Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek, főleg fiatalok...

Az emberek, főleg fiatalok szemében leértékelődött az emberi élet, mint érték?

Figyelt kérdés

Főleg a sok olyan szórakozásra gondolok, amiben gyilkolás imitálása van. Videojátékok, filmek, paintball, stb.

Nem azt mondom, hogy ezek károsak, mert izgalmasak, én is szeretem pl. a krimiket, de ennek nem lett az a következménye, hogy az emberölést nem ítéljük el annyira, mint pl. 50-100 éve? Vagy legalábbis nem vált ki olyan erős ellenérzést, nem kapcsol be annyira a belső erkölcsi gát, ha pl. egy pisztoly kerül valaki kezébe? Inkább a börtöntől való félelem állít meg.



2012. szept. 10. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem igaz, inkább véleményem szerint még nagyobb ellenérzést vált ki, éppen azért, mert talán többet foglalkoznak ilyesmivel a szórakoztatóiparban, mint régen, amikor ilyen nem is volt... a gyilkosság nem lett több és nem lett kevesebb azóta arányaiban, ez nem ettől függ.
2012. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Az első válaszolóval nem értek egyet. Manapság az emberi élet sz*rt sem ér. Naponta gyilkolnak meg idős embereket pár ezer forintért (hogy utána beszórják a játékgépbe vagy eligyák), mégis a büntetés olyan alacsony, hogy kapnak 2 évet amiből 1 után kiengedik őket jó magaviselettel.

A bűnözők, az IQ-harcosok (ez a kettő gyakran összemosódik) és a törvény szemében nulla az emberi élet értéke. Sajnos. Ezt pedig nem lehet rákenni a videojátékokra, filmekre, paintballra. A 80-as években voltam fiatal, akkor műanyag pisztolyokkal öltük egymást, meg néztem erőszakos filmeket, meg tom és jerryt, de hogy Kőhalmit idézzem, mégsem dugtam senki gatyájába dinamitrudat, vagy ejtettem a fejére tekegolyót.

Akikből hiányzik az erkölcsi gát, azok olyan "emberek" akiket nem neveltek normálisan, hogy meglássák a jó és rossz közötti különbséget, kevés az empátiájuk ahhoz, hogy belássák hogy egy másik ember is érez, valamint ugyanezen oknál fogva önzőek is, ami még a tudatlanságukból fakadó agresszióval is párosul. (Lásd a minapi 70 polgárőr versus 2 cigó esetet.)

2012. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval, persze vannak kivételek ami ritka.


Magam is gyermekként teljesen másként nőttem, és bár akkor is voltak rossz hírek rossz emberekről, de ennyire nem volt a világ elállatiasodva.


Ez abból is látszik hogy hogy már gyermek korban némely szülő természetesnek veszi, ha a halállal játszik a gyerek.

Lelövi pisztollyal a barátját, akinek van még 3. élete.

De a valóságban nem valószínű, hogy akár még egy élete lenne, ha megtörténne.

Rémisztő, mennyire laza ezen a téren is a nevelés.


Zsömle/lány

2012. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"némely szülő természetesnek veszi, ha a halállal játszik a gyerek.

Lelövi pisztollyal a barátját, akinek van még 3. élete."


Igen, ilyesmire gondoltam, nem feltétlenül a bűnözésre. Inkább az átlagember, főleg fiatalok, gyerekek értékrendjére. Ha halált látnak, az összekapcsolódik a fejükben az izgalommal, játékkal. Persze nem fogják kinyírni egymást, de félek, hogy nem azért, mert tisztában lennének a súlyával, hanem mert tudják, hogy nem szabad.


De akkor nem csak én gondolom így.

Minden válasz hasznos volt, jöhet még, ha van. :)

2012. szept. 12. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem értek egyet azzal, hogy ma kevesebbet ér egy élet, mint régen. Régen sem ért többet, visszamegyünk párszáz évet, és fontosabb volt egy kicsi 1 kg-os tyúk, mint egy ember keze pl. Simán öldököltek akkor is az emberek, nagyobb számban, mint most, és teljesen elfogadott volt a vérbosszú (sok helyen még most is az), a gyerekek fakardokkal játszogattak, ha éppen agyon nem dolgoztatták őket a földeken, később a bányákban, gyárakban. Tehát innen nézve is többet ér szerintem most az emberélet, mint régen.
2012. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Simán öldököltek akkor is az emberek"


Ez is igaz, egyetértek. De akkoriban nem is volt ilyen társadalmi/erkölcsi elvárás. Ma már (mondjuk a modern jogállam és a nem tisztán keresztény erkölcsi alapok óta) van ilyen elvárás, tehát mondhatnánk, hogy nem erre neveljük a gyerekeket, elvileg.

A vérbosszú is olyan, hogy a civilizált (?) régióban tiltott, elítélt dolog. Amúgy szerintem ott van értéke az életnek, pont azért veszik el attól, aki szerintük megérdemli.


Aztán lehet, hogy csak én látom sötéten, és valójában tenyleg semmi nem változott. :))

2012. szept. 12. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!