Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor mégis "büdös a munka"?

Most akkor mégis "büdös a munka"?

Figyelt kérdés

A történet:

Angliában dolgozom. Amióta kint élek, pár ismerősöm, és rokonom kért meg arra hogy szerezzek nekik munkát, mert otthon nincs állásuk. Hozzáteszem hogy egyikük sem tud angolul. Bár nem ígértem nekik semmit, de mondtam, hogyha valami adódik szólok majd. Volt egy kedves takarítónő akivel olyan jól eltudtam beszélgetni. Elmondta hogy 4 órás, de a munkát nagyon lazán csinálja. Nem kell kapkodnia, mindenre van bőven ideje. Akár 2.5 vagy 3 óra alatt is befejezhetné, de inkább lassan dolgozik, néha megáll beszélgetni is hogy teljen az idő. A bére sem volt rossz hiszen 730-750 fontot keresett havonta. Nincs semmi felelősség, senki nem bántotta. Jól el van. 2 hete felmondott ,mert végleg hazamegy. Én kaptam az alkalmon, és megkérdeztem a főnökömet, hogy nem alkalmazna-e magyar nőt. Bár angolul nem tud, de jól dolgozik. A főnök azt mondta ha tud szépen dolgozni akkor jöhet. Ugyanazt kell csinálni mint Teresának és ő is annyi pénzt kapna.

Még aznap szóltam az egyik rokonomnak, hogy ha érdekli van munka. Amíg nem lesz pénze szobát bérelni,addig lakhat nálam is. (tudok külön szobát biztosítani neki) De elutasította, hogy nem igazán akar takarítani.

Oké. Akkor szóltam a másik rokonnak. Ő sem akar takarítani. Oké.

Szóltam a barátnőmnek, hogy van meló. Ő kibökte, hogy nem igazán takarításra gondolt. Azt hitte hogy egy irodában vagy a postán vagy egy gyárba be tudom vinni. Mondom neki, hogy angolul sem tudsz, örülj hogy nyelvtudás nélkül, interjú nélkül egyből állandóra felvennének. Azért napi 4 óra munkával havi 730-750 font nem rossz fizetés így elsőre. Később ha tud angolul akár válhat is. De a főnök is jelezte, hogy bővül a cég, így akár 8 órás munka is lehet a takarításból.

De ő sem ilyen munkára vágyott. Rendben. Írtam a másik barátnőmnek is, de ő is csak nyafogott a takarítás miatt.


Én tényleg nem értem ezt. Hónapok óta mást sem hallgatok csak azt, hogy nem találnak munkát, nem veszik fel őket, akár takarítani is elmennének, de oda sem kellenek. Sírnak hogy segítsek. Most kínáltam egy jó lehetőséget. Nem kell megszakadni, viszonylag jó pénz. Ami a lényeg! Egyből állandóra alkalmaznák. Még szállást is adtam volna egy ideig. Semmi nyelvtudással mégis mit várnak?

Tényleg olyan megalázó lenne a takarítás? Iroda takarításról van szó egyébként. Meg az étkezőt kell takarítani. Nem megerőltető..

Olyan kellemetlenül érzem magam, mert én rohantam oda, hogy ne keressenek ügynökségen keresztül takarítót, mert én tudok alkalmas embert. Holnap éghet a képem, mert senki nem jött aki nyafogott nekem.

Tényleg ennyire ciki lenne ez a munka???


2012. szept. 4. 23:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Mert azt hitték kint kolbászból van a kerítés munka nélkül.
2012. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem a munka ciki,hanem az ismerőseid hozzáállása...
2012. szept. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a ciki, hogy ők azt hitték nyelvtudás nélkül, 4 órában a bűvös 1000 felett lesz a fizetés.
2012. szept. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Annyira elszomorít, hogy bolondot csináltak belőlem. Minek kell akkor állandóan panaszkodni??
2012. szept. 4. 23:42
 5/25 A kérdező kommentje:

Napi 8 óra munka létminimum fizetéssel olyan 900 font körül van. Azért a napi 4 óra meló 750 font körül nem rossz.

Akár másik állást is tudna keresni az ember ilyenkor.

2012. szept. 4. 23:45
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem értem őket. :( Én simán ugrottam volna az ajánlatodra, tényleg most mi rizikó van ebben nekik? A rokonuk/barátjuk vagy, mindenben segítenéd őket, míg saját lábra nem állnak, ennél több nem is kell! Persze, az ilyenek csak látszatból mondják, hogy nincs semmi. Ők azok, akik itthon is hazamennek egy gyári meló állásinterjújáról, mondván, nekik nem kell ilyen...
2012. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hülyék az ismerőseid!!! Én anno mikor fősulira jártam szülészeten takarítottam minimálbérért itthon...
2012. szept. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem csak a munkával van gond. Persze senkinek sem az a vágya, hogy takarítson. Szerintem inkább mindegyik beijedt. Jó sírni, hogy jaj de nem jó otthon és gyorsan jelenznek egy külföldön élőnek, hogy segítsen, de amikor tényleg ott a lehetőség, akkor viszakoznak, hogy jaj hát izéé. Megijednek az új dologtól, ami valóban ijesztő lehet. Nem gondolják ők végig, se komolyan amikor segítséget kérnek.
2012. szept. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én simán kimegyek helyettük!!:)
2012. szept. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mégis mitől ijedtek meg? Ha otthon mész egy új munkahelyre akkor is minden új és ismeretlen. Oké, tudom ez mégiscsak Anglia lenne. Egy másik ország. De nincs a világvégén. 2 óra repülőút. Nemismeretlenhez jöttek volna ki. Hanem hozzám. Ismernek, tudják milyen ember vagyok. A munka sem átverős lett volna, ráadásul ott lettem volna én is ha tolmácsra lenne szükség. Ha nekem évekkel ezelőtt ilyen lehetőségem lett volna, nagyon örültem volna neki..:(
2012. szept. 5. 00:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!