaptam, meg persze az álgratulációkat.

Nagyon magányosnak érzem magam, csak a barátom törőik velem igazán, csak ő szeret engem, a barátnőim álbarátok, a munkatársaim pedig lassan kezdenek kiutálni, pedig tényleg nem mondtam senkinek semmi rosszat (a kiutálás csak a magyarokra vonatkozik). Múltkor pl akartam egy bulit szervezni a munkatársakkal, aztán arra is csak a szájhúzást kaptam a magyaroktól (a külföldiek örültek neki, de ez édeskevés), nem is lett belőle semmi, hisz már úgy érzem, utálnak engem. Sőt múltkor azon kaptam két leendő egyetemi társam és munkatársam, hogy engem beszéltek ki. Mikor rákérdeztem, hogy engem beszéltek-e ki, haláli nyugalommal a kéepmbe vágták: igen, és odébbálltak. Nem tudom, miért van ez. Más is érez így, más is ilyen magányos emiatt, ráadásul nem is érti, miért? Miért nem kedvelnek az emberek? Miért van az, hogy az elején mindenhol beilleszkedem, sínen vagyok, barátkozom, aztán egy idő után mindenki kiutál?


2012. szept. 1. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy mindenki hülye, csak te nem, szóval gondold végig nem érezték-e pl az eredményeid felvágásnak vagy ilyesmi.
2012. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Másnak sosem dicsekszem az eredményeimmel. Sosem vágom senkinek a képébe, hogy héé nézd, én milyen szép, okos és sikeres vagyok... ezt soha! Sőt ha valaki gratulált pl a nyelvvizsgámhoz, hogy milyen ügyes vagyok, annyit mondtam, áhh, dehogy, egy papír semmit nem jelent. Soha senki nem foghatta rám azt, hogy nagyképű vagy felvágós lennék.
2012. szept. 1. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez azért kicsit álszent duma, te is tudod mennyi energiád van ezekben a papírokban:)

Akkor az is lehet a baj, hogy mindenkivel jóban akarsz lenni, ezt esetleg kétszínűségnek vagy nyalásnak veszik.

A helyedben odamennék ahhoz, aki a leglátványosbban utál és szemtől szembe rákérdeznék, h mi a probléma? Ez a leginkább célravezető.

2012. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam én is, az általad leírtak 90%-át mintha én írtam volna. Aztán elgondolkodtam: hogy lehet az, hogy én mindig mindent jól csinálok, soha semmiről nem tehetek, mégis mindenki bánt, senki nem értékel stb. Aztán rádöbbentem, hogy nem lehet mindig mindenért másokat hibáztatni és állandóan önmagamat sajnálni. Azóta nem akarok mindenkinek görcsösen megfelelni, nem várom el hogy mindenki szeressen, és nem keresem görcsösen a barátnőket sem. 31éves vagyok, 3barátnőm volt ezidáig összesen(abból 1jelenleg is barátság a másik 2 elköltözött külföldre), és mind a 3 barátság úgy talált rám hogy nem én kezdeményeztem. Vannak emberek akiknek fontos hogy sok barát vegye őket körül, nekem elég ha van 1 valaki akire számíthatok. A kevesebb néha több:) Sajnos az emberek irigyek és rosszindulatúak ha másnak jobb mint nekik(tisztelet a kivételnek). Ezt hiába akarod, nem fogod tudni megváltoztatni, lépj túl rajta. Légy nyitott egy barátságra, előbb-utóbb úgyis rádtalál, de ne akard magad mindenkire ráerőltetni.
2012. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a többség ilyen,bár biztos benned is van egy kis hiba,hogy mindenki igy viselkedik körülötted,csak lehet Te nem veszed észre.Sokszor annyira elegem van emberekböl,hogy nem veszem már észre,ha bunkón viselkedem velük.Bár igaz,hogy van ugy,hogy már nem is érdekel.Amikor kibeszéltek,téged,mit mondtak Rólad? Esetleg meghallottad,mi bajuk veled?Vagy megkérdezted őket,mit beszélnek rólad? Azért nem ártana tudni pontosan,mi is a baj veled,szerintük,akkor talán tudnál figyelni arra a dologra ami zavarja őket,de mindenkinek nem kell megfelelni azért,és nem is lehet.
2012. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kimondottan, nem tudom, utálnak-e, egyszerűen lesz*rnak, emberszámba sem vesznek olyanok, akikkel régebben barátkozni kezdtem. Pár hónap alatt mindenki 180 fokot fordul mellettem (főleg a lányok)., ezért gondolok az irigységre.
2012. szept. 1. 15:45
 7/7 anonim válasza:

Nekem is hasonló gondjaim vannak, sosem hencegtem de például a fősulis "legjobb" barátnőmmel akkor szakadt meg a kapcsolatom, amikor vigasztaltam, hogy majd lesz másik gyakorlati helye, fel a fejjel és keressen tovább... erre ő rám förmedt, hogy én ezt nem érthetem, nekem mindig minden sikerül, azóta nem beszéltünk, csak az erasmusom alatt írt egy csúnya megjegyzést a képem alá, hogy a szülinapján felköszöntöttem persze már semmi, inkább letörölte. Amíg kint voltam Erasmuson az össze többi közös haverunk valamiért ellenem fordult, így ma már csak egy-két emberrel járok ide-oda, de az igaz barátaim még mindig vidéken vagy külföldön vannak...

Ennek a lánynak rengeteget magyaráztam sulis dolgokat, minden hová együtt mentem, amikor megverte a barátja akkor is én vittem haza, de persze ez nem számít. az emberek érdekből barátkoznak

2012. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!