Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben változtatnának az emberek magukon?

Figyelt kérdés

Nemrégiben megnéztem a Zeitgeist filmeket nem tudom ki mennyire ismeri, de a lényege a filmeknek hogy felhívja az emberek figyelmét a világ gondjaira.


A filmekben az a téma is szerepel hogy a pénz okozza az ún "rossz emberek" hatalom vágyát és erkölcstelen tetteit és ez is a mozgató rugója hogy manapság ez van a társadalmunkban is!

Mindenki arra törekszik hogy minél több pénzt szerezzen és ezáltal minél nagyobb hatalomra tegyen szert és ezért képes másokat tönkretenni akár az életét is elvenni ha kell!


Tehát arra vagyok kíváncsi szerintetek sok ember nem lenne ilyen kihasználó szívtelen stb... ha nem létezne a pénz és a föld minden tulajdona minden emberé lenne?


2012. szept. 17. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ez elég utópisztikus elgondolás :) Szerintem rossz emberek mindig is voltak és lesznek is. Ha lenne is ilyen, hogy vagyonközösség a világban, előbb utóbb véleményem szerint mindig lenne olyan ember/emberek, akik ezt megbontanák és csak maguknak akarnának mindent. Ez az élet, amit te írsz, szerintem nem tudna fenntmaradni :(
2012. szept. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"szerintetek sok ember nem lenne ilyen kihasználó szívtelen stb... ha nem létezne a pénz és a föld minden tulajdona minden emberé lenne?"


Az őskorban nem volt pénz, mégis az egyik törzs lazán legyilkolászta a másikat, ha az útjukban volt. Maga a pénz hasznos, hiszen az egyik embernek vannak tyúkjai, a másiknak búzája... nem lenne könnyű a tyúkokat búzára meg cipőre váltani, tehát megjelenne megint valami közvetítő dolog... szóval megint a pénzhez jutunk.


Az meg nem jó, ha minden mindenkié, mert sokan a közöst nem becsülik. Vagy nem óhajtanak vetni, csak aratni.. Akik vetnek, a munkájukért valamit szeretnének kapni is, tehát lekerítenének maguknak egy kis részt.... és megint odajutunk, hogy kinek mi van.

2012. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


1. Igen sajnos jobban belegondolva talán most még nem lenne hosszú életű, de talán az utánunk következők majd okosabbak lesznek! :)


2. Gondoltam már rá hogy az emberiség hajnalán is ezek a viszonyok voltak, de akkor még nem tudták hogy ennek ilyen következményei lesznek! Valahogy azt remélem hogy ha lenne egy ilyen helyzet akkor az emberiség nem venné fel a "kőkorszak" stílusát. :)

2012. szept. 17. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:

A pénz a gonoszságot megezerszerezi.

Örülnék, ha legalább egy közösség lenne valahol, ahol nem használnak pénzt legalább belül.

2012. szept. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!