Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretsz itt élni magyarország...

Szeretsz itt élni magyarországon? Vagy ha tehetnéd elmennél külföldre?

Figyelt kérdés
Mi az ami miatt maradnál és mi az ami miatt mennél?Kort és nemet is írjatok!Köszi
2012. szept. 13. 18:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Igen.

Semmi, minden.


32/Nő

2012. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Amint meghal anyám, még a temetését se várom meg, húzok innen minnél messzebbre. Spanyolországig meg se állok. Betankolok pár ezer eurót(van honnan, ugyanis takarékoskodom,minden hónapban 300 eurót rakok félre, ami persze komoly lemondásokkal jár), aztán viszontlátásra!!!


Gyűlölöm Magyarországot!!!

2012. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

Én utálok itt élni.Pár év múlva el is megyek innen.

Miért utálom?Mert undorodom attól,hogy a magyar hagyja magát az idegen megszállással(mert az van)szemben,utálom,hogy az átlag magyar a tv előtt tölti a fél életét,a való világ előtt,és legfőképpen gyűlölöm ezt a mai generációt,akik egész nap a számítógép,tv és hasonló dolgok előtt b.zulnak,legtöbbjük már cigizik,drogozik,iszik,stb.,de ez már annyira természetes mindenkinek,hogy elnézik...semmiféle nemzeti öntudat nincs itt.Már-már ott tartok,hogy én szégyellem magam helyettük.

Persze tisztelet az igen kevés kivételnek,akik valóban hazafiak,de még közöttük sincs összetartás...ennek a nemzetnek nincs jövője,értelme sincs már itt maradni.

Ez persze csak az én véleményem.

22/f

2012. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%

Magyarország nevét nagy m-mel kell írni, tisztelt urak és hölgyek.


Szeretek itt élni.

Nem mennék külföldre.

Azért nem, mert a több pénz nem éri meg a honvágyat. Azért sem, mert a kiutazók nagy része olyan, mint a 2. válaszoló. Gyűlölik az országunkat. Én ilyen magyarokkal nem akarnék külhonban összefutni. Hogy megörülök, hogy hoppá, itt egy magyar, végre az anyanyelvemen beszélhetek valakivel, és akkor elkezdi nekem Magyarországot pocskondiázni? Na nem.

23F

2012. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%

18:25!

Vicces vagy… nem szereted az idegen elnyomást, ezért elmész idegen földre… haha :D Még azt sem várod meg, hogy idejöjjenek, te mész elébük, a saját házukba, hogy „elnyomhassanak”…

2012. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Én még ameddig tehetem inkább tanulok, jobb több szakmával meg azért valamennyi kezdőtőkével elindulni valamerre mint 0-ról kezdeni. Most dolgozgatok barátnőmmel együtt élünk itt a szüleimnél nem kell sok pénzt beadnunk a közösbe így tudunk spórolni a jövőnkre. A barátnőm emelt angol nyelvvizsgára készül, én középfokúra. Amint a barátnőm lediplomázik meg én is megszerzek még legalább 2 szakmát plusz valami szakmai gyakorlat akkor már pakolok is össze és megyek el innen.

Nem utálok itt élni szeretem ezt az országot de sajnos olyan sz@r itt a helyzet hogy normálisan itt nem fogunk tudni megélni. Napi 9 órát melózok mellette tanulok most van egy kis szabadidőm aztán alvás és reggel 5 kor kezdés a melóhelyemen 6 kor meg már dolgoznunk kell. Valamikor már előtte elkezdjük az előző napi félbe hagyott munkánkat szoktuk befejezni. Az a baj hogy az árak emelkednek de a fizetések nem, akkor már szeretnénk gyereket de nem merjük elvállalni mert félünk attól hogy hogyan neveljük fel őt elfogadható körülmények között, mert a szüleimnél sem élhetünk örökké. Engem már csak egyedül a család meg a barátok kötnek ide igazából de letudok mondani róluk és időnként haza járnék persze. Ez van amint adva van a lehetőségünk és minden meglesz már lépünk le. 22/F

2012. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok. Speciel engem nem a több pénz vonz máshova, hanem az itthoni helyzet, a romák pátyolgatása, a magyar emberek fancsali képe (okkal) és a magukat nagy magyarnak hirdető emberek nagy szája (semmit nem csinálnak csak mondják a magukét) taszít el itthonról. Ennyi.
2012. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk az én családom eleve német apai ágon, lehet ezért nem érzem jól magam itt, nem tudom.
2012. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Fúúúj, meg undorító, meg minden! Persze! Ilyet csak szűk látókörű beszűkült médián nevelkedettek mondanak! Akik nem látták még az igazi világot. vAgy nem is tudom. Mindenesetre vonzó a nyugat az biztos! De aztán rájössz! Aki élt távol az tudja, hogy nyugaton sem kolbászból van..., és hát persze kulturált, meg minden, de hideg-rideg. Aztán ha elnézünk keletre, nem is kell messzire menni csak mondjuk Kárpátalja vagy Délvidék. Mindjárt gazdag ország vagyunk. És hozzájuk képest mi is ridegebbek vagyunk. Szeretem Magyarországot. Soha nem utáltam! Nem akarok többet elmenni! Nagyon nem! És nagyon remélem, hogy most már maradhatok végleg! Teszek a nagy pénzekre! Magyarul álmodni jobb! :)
2012. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Szeretem itt élni, de nem azért mert magyar, hanem mert jó nekem itt. De ettől függetlenül szívesen elmennék és remélem, hogy el is megyek egyszer.

Amiért mennék:

- a világ túl nagy ahhoz, hogy egy helyen éljünk egész életünkben. Nekem unalmas lenne, nem értem más hogy képes pl egy kis faluban élni egész életében, de persze mindenki más.

- Vannak országok és ami azzal jár (nyelv, kultúra stb) amik nagyon érdekelnek.

- Számomra elviselhetetlenek a mostani akár 40-45 fokos nyarak. Régebben nem volt ennyire meleg.

- Szükségem van a mozgásra, információra, modern technológiára. Ezekben az ország kicsit el van maradva az igényeimhez képest.

- A magyarok közül sokan rosszkedvűek, konzervatívak, nem tudják az új dolgokat elfogadni, és ezt nem szeretem.

21L

2012. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!