Létezik ilyen roma?

Figyelt kérdés

Van egy fiú, fekete vagy sötét barna haja van, zöldeskék szeme és fehér (kicsit napbarnított) bőre. A testvére barnább bőrű, fekete hajú. Az unokatestvére tipikus cigány.


Egyébként a fekete haj lehet, hogy nem azért mert apukámnak is fekete haja van és fehér bőre.


2012. szept. 4. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A cigány az cigány.Ez inkább belülről fakad azonban.
2012. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy az anya magyar, a fiú magyar apától van, a lány pedig roma apától. És az unokatesó a lány apai részéről van.
2012. szept. 4. 21:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Láttam én már vörhenyest is.
2012. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A fiú nem cigány, a lány félig az és a féltestvére, az unokatesó meg, ha jól értem a féltestvéred és cigány származású lehet az anyja.
2012. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyik sem rokonom, ismerősökről van szó :) csak eszembe jutott, hogy apumnak is fekete haja van.

A srácról nem tudom eldönteni... a lányban 100% hogy van valami.

2012. szept. 4. 22:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Ilyen ROMA nem létezik. Ilyen CIGÁNY azonban elképzelhető.


(A magyar nyelvben nincs olyan szó, hogy ROMA. Ez a népcsoport magyarul CIGÁNY. Ebben semmi megbélyegző nincs: egyszerűen ez a neve.)

2012. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs ilyen szó de ha sokat cigányozok akkor törlik a kérdésemet.
2012. szept. 5. 03:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a romáknál szokás, hogy több apától vannak a testvérek - talán ez is a kultúrájuk része -, így simán lehet olyan félcigány gyerek, aki a keveredés jegyeit hordozza. Én már világosbarna hajú és világoszöld szemű cigány/félcigány lányt is láttam.


Innentől kezdve már a neveltetés a meghatározó, hogy cigánynak nevelik-e vagy nem. Hiába a legszebb cigánylány, ha megszólal,hogy "szevasz g*ci", az bizony kiábrándító!

2012. szept. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz, ha bőr, szem, haj és más testrészek színe alapján próbálsz besorolni egy konkrét embert egy etnikumba. Bárkit bármelyikbe. Az emberi faj és az etnikumok ennél jóval sokszínűbbek.

A problémádat nem értem. Faji kérdést akarsz kreálni, vagy egy embert megismerni? Az nem ugyanaz. Beszéltél vele? Ismered a véleményét, szokásait, kedvenc időtöltését, utálatának tárgyát, életvitelét? Vagy számodra ezek nem is fontosak, csak a haj és szemszín?

Szóval mit is akarsz te tulajdonképpen?

2012. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem van olyan cigány család ismerősöm, ahol a kisebb fiú világos bőrű, kék szemű, barna hajú. Anyuka, apuka és nagyobb testvér kimondottan sötét bőrű. Maga a család is csodálkozik rajta, hogy a kisebbik gyerek hányad ízigleni felmenőre ütött vissza. Ők nyíltan vállalják, hogy cigányok, és tisztességes, rendes család, nem feltételezi senki, hogy a gyerek nem apukáé.
2012. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!