Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Paprikaspray, vagy pillangó...

Paprikaspray, vagy pillangó kés jobb az önvédelemre utcán? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy a pillangókés tiltott, de inkább a bíróságra menjek, mint a kórházba vagy a temetőbe.. Egyébként meg tudom kezelni, nem profi szinten, de tudom kezelni.(Más kés is szóba jöhetne, de az igazságot megvallva, Én ezt kedvelem is) Vagy pedig ott a Pepper spray (Csakis az OC-t javasolják, hiába szabálysértés) Na most a kérdésem az, hogy melyiket látjátok jobbnak ?! A Peppert, vagy a P.Kést? És ha a peppert, akkor mondanátok egy nagyon erő hatóanyagút? Én körül néztem, ezt találtam: [link]



2012. szept. 9. 16:47
1 2
 1/12 eric_one ***** válasza:
100%
Ezt úgy kérdezed mintha fegyverkezni kellene ha az utcára mész. Én lebeszélnélek róla, másrészt fegyvert akkor tarts magadnál ha mered használni is, különben elveszik tőled és azzal sebesítenek meg. Ezek a szituációk nagyrészt elkerülhetőek, inkább ezen agyalj, és ne akarj rambó lenni.
2012. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én nem akarok "Rambó" lenni. :D Ez nem arról szól, csak egyszerűen meg kell védeni az utcán magad valahogy. Sokszor kötöttek már belém, valamikor elég volt a jó fellépés, de volt, hogy előkellet vennem a kést is, merném használni, de azért már nem olyan biztos, hogy csak pénzbírságot kapnék...(Főleg ha olyan helyen szúrom meg, ahol bele is halna) Félreértés ne essék, nem akarok sem ölni, se semmi ilyesmi, csak megvédeni magamat.
2012. szept. 9. 18:06
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

"Ezt úgy kérdezed mintha fegyverkezni kellene ha az utcára mész."

Olvasod a híreket te egyátalán, vagy ebben a világban élsz? Vagy csak nagyon jó környéken laksz.

Manapság alig lehet úgy utcára menni, hogy valami nagyon intelligens kisebbségi társaság be ne szólogatna (saját tapasztalat). Nyilván persze biztos én nézek ki rasszistának amikor lehajtott fejjel feléjük sem nézve csöndben elsunnyogok mellettük.

Részemről Paprikaspray-t tartok magamnál, mert a pillangókést nem tudnám kezelni annyira, plussz a spayvel meglepetést is tudok okozni a támadódnak.

2012. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
támadóknak
2012. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igazad van. Nem egyszer kötöttek már belém is, főleg a c.. kisebbség.. És végül is ha átgondoljuk a paprika spray több szempontból is jó. Messzebbre elmegy, nincs kockázat, hogy megölöd a támadót és a legfontosabb biztosan harcképtelenné tudod tenni. Persze még várok kommenteket, csak részben már döntöttem. :)
2012. szept. 10. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem is most fenyegettek meg es paprikasprayt keresek de nem tudom honnan lehet kulfolre rendelni. Egyebkent lany vagyok es a kest tuti nem mernem hasznalni... valaki nem tudja honnan tudok rendelni franciaorszagba netrol?
2012. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlreagálod, ha nem vagy kötekedő/janizó/mitpofázol nekem alkat akkor nincs szükséged ilyesmire. Akárhányszor futottam én össze hülyékkel mindig baj nélkül kijöttem belőle. Háborúhoz két fél kell, és egyébként is szégyen a futás, de hasznos. Ha te nem vagy az a rendezzük le itt és most/enyém kell hogy legyen az utolsó szó, akkor nincs szükséged ilyesmire.

Normális, kulturált férfinak szerintem ilyenre nincs szüksége. Nőket még (a gyengébb neműségük miatt) megértem ha paprikaspray-t vagy sokkolót hordanak maguknál, de ismétlem, ehhez durva környéken kéne lakni.

Továbbá hangsúlyoznám hogy a kés, különösen a pillangó kés szvsz nem önvédelmi, hanem támadó eszköz!

Az biztos, hogy egy paprikaspray-s valakitől, mint ártalmatlan civil nem félnék, tudom hogy nem akar rosszat, de ha valakinél kés van, akkor én kérek elnézést hogy nem feltételezek jót az illetőről.

Egyébként ha már ebben gondolkozol, akkor pusztán a hozzáállás is vonzza a bajt, hisz egy kulturáltsággal/józansággal megoldható probléma esetén is hajlamos leszel a túlzott "bátorság" vagy az alacsony ingerküszöb/készenléti állapot miatt utólag megbánandó döntést hozni. Hisz ha valakinél kés van, akkor az felkészült a használatára, és csak egyszer kell rosszul megítélni a helyzetet...

2012. okt. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Micsoda? Te csukott szemmel élsz a világban? Vagy nem nézel híreket? (Mint ahogy a második is mondaná). Elég a belvárosban laknod ahhoz, hogy megtámadjanak és még agyon is verjenek. Nem nézted a híreket, hogy 4-5-6(már nem emlékszem) cigány az aluljáróban megvert egy gyereket, majd el is vette a telefonját? Vagy ipod vagy mi a fene volt az.. Még szerencse, hogy a kamerák rögzítették az esetet. Ezek után mond azt, hogy olyan helyen kell laknod ahol betámadnak.. Jó 4-5 ember ellen nehézkes bármit is tenni, de amíg az egyiket megszúrod esetleg lefújod, azért a másik is eléggé betojik.
2012. okt. 10. 00:04
 9/12 mustafa33 ***** válasza:
olyan kell, aminek megvan a kellő pszihológiai hatása. legjobb ha használat nélkül is elriasztja a támadót, de akkor illeni is kell a használóhoz. Egy Pinokkiónál egy rambókés esegtleg röhögőgörcsöt okozhat. A pillangózás meg olyan, hogy amíg te pillangózol, amaz simán fejen sújt. A sprejt meg be kell tájolni, az is idő. Bassebal ütő, tedd egy szép selyem tokba, álcaképen írd rá hogy ferencváros bassebal club, de csak olyan kézbesimuló tokba, ha meg a fakabát kérdezi, tokban viszed és éppen edzeni mész.
2012. okt. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Utolsó jogos XD amugy Pillangókés szerintem kicsit túlzás............. habár szórakoztatóbb. Viszont megilyedhet Tőle. habár a kissebség nagy részénél is van................... A spray-től meg nem ilyed meg.

Azt mindenkép használnod kell......... Ja és a baseball ütő, amit utolsó kommentelő mondod jó, de egy vonaton mész akkor ott necesz pl: hÉÉÉ várj felnyúlsz érte, addig simán lecsaphat. Amugy szerintem meg nem igazán csukhatnak le ha pillangókéssel véded magad..... Ha ő támadot meg

2012. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!