Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság miért nem tartják...

Manapság miért nem tartják normálisnak ha valaki kimondottan jó szándékú?

Figyelt kérdés

Olvastam itt a fórumon sok mindent a témával kapcsolatban és mások is hasonlóan vélekednek mint én.Aki relatíve túl rendes és az alábbi tulajdonságokkal rendelkezik:nem pletykás,nem fúrkálódik,nem gonosz,nem ássa alá más önbizalmát,jólelkű,szociálisan érzékeny,nagyon készséges,mindenkinek a baját meghallgatja,szóval nagyon empatikus és még olyanokkal is barátkozik esetleg akinek van valami lelki v.testi ,,defektje" pl.mozgássérült,kisebb devianciával rendelkezik(korábban volt egy barátnőm aki néha lefeküdt valakivel pénzért) az nem menő.Sokan érvelnek azzal,hogy azért nem akarnak ilyen rendesek lenni,mert félnek a kihasználástól.

Példa: A párom is rendelkezik ilyen tulajdonsággal aki szociális területen dolgozik.Nem volt menő valamiért a nők között.Eleinte emiatt nem mertem vele összejönni mert fura volt,hogy 31 évesen nem volt egy kapcsolata sem mert akinek kellett volna az neki nem kellett vagy a párom kosarazta ki mert kiakarta használni a szeretetét


2012. aug. 31. 14:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Anno suliba nem tudtam beilleszkedni és ha elmondom valakinek akkor meglepődnek.,,De hát te olyan rendes vagy és közvetlen.Mindenkivel szóba állsz.Nem vagy bunkó"
2012. aug. 31. 14:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azzal a részével tudok azonosulni, hogy nem pletykálkodtam, volt önálló véleményem, nem érdekelt, ha mások lenéztek valakit, így is kedveltem. És igen, engem nem kedveltek...


Miért? Mert ők egymásban sem bíznak. Félnek, hogy őket is kiközösítik akkor. Mint engem.

2012. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Két dolgot mondok:


1. Kb. 10-szer annyi ember gondolja magát ilyennek, mint amennyi tényleg ilyen, na ebből is sok a konfliktus.


2. Az emberek folyton fúrják egymást, ez a nőknél még erősebb, aki nem üt vissza ebben a harcban (képletesen), azt szabadon lehet verni (szintén képletesen). Ezt ki is használják az emberek, sajnos.

2012. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert a többség pletykálkodik, panaszkodik, zsörtölődik, zsémbel, a hazugságot nagyjából normálisnak tartják, ha pénztárcát találnak, megtartják, stb. Mindig is azt tekintette a társadalom "normálisnak", ami a legtöbb ember értékrendjével megegyező. Példa: egy csak romák által lakott településen normálisak, tökéletesen elfogadottak, sőt megköveteltek a romáknak azok a szokásai, amelyek miatt a magyarok által lakott városok legtöbb részén nehezen viselik vagy nem kedvelik őket.

Szóval minden relatív. Manapság sajnos kisebbségben vannak a szociálisan érzékeny, segítőkész emberek, és aki ilyen, azt csodabogárnak tartják. Aztán mondjuk idővel rájönnek, hogy talán csodabogár, de egy nagyszerű csodabogár, aki remek barát.

2012. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Belagezapista:


Ezt én is tudom, mert uyganezt mondtam, csak másképp.

Üdv:

a 2.

2012. szept. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!