Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Portré rajzolást milyen...

Portré rajzolást milyen eszközzel?

Figyelt kérdés
A múltkor egy utcai portré festőt figyeltünk, úgy nézett ki a rajz, mint egy fekete-fehér pasztell, de egy fekete kenhető trutyi volt előtte, és vékony ecsetekkel hordta fel a papírra, és miután a trutyiba mártotta az ecsetet, még egy rongyon is letörölte. Ismeri valaki ezt a technikát? Esetleg olajpasztell lehetett terpentinnel keverve? Nagyon szépen dolgozott vele.
2009. júl. 28. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Rajzszén-ceruzát lehet kapni szaküzletekben is, én például azzal szoktam szinte mindig rajzolni, szerintem azzal könnyebb felvinni a portrét. + előtte ceruzával megrajzolod a portré alapját, és utána rárajzolsz a rajzszénnel!


ez csak tipp volt, de sok sikert!!!!!

2009. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
persze, szénnel szoktam rajzolni, pasztellel is, de erre a kenhető anyagra lennék kíváncsi, hogy ez mi lehet?
2009. júl. 29. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!