Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mégis hogyan oldjam meg ezt a...

Mégis hogyan oldjam meg ezt a problémát? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

A másodikos egyetemista szobatársam (új lakó vagyok) az első napokban többször rámtámadt. A felsőéves cimboráinak azt hazudta, hogy ezt azért tette mert hogy én késsel megfenyegettem.


Annyi volt, hogy azt mondtam, hogy ha ragaszkodik a testi konfliktushoz, a késelésig is fajulhat ez az egész, és nem kellene ezt csinálni. Egyenlőre én csak arra gondoltam, hogy max összeverem úgy, hogy mozogni sem fog tudni, de hozzá sem értem, sőt azt is tűrtem amikor rámtámadott.


A baj az, hogy kavarja mögöttem a szart, minden felsőéves a hazugságnak hisz, éjjelenként is zaklatnak ezzel. A srác nem jár be órákra. Egész éjjel tivornyázik szinte minden nap és én sz.pok miatta.


A reggeli órákban mások írják alá a nevét, ezzel ki tudja játszani a rendszert. Ami neki lehet, hogy működhet, de én bonyolultabb szakon vagyok, tanulni jöttem.


Más szobába kellene átmennem, de az a helyzet, hogy szerintem őt kellene kirakni mert vele vannak problémák. Nekem tetszik a szoba amit megpályáztam, nagy a belmagasság, világos levegős a zuhanyozó.


Próbáltam vele kompromisszumot kötni, de egyre elvakultabban mondogatja a hazugságát, egyre inkább elferdíti a történeteket, visszaélve azzal, hogy a felsőévesek őt segítik.



2012. szept. 18. 10:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Ráadásul éjjel nappal fekszik az ágyában és filmeket néz hangosan. Egyszerűen nem lehet rávenni a fülhallgató használatára én meg nem szeretném követni az ő módszerét. (lebassza a laptopom és belök a szék mögé) mert lehet, hogy velem ellentétben ő vérző orral, vagy kifordult szemmel kerülne kórházba.
2012. szept. 18. 10:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Tegyél hivatalos panaszt. Mond el, hogy mások írják be a nevét, de nem jár órákra, és téged meg akadályozz a viselkedéssel hogy megfelelően tudj tanulni. Egy igazgató ilyenkor megnézi hol lenne éppen órája, és utána nézne. Ha be van írva a neve akkor elvileg ott kéne ülnie az órán, és jegyzetelni kéne amit a tanár tanít. Elég lenne csak annyi, hogy a diri bemegy a terembe ahol lennie kéne, és név szerint szólítja őt. Már le is bukott.

Ha nem foglalkoznak ennyire az üggyel, akkor nincs más megoldás: kérni kell másik szobát.

2012. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Srapnel ***** válasza:
Ha tettlegességig is fajult a dolog, akkor szimplán rendőrségi feljelentés.
2012. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!