Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A betegség "vis maior"- nak...

A betegség "vis maior"- nak számít?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 12:20
 1/6 2xSü ***** válasza:
Hol? Kinél?
2012. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vásároltam egy cégtől, de édesapám beteg lett így nem tudom fizetni, mert a gyógyulásra kell a pénz. A szerződés felbontásra "vis maior"-nak minősülő okra van szükség, de szerintük ez nem az.
2012. szept. 11. 14:00
 3/6 2xSü ***** válasza:

Ugye kérdés, hogy egészen pontosan mit tartalmaz a szerződés, illetve egészen pontosan hogyan jött létre.


Ugye ha pl. netes vagy telefonos rendelésről van szó, akkor az !átvételtől! számított hét napon belül bármikor visszaküldheted a terméket, hogy „meggondoltad magad”, vagy „nem olyan, mint amilyennek gondoltam”. A keletkezett költségeket – pl. postaköltség – ugyan neked kell fizetni, de a terméket magát nem. Az eladó köteles indoklás nélkül visszavenni a terméket és visszaadni a vételárat. Tehát pl. egy ilyen esetben ha nagyon köti az ebet a karóhoz az eladó, akkor csak ideiglenesen kell a vételárat előteremteni.


De mint írtam kérdés, hogy az adott szerződés hogyan jött létre, pontosan mit tartalmaz.

2012. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy már 1 hónappal ezelőtt történt a szerződéskötés.
2012. szept. 11. 20:49
 5/6 2xSü ***** válasza:
Direkt kiemeltem, hogy az !átvételtől! számított hét nap. A szerződésről viszont nem tudtunk meg többet…
2012. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi. Átszaladtam rajta. Köszi a választ!
2012. szept. 11. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!