Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudja pszichológus...

Hogyan tudja pszichológus megállapítani, életszerű-e az, amit a gyerek előad valakiről?

Figyelt kérdés
Igen sok esetben bosszúból vádolnak meg valakit gyermekmolesztálással. Ilyenkor egy pszichológus kérdezi ki a gyereket. Az eredményt így szokták megfogalmazni: "a történet életszerű", "a történet nem életszerű". Ezen múlik egy megvádolt ember sorsa.

2012. szept. 8. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudja sok embert tönkretettek már ezzel mert a p. feltételez állít, ő állítja hogy a gyerek igazat mond, figyeled? A rendőrségnek kell 100% bizonyíték a p.-nak nem!A mohácsi rajztanár még mindíg nem egyértelmű de tönkretették!
2012. szept. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt képzeld el mgyarországon halálraítéltek embert gyerek megygilkolásáért és a feljebbviteli bíróság annyi bizonyítékot nem talált hogy egy napra lecsukják.Ott is a pszichológusok állítottak az első ítéletnél dolgokat.
2012. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyszer valaki mesélt nekem egy cserbenhagyásos gázolásról. Egy öregasszonyt egy motoros halálra gázolt, és elhajtott. Hónapok múlva a patakmederben megtalálták a néni vödrét idegen pigmentfoltokkal. A mesélőnek kellett megállapítania, hogy a pigment a gyanúsított motorjáról esett-e le, vagy sem. A vizsgálat eredménye alapján (50+x% onnan, 50-x% nem onnan) dőlt el egy ember sorsa.
2012. szept. 10. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy molesztált kisgyerek hogy bizonyítsa hogy molesztálták? Csak a pszichológus tud valami képet adni erről. Egyébként a molesztált embereknek "tünetei" vannak ami alapján le tudja szűrni a pszichológus hogy igaz lehet e. Persze értem miről beszéltek de nagyon sok esetben nem hamisak a vádak. Bár hozzáteszem hogy a molesztáltak nagy része valószínűleg soha sem jut el a feljelentésig. Ezeket tapasztalatból mondom
2013. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 andi9208 válasza:
én is csatlakoznék az utólsóhoz! engem molesztált az apám, 2 éve elszöktem, de még nem mentem el a rendőrségre, mert ez nem egyszerű dolog. akit molásztálnak, az szégyelli a dolgot, és sok esetbem, inkább magában tartja a dolgot..
2013. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!