Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szégyellek bemenni vásárolni!...

Szégyellek bemenni vásárolni! Teljesen megaláztak! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok.Azt tudni kell rólam,hogy imádom a kozmetikumokat,és a tusfürdőket,testápolókat,különböző illatszereket,stb.Szeretek drogériákba járni vásárolni,nézelődni.Amikor a szomszéd városban járok,mindig beugrok megnézni az új akciókat,és megnézem hátha érkezett új termék.2-3 éve ugyanígy tettem,amikoris észrevettem,hogy a biztonsági őrnek nem vagyok szimpatikus,de ez valahogy az események előrehaladtával kezdett kölcsönössé válni.Akárhányszor bementem az üzletbe,mindig követett,és úgy nézett,mintha lopnék!Épp mentem a pénztárhoz fizetni,ahol állt egy jó kis sor.Az őr utánam jött,és a tömeg előtt azt mondta,hogy át fog vizsgálni,és vegyem elő a szemceruzát amit elloptam!Ledöbbentem teljesen!Azt hittem elsüllyedek szégyenemben!Mondtam,hogy én semmit sem tettem el,de mindhiába!Azt mondta hazug kis tolvaj vagyok!Még sosem aláztak meg ennyire!Sosem lopnék!A szüleim tisztességre neveltek!A másik ilyen eset ezt követően 1 évre történt.Épp egy kis ajándékboltban vásároltam.Az őr ,,civilként" ugyanott vásárolt ahol én.Egyszer csak odament a pénztároshoz,és figyelmeztette hogy egy kis tolvaj vagyok,ezért állítsanak rám valakit,aki figyel,még a boltban tartózkodok.Mindezt olyan hangerővel közölte,hogy mindenki hallotta az üzletben,még én is!Azóta abban a boltban is pikkelnek rám,és folyton figyelnek!Most az őr egy szupermarketben dolgozik,ahova vásárolni járunk a családdal,és ott is ugyanezt játszotta el!Próbálom kerülni az üzletet de hosszú távon ez nem megoldás!Párszor muszáj vagyok beugrani kenyérért,vagy hasonlókért.Már szégyellek bemenni a kisvárosba akármiért is,mert elhíresztelte,hogy lopok!Pedig aki ismer,tudja,hogy tisztességes,és jólnevelt vagyok,és a családom is az!Nem vagyok gazdag,de nem ,,szorulok" arra,hogy eltulajdonítsak valamit.Mit tegyek?Gyűlölöm azt a férfit!Legszívesebben beolvasnék neki!

2012. szept. 13. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem mész oda apáddal és ugatja le a fejét annak a takony biztonsági őrnek?
2012. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
a legjobb lenne máshol vásárolni, de írtad is, hogy ez nem mindig lehetséges.. szerintem, ha legközelebb találkoztok és valami hasonló történik, nyugodtan olvass be neki..alázd vissza, lehetőleg minél jobban
2012. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb amit tehetsz hogy, legközelebb megkeresed a hapsit, és halkan a tudtára adod ha nem fejezi be amit csinál ráb*szik

Ha közeli barátom lennél, biztosan segítenék neked elintézni ezt


Nehogymár azért ne járj be a drogériába mert a tuskó keresztbetett

Emiatt ne érezd magad kellemetlenül :)

20/F

2012. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Én megértem a helyzeted, mert én is jártam már így. Barátnőimmel voltam és mikor nem figyeltem, ezek szépen elraktak ezt azt, a tudtom nélkül. No persze a saját táskájukba nem az enyémbe, de mivel együtt voltunk, ezért az őr mindhármunkat hátravitt. Majdnem elájultam, mikor láttam, hogy bnőim tényleg loptak. Kipakoltam én is a táskámat és nem volt ott ugye semmi. Akkor meg engem kezdett el átvizsgálni, mert biztos én is loptam. Bár a bnőim ott már kinyitották a szájukat és elmondták, hogy én nem tudtam semmiről stb. Mind1 végül is elengedtek, de nem felejtettem el beolvasni az őrnek hangosan, úgyhogy mindenki más is hallja, hogy az emberi méltóságomban alázott meg és remélem jól fog aludni éjjel, én biztos, hogy nem, mindenesetre ide többet nem járok vásárolni, pedig jó pár ezer forintot el szoktam itt szórni minden héten. Persze húzta a száját meg minden, de nekem volt igazam. Zárójelben megjegyezném, hogy azzal a 2 bnőmmel azóta nem állok szóba, mert leginkább az ő hibájuk, hogy ilyen helyzetbe kerültem.


No de. Én azt gondolom, hogy teljes nyugalommal menj be oda vásárolni, elvégre ha tényleg nem csináltál semmit, akkor mi okod kerülni a helyet (oké, ezt pont én mondom :P). Ha megint odajön, hogy átvizsgál, akkor hangosan jegyezd meg (mindenki, de mindenki hallja), hogy egészen nyugodtan, de nem érted még hányszor akarja ezt eljátszani, hiszen még soha életében nem talált nálad semmit és, ha ennyire unalmas az élete, hogy másokat próbál megkeseríteni, akkor javasolsz egy pszichikai kivizsgálást, sőt most azonnal beszélsz is a főnökével, hogy agybeteget ne alkalmazzon. Mert már bizonyára beteg, ha rendre azt látja, hogy Te elteszel vmit, aztán mégsem találja a táskádban. Az ő fegyverével kell visszavágni. Még egyszer meggyanúsít, akkor szépen beszélsz a felettesével, de lehetőleg ne egyedül menj, hanem apuddal vagy vmi erősebb kiállású férfiemberrel. Btw: nem ide tartozik, de mikor úgy érzem, hogy egy eladó bunkó paraszt velem, akkor rendre eljátszom barátnőmmel, hogy elkezdünk beszélgetni arról, hogy milyen az új munkahelyem a NAV-nál (alias APEH). Olyan készségesen ezek után, jó hogy ingyen nem adják oda az árut, amit veszek :D . Mind1 ezt csak úgy megjegyeztem.

2012. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos Én az édesanyámmal keresném fel ezt az embert.

Különben már feljelentettem volna rágalmazásért.


amikor megvádolt be tudta bizonyítani, hogy elvettél valamit?

Ha nem akkor ez rágalmazás, és mond el mindenkinek ezt akit csak ismersz.

S Én is segítenék neked, de messze vagyok tőled.


Egy anya.

2012. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én bemennék a boltba hangosan köszönnék megkérném a biztonsági őrt hogy jöjjön velem végig amíg vásárolok és hozza utánam a kosaramat így biztos lehet a dolgában


amúgy tényleg paraj dolog amit művel

2012. szept. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Van arra is mód, hogy pert indítson a gazember ellen.

Továbbá a biztonsági cégnél, ahol ez a fickó dolgozik, lehet tenni egy panaszt, beleírva, hogy amennyiben nem intézkednek, úgy a biztonsági cégeket felügyelő hatóságoknál is feljelentést fog tenni a cég ellen.

Még azt is megtenném, hogy szépen az összes helyen, ahol ez az önjelölt igazságtevő szemétkedett, szép hosszan beleírnék a panaszkönyvbe. (A panaszkönyvbe való beírást követő 30 napon belül a cég intézkedni köteles, ha nem teszik meg, akkor a fogyasztóvédelemhez lehet fordulni.)

Talán a panaszkönyves megoldás a legkönnyebb. Nem kell kímélni, akár minden bevásárlásnál bele lehet írni. Idővel kirúgják a hapsit.

2012. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Panaszkönyv,vagy följelentés.Ilyenért akár el is veszítheti a munkáját szerintem.
2012. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!