Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám magam rendesen...

Hogy tudnám magam rendesen kipihenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó kategória-e.

Szóval 2. éve kollégiumban lakom, rajtam kívül a szobában mindenkinek későn kezdődnek az órái, vagy be se járnak, tehát nincs gondjuk a felkeléssel. Nekem viszont mindennap 5-kor fel kell kelnem, mert dolgozom a suli mellett. Így este 10 körül, legkésőbb fél 11-kor már le kellene feküdnöm, hogy ne legyek fáradt másnap egész nap. A gond az, hogy a többiek nagyon sokáig fent maradnak, kb. 1-2 körül fekszenek le, és addig én nem tudok aludni, mert nem kapcsolják le a villanyt (kértem, de azt mondták, nekik kell a fény, mert kajálnak, pakolnak meg mit tudom én), és beszélgetnek, vihorásznak. Ha rájuk szólok, akkor leveszik a hangerőt, szóval rendesek, de engem így is zavarnak, nem tehetnek róla. Ez tart másfél hete, 2-3 órákat alszom, baromi fáradt vagyok már. Szedek Nervenpflege-t, ami elvileg könnyíti az elalvást, de nem igazán használ, csak büdös lesz tőle reggelre a szám. Vettem füldugót és szemmaszkot, de nagyon kényelmetlenek, nem sokkal többet tudok velük aludni, mint nélkülük. Abban nem reménykedem, hogy hozzászokom ehhez, mert már tavaly is kolis voltam, akkor se tudtam elaludni zajban és egész évben fáradt voltam mindig, csak akkor még nem kellett dolgoznom, annyival könnyebb volt, mint most. Ha feliratok orvosnál valamilyen altatót, az esetleg segíthet? Vagy van valami más megoldás?


2012. szept. 12. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kérvényezni szobacserét? Szerintem így oldhatod meg legkönnyebben a problémát. Érdeklődd meg az illetékeseknél, nem oldható-e meg. Sokkal jobb megoldás, mintha altatókat, meg mindenféle egyéb szarságot nyomnál magadba.
2012. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak úgy lehet cserélni, ha valaki mással megbeszélem, hogy vele cserélek, és az összes szobatársa meg az én szobatársaim is aláírnak valami papírt, hogy beleegyeznek. De nem nagyon ismerek senki mást a szobatársakon kívül, mert munka+suli+napi 2 óra alvással marhára nem volt még energiám ismerkedni, és nem tudom mind a kb. 500 lakót végigkérdezni, hogy nem akar-e valaki cserélni. Különben meg itt mindenki ilyen, hogy nem kell korán kelniük és ezért éjszaka fent vannak, sőt mások még isznak is meg ki tudja mit csinálnak a szobájukban. Ilyen az egyetemi élet, szülők nélkül...
2012. okt. 1. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nincs valami levelezőlista, vagy facebook-os csoport? Nálunk van, oda szoktunk kiírni mindenfélét, szobacseréről is ott szoktunk érdeklődni. Hátha!


Ha meg nagyon menthetetlennek tűnik a helyzet, akkor nincs más lehetőség, mint hogy lemondod és inkább albiba mész pár haverrel :/

2012. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs facebook csoport, meg a kolinak sincs honlapja.

Az albérlet nem megoldható. Nincs rá pénzem, mert épp csak össze tudom szedni a kolis lakbért meg a kajapénzt a munkámból, otthonról semmit nem kapok. Ráadásul a kolis szerződésem egész félévre szól, nem lehet felbontani, csak ha kiiratkozom az egyetemről. Tehát addig hiába költözök ki, muszáj fizetni a havidíjat, és az albérleti díj mellett ezt már végképp nem bírná a pénztárcám.

2012. okt. 1. 12:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Valami másik koli nincs amibe mehetnél? Ami olcsóbb?
2012. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Félév végéig nem mehetek.
2012. okt. 1. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Az kemény :/ Hát akkor nem nagyon tudom, nálunk nincsenek ilyen b*zeráns szabályok, akármikor lehet kolit lemondani...


Szerintem akkor tényleg a szobacsere marad, valahogy muszáj lesz besűrítened az idődbe :/

2012. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!