Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az emberi...

Mit lehet tenni az emberi gonoszság és előítélet ellen?

Figyelt kérdés

ismerik gondolom sokan azt a helyzetet, amikor, az első perctől kezdve valakit megbélyegeznek valami miatt, legyen ez akármi. ennek hatására támadások célpontjává válik, őrültebbnél őrültebb ötleteket mondanak vele kapcsolatban, míg végül akár közgyűlölet tárgyává válik az ember, ok és indok nélkül.

ha az ember próbál bizonyítani, vagy megmutatni, hogy ő nem az, aminek mondják, ő igenis más, akkor ez tovább szítja a tüzet, gondolom azért, mert nem akarják elfogadni azt, hogy ártatlan embert bántanak, vagy hurcolnak meg, másrészt pedig nekik úgy jó, hogy van egy ideális bűnbak, és nem bírják elviselni, ha nem használhatják annak, ugyanis az indokok így veszni látszanak.

épp ezért, emiatt még durvább támadás, provokálás, már nyíltan a halálát akarják. és, így, vagy úgy, teljesen tönkreteszik az életét, megölik, megcsonkítják, esetleg közös, összefogott tanúzás és tervezgetés után börtönbe kerül...

hogy lehet ezt megakadályozni? hogy lehet ezt a helyzetet megoldani?

tűrni? az nem megoldás.

harcolni? akkor pedig az embert, előbb-utóbb, a többség kikészíti?

elhagyni a közösséget? ez nem működik, mert a közösség nem választott, választható.

bemutatni az igazat? ez, mint mondtam, hergeli őket.

nem értem, hogy egy ártatlan embert miért kell meghurcolni mások beteges képzelgései miatt?


bocsi a zavarosságért


2012. aug. 12. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem mondod, zsidó vagyok, bármit teszek, visszaüt. Amiről te beszélsz az már politika és persze az emberi birkaság. Szerintem ez alapvető emberi tulajdonság. Ha szar, azért valaki hibás. Bünbakot találni könnyebb, mint a saját hülyeségünk/ hibánk elfogadása. Ezeket pedig kihasználja a vallás, a politika, a gazdaság, tulajdonképp minden.
2012. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Békésen kitartasz, ellenszegülsz, beadod a derekad esetleg elköltözöl.
2012. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!