Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek mi az életcélja? (kiegés...

Kinek mi az életcélja? (kiegészítés lent)

Figyelt kérdés

Régen nekem is volt. De manapság azt érzem, hogy bedarál a munka, és az életemet egyre jobban rutinból végzem. Nem motivál különösebben semmi, teljesen átlagos az életem. Van feleségem, lakásom, állásom. Szóval az életem rutinok, és megszokások sorozata, célok nélkül. Pillanatnyi céljaim vannak, kellene ez, kellene az, de nincs semmilyen végső cél. Mint ahogy gondolom sokaknak a gyerek, valakinek a vallás, vagy valamilyen függőség. Régen voltak elképzeléseim, céljaim, ma már ezek nem feltétlen fontosak a számomra. Csak folyik az életem, és én rutinból teszem azt amit tennem kell. Arra vagyok kíváncsi, hogy más, hogy éli az életét, nektek mi jár a fejetekben hétköznaponként, illetve, hogy mi a véleményetek arról, amiket leírtam magamról?

f/30



2012. szept. 12. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én életcélom elüt a többség elképzelésétől,emiatt is nem tudnak elfogadni,nincs családom,nincs házam,az állásom jelenleg a megszűnés küszöbén áll,ezek tartanak távol a teljes élettől,ja és a munkát önfentartásra értem,nem hétköznapi rabszolgasorsra... Hogy élem az életem?Inkább elvegetálok a világban ahogy én fogalmazok.Nincs motivációm

mert tudom hogy nincsenek kilátásban olyan lehetőségek amiket meglépve elérhetném a nagy céljaimat.


Egészen addig így marad amíg nem változnak körülöttem a dolgok,én nem ilyen emberi életre vágytam volna.


Az jár a fejemben hogy miért vált ilyen beteggé a világ,miért van ennyi rossz a világon,én csak az "áldozat"

szemszögéből tudom nézni az egészet,de azért mert tehetetlennek érzem magam.Mind gondolatban ugyanígy tettekben.Aztán nem hogy javulna,minden csak egyre romlik.


Éled a sablon életed,de mintha nem tudnál lelkesedni mindezért,ha lehetőséged volna mást kipróbálni megtennéd,és ha beválna azon a vonalon élnéd az életed!Ezt én látom.

2012. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó 2 sor rólad szól!Bocsánat nem volt egyértelmű.
2012. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Az én életcélom elüt a többség elképzelésétől"


Mármint miben tér el? Lehet, hogy leírtad, de számomra nem volt egyértelmű mire gondolsz.

Szerintem bízz egy kicsit magadban, és próbálj küzdeni a vegetálás ellen, mert csak így fogsz tudni kikerülni a gödörből. Sablonos amit írok, de sajnos ez az igazság. Azzal egyet értek, hogy ez a mai magyar valóság elég nyomasztó tud lenni néha, főleg a bizonytalanság miatt. De küzdeni kell, és nem beletörődni a dolgokba.


Én nem feltétlenül szeretnék változtatni semmin, nem arról van szó, hogy boldogtalan vagyok, inkább érzelmileg üres. Nincs annyi vágyam, célom, mint mikor fiatalabb voltam.

2012. szept. 12. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Direkt csak nagyjából írtam le amilyen irány felé nyitott lennék,az biztos hogy mi kis emberek együtt többre vinnénk,ha már a tehetősebb réteg csak a saját érdekeik mentén tudnak munkálkodni,erre mondom azt hogy az ő céljuk nem az hogy több lehetőséged legyen boldogulni,hanem hogy több lehetőséged legyen megszilárdítani az ő státuszukat.


Pont ez az én bajom,elvágják előlem a lehetőségeket,ha vásárolni szeretnék kis földterületet egy tanyával természetesen BANK-i hitelmentesen,az teljességgel elképzelhetetlen,pedig engem vonz az a fajta életminőség,akkor olyan munkában fáradnék el ami hasznos számomra,eddigi munkahelyeim haszontalanok voltak ami részben "lelkileg fárasztott el",ez a nem mindegy.


Ezek után sem hiszem hogy boldogan élnéd az életed,mégha azt is mondod,persze a család felől biztos teljes mértékig az vagy,de mint individuális ember kétlem.Úgy értem nem teljes a boldogság ha csak üresen éled az életed,mert ugye azok a régi célok is tovatűntek.

2012. szept. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


egy hasonló kérdés


ott ki is fejtettem mi az én célom


ilyesmin amúgy én is gondolkoztam már...mert egy idő után elfogynak a kis szertartások, amik megtörik a fiatalok életét pl. érettségi, ballagás, diploma, első munkahely, ezek időben is be vannak korlátozva, vagy szerelmek, de ha megállapodik az ember, az életben, munkában, akkor egysíkú lesz ez a mókuskerék, mert elfogynak az ilyen nagyobb állomások...

a helyedben én a munka vonalon indulnék el, szakmailag akarnék fejlődni

és keresnék hobbit, elfoglaltságot,

meg spontán dolgokat tennék

2012. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tervezünk még 2 gyereket, valamit a meglévő egynek a felnevelése. Vallásosak vagyunk, bár ezt én nem életcélnak tartom, inkább az életünk egyfajta gerince az, hogy a többségnél magasabb erkölcsi normák szerint élünk, és szeretnénk, ha a gyerekeink is a magukévá tennék ezeket a normákat. Nekünk fontos, hogy a gyerekeink megértsék, miért elengedhetetlen várni a szexszel a házasságig, stb. Az egyházban fiatalok egy csoportjának vezetője vagyok, velük rendszeresen járunk szolgálni: egyedülálló idős emberek lakását kitakarítjuk, nehéz körülmények között élő családoknak készítünk ételt, stb. A célom igazából csak ezeknek a dolgoknak a folytatása.
2012. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem akarlak megtéríteni, de az érzelmi kiüresedés ellenszereként javaslom, hogy szolgálj. Keresd az alkalmat arra, hogy jót cselekedhess: keresd a lehetőséget arra, hogy segíthess idős, magányos, vagy más okból segítségre szoruló embereken. Természetesen önzetlenül, semmit sem várva cserébe. :)
2012. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!