Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 19 évesen újra lehet kezdeni...

19 évesen újra lehet kezdeni a rajzolást?

Figyelt kérdés
Régebben kifejezetten tehetségesnek tartottak, aztán 5-6 éve minden lelkesedésem elszállt, azóta szinte semmit nem rajzoltam (a gimi, ahová jártam sem volt épp művészetpárti). Most viszont komolyan megjött a kedvem, nem is a rajzhoz, hanem inkább a tervezőgrafikához, de azért a rajz is kellene oda. Valakinek nincs ötlete, javaslata, hogy tudnám magam a jelenlegi szinte semmiről képezni?
2011. jún. 1. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én is 12-14 évesen nagyon sokat, és jól is rajzoltam, főként épületeket és prtréképeket, élő személyekről. Állatokat meg tájképeket nem tudtam. Aztán suli, tanulás miatt abbamaradt, most, 21 évesen kaptam kedvet ismét, egyelőre ugyanott kezdem, ahol anno: alapok, portré, és festek is. Nem tudom, te mit tudsz vagy szeretsz rajzolni, de lehet kapni egész jó szakkönyveket pl állatok, vagy az emberi szervezet anatómiai felépítéséről (rajz és festés tekintetében, mit hogy, mekkorára, milyen szögben, stb, hogy könnyebben és élethűbben rajzold meg, és értsd is, miért van úgy). De ugyanígy elhet kapni tájképfestészettel, rajzolással, vagy városképekkel is könyveket, nézz körül. De elsősorban gyakorolj, akár szakkörben, akár otthon, egyedül. Keress leírásokat, videokat a neten.
2011. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezd újra. Folytasd! :)
2011. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

hát nekemis volt kihagyásom kb 13-14évesen rajzoltam utoljára... kb 2-3hónapja keztem ujra.. igaz most 1órába kerül olyan rjz is ami régen max 20perc volt de 1re jobbak az idők is de a rajzolási tehetségemből nem vesztettem :) teis kezd el minél hamarabb de szakkörbe nemérdemes.. ott én se tudok rajzolni meg rajzórán se.. akkor érdemes elkezdeni amikor neked kedved van és amihez éppen kedved van :) nekem bejött

17/L

2011. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!