Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szülők! Mit csinálnátok ha 16...

Szülők! Mit csinálnátok ha 16 éves fiatokról kiderülne hogy 3 éve graffitizik és rendőrségi ügy lenne belőle?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Jó időre büntetést kapna és csak az "alapellátást", tehát kaja, ruházatból kínai olcsó minőség, mobil és számítógép megvonva. Ha anyagi vonzata is lenne (kártérítés), kifizettetném vele, diákmunkát kellene vállalnia hogy rendezze a tartozást.

Közben pedig magamba néznék, hogy 13 éves korától nem tudom mit csinál és hol csesztem el a nevelését, hogy nem tiszteli más tulajdonát.

2012. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Leülnék, és elbeszélgetnék vele arról, hol lehetne a tehetségét legális keretek között kiélni, meg elgondolkoznék azon, vajon miért maradt ki a neveléséből a műemlékek, épületek tisztaságának védelme (gondolom, nem egy elhagyatott gyártelepen alkotott, ha rendőrségi ügy lett belőle). A gyerekek az esztétikai értékeket első körben a szülőktől veszik át, a szülőnek kell megtanítania a gyereket arra, hogy bizonyos épületek különböző korokból ránk maradt csodák, amiket óvni kell, nem összefirkálni.
2012. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt keresztre feszíteném ahogy az első írta, azért érdemes azt is megvizsgálni, hogy egyébként, hogy tanul, pia, cigi, drog tekintetében, hogy áll, stb. Vannak a művészi graffitikat készítők, akik általában romos, elhagyatott dolgokat fújnak össze, tulajdonképpen szebbé teszik a környezetet. És vannak a nyomingerek akik a lakóházak falára pingálnak fél perc alatt valami igénytelen sz@rt. Előbbi azért teljesen más tészta...
2012. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szép graffitiket csinál, van ami 2 méter hosszú, ilyesmiket: [link] bár nem nagyon értek hozzá. (bocsi a hosszú linkért) nagyon jól tanul, cigizik, néha iszik és nem drogozik
2012. aug. 12. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy keresztre kellene feszíteni, de ha kárt okozott, akkor fizesse ki ő. Főleg hogy ha annyira felnőtt, hogy igyon és cigizzen, akkor legyen akkor is felnőtt, ha a tetteiért vállalni kell a következményeket.
2012. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen mindegy, hogy "művészi" graffiti vagy csak firka, más tulajdonát rongálják vele.


Én is megvonnék tőle mindent, ami luxus, nem fizetném a telefonját (vagy nem tölteném fel), a számítógépet csak tanulásra használhatja, és erősen korlátoznám a szabadidejét, minden percéről elszámoltatnám, hogy hová megy, kivel, stb.

2012. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megmondanám,hogy próbáljon vállalni diákmunkát,én is adnék neki pénzt,ha egyes háztartási melókat elvégezne.A számára legfontosabb dolgot valószínűleg 2 hétre teljesen megvonnám tőle és gondoskodnék arról,hogy valóban ne jusson hozzá és ne tudja elérni!Akármibe kerüljön is ez!Aztán a férjemmel építtetnék neki egy külön helyet,amit telegraffitizhetne meg ott azt csinálna,amit akarna.Persze ez a hely nem lenne nagy,lehet,hogy csak egyetlen egy fal lenne.Azt úgyis tudná,hogy nem lehet lemosni,úgyhogy tuti,hogy olyanra csinálná meg,ami tényleg szép lenne.:)Tőlem amúgy graffitizhetne a saját szobájába is,de ha még egyszer a büntetések ellenére megcsinálná,hogy megint graffitizik nyilvános helyekre..akkor soha többet valószínűleg pénzt tőlem nem kapna semmire.:) a büntetés pedig egyre nagyobb lenne...
2012. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egy külvárosi területre alkot, ha már a rendőrség is s*ggbe rúgta. Jól néz ki, meg színes meg minden, de nem egy frissen rendberakott épület falán, vagy bárhol a belvárosban. Viszont a szürke külvárost, az aluljárókat nagyon jól feldobja. Szóval megvan a maga helye.


Amúgy csak graffitizik, vagy mást is alkot mellette? úgy értem, más stílusú dolgokat, pl. karikatúrák, ilyesmik. Talán érdemes volna komolyabban elemrülnie a képzőművészetben, lehetne belőle akár jó grafikus is.


Amúgy nem igazán értem, hogy miből állt nálatok a gyereknevelés, már ne is haragudj. Azért graffitiket nem főleg fényes nappal csinálnak, hanem éjszaka, mert akkor kisebb a lebukás veszélye.

2012. aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Helló kedves anyuka/apuka!

Egy vélemény a másik oldalról is!

Én 9 évesen kezdtem el graffitizni,természetesen akkor még csak firkálás,rombolás szintjén.15évesen volt az első rendöségi ügyem és azóta számtalan...Lehetséges, hogy lehetne tisztességesebb fiatalságom is,de nekem ezt dobta a gép:) Mindent megpróbáltak a szüleim, de semmi hatása!

Semmire nem mész tiltással!!!Van egy jópofa(talán értelmetlennek tűnő) hobbyja, amit ha profi szinten kitanul még akár pénze is lehet belőle.Szerintem sokkal nagyobb problémát okozhat 16 éves korban a drog egy terhes barátnő:) vagy egy "rossz társaság".Próbálj meg érdeklődni a graffiti iránt és ha már beszélgettek róla,dicsérd neki a szép szines rajzokat. Ezzel tudatalatt azt sugallod neki,hogy az igényes,legális munkákat Te is elismered. Nem állítom, hogy ez biztos megoldás arra,hogy leálljon az illegális graffitivel,de tapasztalatból mondom, hogy sokkal többet érhetsz el vele,mint a tiltással!

Remélem tudtam segíteni valamitcskét!

Ja és ha megvonod tőle a pénzt attól még lesz festék a boltokban! A firkászok nagy többsége lopja a festékeket! Szóval,ha nem akarod, hogy ilyen rendőrségi ügye is legyen ne ezzel próbálkozz!

Üdv!

2012. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!