Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A föld túlnépesedését megakadá...

A föld túlnépesedését megakadályoznátok? Akár erőszakosan is?

Figyelt kérdés
Én igen,atomfegyverrel is akár,hisz tönkretesszük,túlnépesítjük ezt a Földet. Vagy jöhetne valami világjárvány,hogy végre helyreálljon a természetes egyensúly.
2009. júl. 27. 21:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Atomfegyverrel inkább ne, mert abban meg mi a jó, hogy mindenki meghal, és a terület utána lakhatatlan marad?


Nem az embereket kellene kinyírni, hanem alapból megakadályozni, hogy ennyi szülessen.

Például Kínában bevezették a -maximum egy gyerek lehet, ha több van az már hátrányos a család számára - politikát, ilyen lehetne Indiában, Afrikai országokban.

Magyarországon is a 2-3 gyerek még nem sok, azokat kellene korlátozni, akik 10et is "legyártanak", itt viszont épp nem erről szól a politika.

És nem is csak az "etnikai kérdés" miatt, hanem mert tényleg, mi lesz, ha ilyen ütemben nő a népességszám, mint most? Az elmúlt 50 évben duplázódik, triplázódik a népség..

[link]

2009. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
44%
Ja, le kéne zúzni pár háborút, főleg ott Afrika környékén, elfoglalni az egészet, és bevezetni a születésszabályozást.
2009. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%
21:34, ne is haragudj, de ha Magyarország népessége gyakorlatilag pont, hogy fogyóban van, akkor mit akarsz korlátozni...?
2009. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
44%

És ki döntené el, hogy ki hal meg, és ki él tovább? Miből gondolod, hogy a túlélők között lennél? Én speciel az ilyeneket irtanám ki, mint te. Csak nem gondolod, hogy fontos vagy? Csak nem gondolod, hogy pont te lennél túlélő? Megérdemled te az életed? Nem hinném.

Nem rinyálni kell, hanem "elsöprögetni" legalább a saját házad tájékán. Reménykedjünk, hogy 50 éven belül elérjük azt a fejlettségi szintet, hogy terraformálhassunk más világokat, és meg lesz oldva sok probléma.


De a kérdésre válaszolva. Nem. Én csak az olyan gondolkodásúakat irtanám, mint te. De azokat gondolkodás, kegyelem és sajnálat nélkül.

2009. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

Magyarországon, és az egész világon is az a baj, hogy nem ott születik több gyerek ahol viszonylag jólét van, hanem a szegényebb országokban.

Mo.-n sem a gazdagoknál van 10 gyerek, hanem a szegényebbeknél. Ezt kellene leállítani. Itt a szociális rendszer, a pénz miatt szülnek az alacsonyabb rétegek sok gyereket, míg pl. Indiában azért, mert az a szokás.

Ezen kellene változtatni.

(21:34es)

2009. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Egyáltalán nem biztos,hogy túlélnem,de....tudod a nagyobb jó érdekében valamit fel kell áldozni. És ha ez az lenne, hogy nekem is meg kell halnom, hát legyen. Mert így mi értelme a világnak, hogy a természetes élőközegeket kiírtják, tönkreteszik, elpusztítik? Szerintem semmi. És az mennyivel lesz jobb ha más bolygókat is birtokba veszünk és egy idő után azokat is elpusztítjuk? Semmivel. Megőrizni kéne, nem terjeszkedni és rombolni.

2009. júl. 27. 22:00
 7/33 A kérdező kommentje:
Illetve mostmár utolsó előtti :)
2009. júl. 27. 22:01
 8/33 anonim ***** válasza:
63%
Ott nem értem az embereket, hogy mi jogosítja föl őket, hogy azt higgyék, nem tartoznak a természetbe? Ami történik a földön, az természetes. Minden állatfaj a konkurencia kiirtására törekszik. Egyes sáska és hangyafajok egyedül azért nem tették már tönkre az egész világot, mert túl kicsik.
2009. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%
A háztájad körüli söprögetést véletlen felejtetted el megválaszolni kérdező? Nem pusztulna EL semmi miattunk, vagy ha el is pusztulna, pótlódna az, amit elvesztettünk. Ez teret ad más világok meghódítására. Továbbra is állítom, hogy nem rinyálni kell, hanem tenni a rinya oka ellen. És akkor minden érved felesleges lesz. Már most is azok, mondjuk...
2009. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

Hát, kedves Kérdező, szerintem nem olvastad még Zamjatyin "Mi" c. kisregényét. Arról a világról szól, amit te szeretnél megvalósítani. A '20-as években íródott, akkoriban a Földnek még sokkal kevesebb lakosa volt... És már akkor szóba jött az általad propagált ötlet.

A könyvben nagyszerűen le is van írva, hogy miért nem működik: nem lövöm le a poént, ajánlom olvasásra, a neten magyarul is megtalálható. :P

2009. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!