Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogyan jellemeznétek úgy...

Ti hogyan jellemeznétek úgy nagy általánosságban a magyar embereket?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek rólunk. Jó persze nem lehet általánosítani, de biztos vannak dolgok amik elmondhatóak a mi társadalmunkról és az emberekről.

2012. aug. 24. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Mivel benne élek, így nem tudok véleményt alkotni. Kívülállókat kéne erről kérdezni, ők jobban látják talán.


Az biztos, hogy jelen van az elkeseredettség, irigység, melankólia kicsiny társadalmunkban. Na de kérdem én, hogy ez hol nincs így? (talán a civilizálatlan törzseknél, ők még tiszták.)

2012. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A média állandóan azzal etet minket, hogy a magyar nép pesszimista, mindenki külföldre akar menni, itt rossz az életszínvonal, le vagyunk maradva a nyugathoz képest. Oké, lehet hogy van benne igazság, de muszáj állandóan ezt hangoztatni? A hírekbe is tiszta katasztrófát hallok, mindennek emelkedett az ára, itt haltak meg emberek ott volt gyilkosság, tragédia és a többi aztán a végére benyomják hogy pandamaci született hogy legyen egy jó is... Ha már muszáj manipulálni a népet és hülyeséggel tömni a fejünket akkor miért nem lehetne legalább valami pozitív dologgal? Miért nem azt hallom az emberektől, hogy a magyar nép mennyire jó, miért nem vagyunk büszkék magunkra? Miért kell utálni a saját népünket. Szinte az összes ismerősöm csak rosszat tudna felsorolni a népünkről. Pesszimisták, szerencsétlenek, örök vesztesek vagyunk, ahogy mondják, mert ez az ország rossz itt nincs pénz nincs munka nem lehet megélni. Oké igazuk van de én azt is megmondom, azért tartunk itt mert mindenki beletörődött, hogy szerencsétlen nemzet vagyunk.


Nos az én véleményem az, hogy a magyar emberek általánosságban rendesek, jófejek, igényesek, kulturáltak. Persze mint minden országban a nagy többség itt is idióta, de ez nem lényeges. A mi nemzetünkben sok kiaknázatlan lehetőség rejlik. Csak össze kéne már fogni és egy igazán belevaló kormány vezetésével, közös erővel felemelkedni a mélyből.

2012. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Gyerünk írjatok még kíváncsi vagyok.
2012. aug. 24. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!